HMCS Snowberry 1/72 - model wakacyjny

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

HMCS Snowberry 1/72 - model wakacyjny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Na podjęcie decyzji o rozpoczęciu budowy tego konkretnego modelu wpływ miało wiele rzeczy i osób, w tym najważniejszy był czynnik małżeński ;-) , od decyzji którego zależał cały projekt budowy, bowiem w starciu wydatków modelarskich z wydatkami domowymi ten modelarski był po prostu mniej uprzywilejowany z racji niemałych kosztów :lol: - jednak kilka istotnych faktów przyczyniło się do tego że nabrał on realnych kształtów, a jakich to widać na poniższej fotce.

Obrazek

Jak widać na okres wakacji na mój warsztat trafia plastikowy model kanadyjskiej korwety eskortowej HMCS Snowberry w skali 1:72. Inbox tego modelu znajduje się TUTAJ; niestety ja posiadając malusieńką wiedzę w dziedzinie modeli plastikowych (dotychczas jeden sklejony) nie będę nic pisał na temat jakości wyprasek czy też innych rzeczy decydujących o jakości modelu bowiem nie mam żadnej skali porównawczej; powiem tylko że prezentuje się bardzo ładnie.
Jak już zapewne większość zauważyła model ten będzie budowany jako RC - nadaje się do tego idealnie i dlatego w necie można znależć mnóstwo stron pokazujących ten model właśnie w wersji pływającej.
W tym miejscu chciałbym podziękować osobom bez pomocy których raczej niemógłbym wystartować z tą budową; Grzesiowi (grzegorz1975) za to że pomógł mi zaoszczędzić sporo gotówki doradzając i kupując dla mnie wiele z widocznych na zdjęciu akcesoriów oraz Arturowi (ArturN) za pomoc fachową jakiej mi udzielił w dziedzinie modeli z napędem doradzając co kupić i jak to w późniejszym czasie zmontować.
Mam nadzieję, że w dość szybkim czasie uda mi się ukończyć ten model i wrócić do poprzedniego - z zamierzenia ten model ma być urlopowo-wakacyjny, a wszystkich posiadających doświadczenie proszę o rady i sugestie odnośnie budowy.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

No Tomaszu to cieszy moje oczy :) Miło będzie po Calypso Grzesia oglądać kolejny model RC. Widzę także że kupiłeś dokładnie ten sam kompresor co ja. Bardzo fajny sprzęcik tylko staraj się malować w chłodnym miejscu bo diabelstwo strasznie się grzeje - wolę nie myśleć ile potrzyma przy tych upałach :)
Co do oceny wyprasek to oglądałem ten model kilkakrotnie w sklepie ojca i muszę powiedzieć, że wykonanie jest naprawdę na poziomie. Na ogo oceniam że problemów nie powinno być - więc do roboty :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Witam serdecznie !

...coś mi się zdaje Tomaszu, że mamy takie same aerografy. Czy to nie Atlantis 0,3 mm ??? :D

Powodzenia i serdecznie pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

dr Manfred pisze:Witam serdecznie !

...coś mi się zdaje Tomaszu, że mamy takie same aerografy. Czy to nie Atlantis 0,3 mm ??? :D
masz rację, ale to jest model 0,2 mm.
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Witaj. Mimo młodego wieku wiem sporo o modelarstwie RC. Zawsze służe poradą. Zbudowałem już 3 modele RC (z planów modelarskich) okrętów. Ale do rzeczy. Widzę, że zakupiłeś aparaturę Laser 4 kanałową. Miałem identyczną rok temu, ale sprzedałem i kupiłem lepszą. Do tego modelu spokojnie wystarczy (i od wielu innych też). Dokupił Pan do aparatury mikro serwa, czy zostały standardowe :?: Silnik widzę Speed 400. Bardzo dobry wybór. W swoich modelach też montowałem te silniki. Bateria - OK. Dobra tyle analizy. Będe bacznie obserwował relację.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

_Grzecho_ pisze:Widzę, że zakupiłeś aparaturę Laser 4 kanałową.
6-cio kanałową; z chęcią zobaczę te twoje 3 modele.
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

To widocznie ja miałem inną. Ale była identycznie opakowana. Modele moje stoją na modelarnii. Jeśli będe na niej cykne jej zdjęcia. Można jakby co samemu zobaczyć. Modele które sklejiłem to Monitor Rzeczny, Oliwa, Krysia.
A i pytanie do silnika. Jest on z przekładnią :?:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Tak, silnik to Graupner Speed 400 z przekładnią 2,33:1
a można wiedzieć ile czasu budowałeś każdy z modeli ?
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Kadłub Flowerka już sklejony, w tym modelu kadłub składa się z czterech ćwiartek i ich łączenie trzeba będzie niestety poszpachlować i przeszlifować - w tej chwili wygląda ono tak

Obrazek

cała konstrukcja prezentuje się okazale
Obrazek

a tutaj porównanie z kadłubem Agassiza
Obrazek

teraz pozostało podszlifować wszystkie niedokładności odlewów, wypełnić ubytki szpachlą, znów przeszlifować i położyć farbę podkładową.
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: HMCS Snowberry 1/72 - model wakacyjny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Tomasz D. pisze:...
Jak widać na okres wakacji na mój warsztat trafia plastikowy model kanadyjskiej korwety eskortowej HMCS Snowberry w skali 1:72.
Witam.
Od prawie dwoch lat ze sporymi przerwami walczę z tym samym modelem - ale w wersji czysto wystawowej.
Z przyjemnością popatrze na konkurencję :)
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
ODPOWIEDZ