*[Galeria/Samolot] Dewoitine D.520 MM 07/72

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bullet_
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 11 2010, 14:58
Lokalizacja: Hrubieszów

*[Galeria/Samolot] Dewoitine D.520 MM 07/72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bullet_ »

Witam po raz pierwszy na tym forum. Nazywam się Łukasz, pochodzę z województwa lubelskiego, z okolic Hrubieszowa. Modelarstwem interesuję się stosunkowo od nie dawna (może około pół roku). Obejrzenie sklejek kolegi zafascynowało mnie do powrotu do tego hobby z dzieciństwa. Za dzieciaka (pierwsze 3 klasy podstawówki) poczyniłem niezbyt wiele modeli... Wszystko to jednak była taka tandeta, że szkoda opisywać, ale mniejsza... :roll:
Dzisiaj chciałbym przedstawić galerię swojego pierwszego sklejonego modelu po "nawróceniu" się (wprawdzie czasem sklejam tam coś, ale to wyłącznie do celów treningowych, zatem nie liczę tego do dobytku). Jest to francuski myśliwiec Dewoitine D.520. Opracowanie z Małego Modelarza, z początku lat 70. Wprawdzie model swoją bryłą niezbyt przypomina jego pierwowzór, ale cóż, takie to były wówczas czasy. Relację z klejenia prowadziłem na obu forach równolegle w miarę. Jedną z nich można zobaczyć tutaj. Model klejony był z wydruku na brystolu i po części na zwykłym papierze podklejanym brystolem.


Zdaję sobie sprawę z tego, że ten model to gniot. Zaznaczam, że jest to mój pierwszy. We znaki dają się przede wszystkim ostre krawędzie natarcia (skrzydła są właśnie tam klejone) oraz mój prymitywny "retusz" (farbki plakatowe). Ale mimo tego sam jestem z tego samolocika zadowolony i dumnie stoi w pokoju na półce. No nic, koniec pogaduszek, oto jakieś nędzne zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia zapewne pozostawiają wiele do życzenia, ale cóż, uczę się dopiero. Na ostatnim zdjęciu można zauważyć inne śmigiełko wraz z kopułką. Relacja została zakończona z tymże właśnie elementem. Ale, że nie wygląda, jak powinien (nie ma działka) nie dawało mi to spokoju i poczyniłem wersję czarną. Mam świadomość, że nie jest poprawna, ale moim zdaniem lepsza i ładniej wygląda. A tutaj poniżej taki marny smaczek:

Obrazek

Zachęcam do komentarzy, wszelakich opinii. Z chęcią dowiem się, co zrobiłem nie tak, jak mogę to poprawić, no i również miło byłoby, gdyby znalazło się coś pochlebnego ;-) Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony czw cze 24 2010, 12:27 przez Bullet_, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Jak na pierwszy model to nieźle. Kolory kamuflażu na zdjęciach jakieś dziwne. Drukarka nawaliła? Co następne?
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Bullet_
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 11 2010, 14:58
Lokalizacja: Hrubieszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bullet_ »

Kolory może dlatego takie, że jakość skanów sprzedawanych przez LOK pozostawia wiele do życzenia :roll:
Teraz leci myśliwiec J-22. Relację można ujrzeć tutaj oraz tutaj. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Bullet_ pisze:Relację można ujrzeć tutaj oraz tutaj.
A można by było również TUTAJ.
Dziwne z tymi kolorami, ja dysponuję takimi skanami.

Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Bullet_
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 11 2010, 14:58
Lokalizacja: Hrubieszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bullet_ »

U mnie na skanie też to tak wygląda - A na modelu wyszło zamiast brązu tak różowato bardziej... No cóż, wina drukarki zapewne
ODPOWIEDZ