[Pomocy] Poszukiwane fotki PZL-101 ,,Gawron,,*

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

Awatar użytkownika
bedrzich
Posty: 60
Rejestracja: pn mar 10 2003, 13:50
Lokalizacja: OTHH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bedrzich »

We wszystkich Gawonach na których latałem (ale nie były to sanitarki) paliwomierze były DWA - po jednej szklanej rurce na każdy zbiornik, po obu stronach kabiny
Pozdrawiam!
-- --------------------------
PAPIERU!!!
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Bedrzich !!!

Wieeelkie dzięki, przy okazji odpowiedziałeś mi na pytanie, czy to była szklana rurka czy też metalowa ze szklanym wziernikiem, czyli można już zakończyć wyposażanie kabiny.

Jeżeli chodzi o silnik to jest on w Muzeum Lotnictwa a więc nie bedzie problemu. :jupi:


Po :arrow: zdrówko
Awatar użytkownika
bedrzich
Posty: 60
Rejestracja: pn mar 10 2003, 13:50
Lokalizacja: OTHH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bedrzich »

Krakus pisze:czy to była szklana rurka czy też metalowa ze szklanym wziernikiem
wiesz - tak dokładnie to już nie pamiętam - w Gawronie siedziałem 16 lat temu... Ale chyba jednak to był tylko szklany wziernik, choć głowy bym nie dał!
BTW: a fotki gdzie??
Pozdrawiam!
-- --------------------------
PAPIERU!!!
AWOT
Posty: 276
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Z tego co ja pamietam to była to szklana rurka w metalowej osłonie.
Pozdrawiam
AWOT
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Bedrzich !!!

Ale nam młodzież dosoliła.

Jeżeli chodzi o foto to mam ,,Kodaka,, który liczy sobie 11 lat a wówczas kosztował 2 400 000zł / to bylo bardzo dużo / doskonaly aparat, ale nie nadaje się do robienia zdjęć modeli, gdyż nie można nim robić zdjęć z odległości mniejszej niż 140 cm. gdyż w przeciwnym razie zdjęcia wychodzą zamglone.

Póki co to spadam bo Admin. popędzi nas za te babski pogaduszki a w ramach luzów to proponuję wstąpić do ,,konradusa,, do wątku [Galeria Krakusa] Balilla.
Fotki wykonał Kolega. Jako ciekawostkę powiem, że jest to model z ,,MM,, z roku 82, mocno waloryzowany pod każdym względem, przedział silnikowy rozpracowałem sam dzięki stronie, której adres podał mi Mundziu Nita, Widoczne częsci w kolorze aluminium faktycznie są wykonane z folii aluminiowej z foremek stosowane do wypieków cukierniczych / tzw.jednorazówki /
Nadaje sie ona również do wytłaczania powiedzchni obłych podkładając pod spód np. plik gazet.

Jeszcze jako ciekawostke powiem fakt, że przy waloryzacji ,,druciaków,, z ,,MM,, / jeżeli chodzi o imitację śladów eksploatacji / stosuję cienie do powiek / doskonale się mieszają na powierzchni modelu / a następnie pokrywam lakierem bezbarwnym w aerozolu / ma dość przyjemny zapach /

Malowanie pedzelkiem nie jest wskazane, gdyż wszystko rozmażemy.


Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ