Pytanie do "oblatanych" w Su-27

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

Pytanie do "oblatanych" w Su-27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Witajcie. Zbieram dane na temat Su-27 UB (tego z podwójną kabiną) i właściwie mam o nim wszystko. Zdjęcia, rysunki, dane techniczne, monografie, no wsio. Z wyjątkiem jednego rysunku...
Chodzi mi mianowicie o coś takiego:

Obrazek

- czyli o przekroje kadłuba. Na wszelki wypadek jeszcze raz podkreślę, rysunek przedstawia wersję z jedną kabiną, a mnie chodzi o przekroje kadłuba z wersji UB (z dwoma kabinami). Oczywiście jest to możliwe do wyliczenia na podstawie co najmniej dwóch rzutów, ale dokładne toto nie będzie. Może ktoś z kolegów dysponuje czymś takim?
Z góry dziękuję za odzew.
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Widzę, że rzeczywiście nie jest łatwo. Przy okazji jest jeszcze parę spraw owianych tajemnicą w związku z Su-27. Na przykład nigdzie nie mogę znaleźć ani pół zdjęcia tego samolotu z numerem bocznym 42 Ukraińskich Sił Powietrznych. Dla tych kolegów, którzy nie wiedzą, to właśnie ta maszyna rozbiła się we Lwowie w 2002 roku, zabijając na ziemi ponad 80 osób. Żeby było jeszcze ciekawiej, na niektórych ukraińskich stronach były zdjęcia Su-27 UB nr 42, ale zostały usunięte (?).

Podobnie jest z czerwoną czternastką z Salgaredy i tylko 63 z Radomia jest dość bogato udokumentowany, bo rzecz się miała w Polsce, jak myślę.

Zupełnie, jakby nasi wschodni sąsiedzi celowo "skazywali" na zapomnienie maszyny, które mają na sumieniu czyjeś życie. A może chodzi tu o coś innego?
perła
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 15 2005, 0:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: perła »

Ja znalazłem takie zdjęcie tej maszyny ze Skniłowa


http://foto.mail.ru/mail/alex-y-garnaev ... 26.html#68
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Tak, to bardzo dobre zdjęcie i ja też go mam. Chodzi o to, że nie ma żadnych zdjęć TEGO samolotu, za jego "życia" (o ile można tak powiedzieć o samolocie), a na tym znalezionym przez Ciebie ujęciu widać numer taktyczny - błękitne 42. Między innymi na Airliners.net można znaleźć inne samoloty z zespołu, czyli 41, 43, 45, a 42 nigdzie. Zupełnie, jakby został "skasowany" celowo z pamięci.

Co do innych zniszczonych w katastrofach, nie mogę ustalić numeru Su-30 z LeBorguet, które zawadziło ogonem o ziemię, wywinęło efektownego koziołka i rozbiło się w niecałe dwie sekundy po tym, jak drugi pilot zdążył się katapultować, ale za to znalazłem dwa (i tylko dwa) zdjęcia czerwonej 14 z Salagredy, której pilot nie miał tyle szczęścia (i czasu), ale nie jestem pewien, czy to ta 14.

Obrazek
Obrazek

Tak czy inaczej, dzięki za odzew.
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Ponieważ temat troszeczkę zszedł był na samoloty zniszczone w katastrofach, przypominam moją nieśmiałą prośbę (jak na początku), czy ktoś z kolegów nie znajduje się w posiadaniu rysunku z przekrojami kadłuba wersji dwumiejscowej?
ODPOWIEDZ