R/C Motoszybowiec SKY HAWK ( pomocy! :) )

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

Masz całkowitą rację - wyważenie - zapomniałem o tak oczywistej kwestii...
Crawling rulez
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Witam.
Szanowni koledzy wasze rady okazały się bardzo przydatne. Poćwiczyłem trochę na symulatorze przy pomocy pada. Niestety z powodu pogody i braku wolnego czasu nie miałem kiedy polatać na żywo. Dziś jednak znalazłem wolną chwilę przed wieczorem. Postąpiłem zgodnie z radami: wysoka trawa, wyważanie, trymowanie, kilka razy puściłem bez silnika i..... lata!!! :D
Niestety zapomniałem podładować baterię i nie mogłem dać pełnych obrotów ale i tak udało się wykonać kilka krótkich lotów. Skończyło się na pęknięciu skrzydeł przy nasadzie po tym jak przy lądowaniu samolot zawadził o skrawek gołej ziemi. :D:D:D Wydaje mi się, że mam już większe wyczucie przy sterach i nie panikuję jak skręca w lewo. :D
Mam nadzieję, że w najbliższym czasie napiszę o większych osiągnięciach.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Super- Gratuluje, Nigdy nie uzywalem symulatora modelu RC (no moze poza tym z X-plane) i szczerze mowiac nie podejrzewalem ze moze pomoc w realnm lataniu. No cuz technologia... A co do zawadzania skrzydlam o ziemie - staraj sie ladowac prosto pod wiatr - to minimalizuje zwisy.
Pozdrawiam
MarcinS
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Jakiś czas temu w którymś sklepie internetowym widziałem zestaw RTF w którym radio miało kabel USB i była dołączona płyta z symulatorem.
Mnie to pomogło chociaż w moim symulatorze samolot nie ma efektu odbijania w lewo.


Tak też próbowałem ( pod wiatr ) ale to ostatnie lądowanie było mało kontrolowane. :D:D:D
guzik1202
Posty: 36
Rejestracja: pt lut 26 2010, 17:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: guzik1202 »

Powitac
Start i ladowanie tylko pod wiatr a do nauki latania to górnopłat :)
Z tego co widze to nie ma lotek i wogole to jakis badziew bez obrazy.
Jak chcesz latac to pogadaj z kims co troszke sie zna a nie kupuj co popadnie :)
ODPOWIEDZ