Fi 156 Storch A i C - różnice*

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

Fi 156 Storch A i C - różnice*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Czy mógłby mi ktoś w punktach wyłuszczyć różnicę w budowie odmian A i C Storcha? Chodzi mi o wygląd zewnętrzny, głównie o niego.

gulus
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

O ile dobrze pamiętam, to różnice były przede wszystkim w mechanizacji skrzydła, jedna wersja miała "full zestaw" - klapy, sloty itp. Druga wersja nie posiadała tylu bajerów. Niestety nie pamiętam która wersja jest która...wiem jeszcze tyle że produkowana w wiekszych ilościach była wersja z uproszczoną mechanizacją płata.
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

O ile mnie pamięc nie myli to wersja A nie posiadała tylnego strzelaca, ale nie dam uciac sobie głowy.
Awatar użytkownika
bedrzich
Posty: 60
Rejestracja: pn mar 10 2003, 13:50
Lokalizacja: OTHH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bedrzich »

Tak jest - w/g TBiU nr.198 w wersji C-0 wprowadzono soczewkową lawetę z km w tylnej cz. kabiny, przy czym były też serie: C-1 i C-5 jej pozbawione, wprowadzono też tylne kółko zamiast płozy
Pozdrawiam!
-- --------------------------
PAPIERU!!!
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

dokładna monografia Storcha była kiedyś w "Aero - technika lotnicza" (rok '97 lub '98), niestety będę mógł przejrzeć ten numer dopiero w weekend (oby). jeśli więc sprawa będzie nadal aktualna - porobię stosowne skany.
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Tak na szybkiego wersja A
Obrazek
wersja C
Obrazek
i tutaj pare obrazków wersji C
http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2 ... _fi156.htm
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Dzięki za informacje i za fotki, co prawda dalej nie bardzo wiem, czy mając model A, mogę go w miarę beboleśnie przerobić na C?
Tak na dobrą sprawę, to nawet nie jestem pewien, jaki typ Bociana będę robił. Dlaczego? Wszedłem w posiadanie kalkomani polskiego Fi 156, który podobno latał w powojennej organizacji paramilitarnej "Służba Polsce". Jak do tej pory nie znalazłem ani jednej fotki tego samolotu. W instrukcji jest on biały z czarną osłoną silnika.

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

gulus pisze:Dzięki za informacje i za fotki, co prawda dalej nie bardzo wiem, czy mając model A, mogę go w miarę beboleśnie przerobić na C?
Bez końca kabinki czyt. strzelca bedzie ciężko, chyba że zrobisz vacu
Tak na dobrą sprawę, to nawet nie jestem pewien, jaki typ Bociana będę robił. Dlaczego? Wszedłem w posiadanie kalkomani polskiego Fi 156, który podobno latał w powojennej organizacji paramilitarnej "Służba Polsce". Jak do tej pory nie znalazłem ani jednej fotki tego samolotu. W instrukcji jest on biały z czarną osłoną silnika.
Tak na zdjeciu w monografii vol.1 z Militariów nr68 na str.66 jest to Storch z literami kodowymi SP-AGO.
Cytuje podpis spod zdjecia
Samolot sanitarny Fi-156 "Storch" SP-AGO "Dar Młodzieży Polskiej" ufundowany przez młodziez dla organizacji "Służba Polsce"
Na zdjeciu widać ze jest biały z czarnym przodem, bez dolnej osłony silnika. Na skrzydle powtórzony kod duzymi literami
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

I tę wersję chcę zrobić, a nie zieleńca Okonka. Czy wogóle widać jaka to wersja Fislera?

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

C lub D zmodyfikowana kabina
ODPOWIEDZ