Aziz czyli za oknem impreza II- scratch

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

Aziz czyli za oknem impreza II- scratch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Nie raz powtarzałem , że każdy współmodelarz winien babrać kilka modeli naraz . W związku z tym iż w zaokiennej imprezie sztormowej , pozostało zamontować silniki i pójść nad jezioro czy inny akwen ( zdjęcia i galeria końcowa wkrótce ) pragnę zaprezentować Wam drogie koleżanki i koledzy kolejny projekt z cyklu modelarstwa nożnego i załindołsowych fanów . Relację te dedykuję oczywiście mojemu guru i mentorowi modelarstwa , projektowania modeli i odzieży , prekursorowi stylu flamenko i klejactwa nogami . Ileż to już lat , trwa nasza przyjaźń .

Modelem , który będę Wam prezentował jest duży holownik do pływania na platformy wiertnicze w te i spowrotem gdzieś daleko na wschodzie lub innym wschodnim rejonie wschodu na wschodzie .
Oto HMS Aziz , lecz pod nazwą Red Pelican

Obrazek

Obrazek

Patronem honorowym relacji będzie oczywiście Aziz. Ten sympatyczny arab poczciwota , nie wie jeszcze o tym , ale już się zgodził . Przedstawmy naszego Aziza publiczności .

Obrazek

Skoro mamy już patrona , wypada pokazać część jego drzewa genaologicznego . Jak łatwo się domyśleć , ojcem Aziza jest również Aziz , tyle że Fahd ibn Abd al Aziz, puertorykanin ze wschodu.

Obrazek

Dziadkiem Aziza i ojcem Aziza Fahda ibn Abd al Aziza był Błażej , który zasłynął debiutem w serialach „eM jak Miłość „ i Zet jak Krzysztof „ . Nie wiadomo gdzie przebywa , ale ostatni raz widziano go na plaży w Sarajewie i podawał się za Edytę Gepert .

Obrazek

Do rzeczy , krótko i zwięźle.Model będzie wypierał trzynaście i pół kila wody , mierzył ponad 1100 milimetrów ,a szeroki ma być na 248 milimetrów . Z zestawu użyje tylko kadłuba , wałów śrub, kilka pierdołek . Wszystko zrobię samemu i po swojemu ( elementy których sam nie wytoczę na moim sprzęcie , zlecę Piotrkowi z Mastermodela :-) . Budowę rozpocząłem od „zaprojektowania „ ( pozdrawiam serdecznie mego mistrza ,który zaraził mnie tym fachem ) wciągarki - wyciągarki innymi słowy windy jakiej . To przymiarka na sucho , polepione na taśmę i powtykane w otworki , do zdjecia . Więc nie wytykać mi proszę , że krzywo . W miejsce odlewów oczywiście polistyren:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Posdrafiam wszystkich polakóff ...
Ostatnio zmieniony sob sty 30 2010, 12:26 przez Grzegorz75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Obrazek

May peace and Allah mercy and blessings be upon you
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1099
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 193

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Grzegorz...Zostałem psychicznie zdewastowany twoim "wejściem" w nową relację :shock: :D Po chwili (dłuższej) udało mi się ogarnąć i po Dżordżu Al-Krzaku zajmuję drugą grzędę w relacji. Na szczęście po tym dramatycznym wstępie, zdjęcia z budowy windy zdołały przywrócić mój stan psychiczny do względnej równowagi i jestem pewien, że będzie kolejny super model !!!
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Grzechu ty żyjesz :p ! a myślałem ze pojechałeś z tym twoim Abdul wisi mu Laha :P. Model zapowiada się jak zwykle pięknie ..twoja relacja będzie dla mnie kolejnym mego wartościowym wykładem z którego staram się czerpać inspiracje i pomysły :)
pozdrawiam
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

Taaaaa to będzie piękna relacja ;). A model darzę wielką sympatią :). Winda od podstaw kto cie nakłonił do takich drastycznych kroków :)
Pozdrawiam i zajmuje miejsce w 1 rzędzie :)
Pozdrawiam
Artur N
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Ja piernicze ale jaja :lol:
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

obrodziło dziadkowi, oj obrodziło...
Crawling rulez
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

w klimacie polsko-arabsko-stoczniowym:
Obrazek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Helołł wszem współmodelarzom . Podłubałem trochę w nosie i przy windzie . Wykonanie łożysk bębnów linowych z polistyrenu było masakrujące, zrobiłem raz jeszcze ścianki boczne , bo poprzednie zrobiłem źle. Oczywiście to nie wszystko , teraz zabieram się za bębny główne i z boku jeszcze została jedna rolka do wyrzeźbienia . Nad wszystkim czuwa moja nowa przyszła żona , matka chrzestna Aziza . Większość trzyma się oczywiście na tasiemce klejącej , bo nie wszystkie detale mam jeszcze zrobione .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1099
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 193

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Grzegorz! Mam nadzieję, że wykonanie modelu nie będzie lustrzanym odbiciem "walorów" przyszłej małżonki... Zresztą domyślam się, że od początku wysoki poziom szczegółowości modelu a zatem niewątpliwie ogromna pracochłonność to swego rodzaju odskocznia przed niechybną...Konsumpcją małżeństwa? :haha:
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
ODPOWIEDZ