Shenyang J-6 - dokumentacja kabiny*

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

ODPOWIEDZ
artnew
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 26 2008, 11:20

Shenyang J-6 - dokumentacja kabiny*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: artnew »

Witam wszystkich forumowiczów :)

Poszukuję dokumentacji fotograficznej samolotu Shenyang J-6, szczególnie zdjęć kabiny, kokpitu, fotela, wszelkich drążków, przełączników, paneli itp. Chciałbym jak najdokładniej odwzorować kabinę w modelu dlatego wszelkie materiały mi się przydadzą. Jeżeli ktoś posiada, to interesowałyby mnie także silniki oraz wloty powietrza. Z góry dzięki za każdą pomoc!

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Renzan
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 01 2005, 10:26
Lokalizacja: Kraków, Dębica

Re: Shenyang J-6 - dokumentacja (kabina)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Renzan »

Witam!

Trochę zdjęć Shenyanga J-6 można znaleźć tu:
http://www.airliners.net/search/photo.s ... nr_pages=9

kokpit, co prawda z lekka zdewastowany:
http://www.jetphotos.net/viewphoto.php? ... 76&nseq=12

Moim zdaniem kabina jakoś specjalnie nie różniła się od MiGa-19, więc wpisując w google "MiG-19 cockpit" będzie pewnie łatwiej coś znaleźć. Podobnie jeśli chodzi o silniki. Co prawda głowy za to nie dam, ale w końcu J-6 to licencyjny MiG-19 więc jakichś wielkich zmian to raczej Chińczycy nie dokonywali.

Pozdrawiam!
W budowie: BAC Lightning
Laserożernym szkieletożercom mówimy twarde i stanowcze raczej nie.
artnew
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 26 2008, 11:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: artnew »

No niestety kokpit się trochę różnił, chociażby kształtem i rozmieszczeniem zegarów. Wszystkie zdjęcia, które mi podałeś już przejrzałem i jestem w szoku, że w internecie można (a przynajmniej ja mogę :-? ) znaleźć tylko jedno zdjęcie kokpitu, w dodatku niezbyt interesujące... Tak nawiasem, to kokpit na zdjęciu w serwisie JetPhotos to chyba panel instruktora z wersji JJ-6, bo nie da się na nim zauważyć celownika - ja będę kleił wersję jednoosobową.

Może ktoś ma coś więcej? Jakieś prywatne zdjęcia? Możecie być spokojni o prawa autorskie, zachowam je tylko dla siebie ;-)
ODPOWIEDZ