Kalkomanie Pheon Models do polskich samolotów

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
PrzemoL
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 21 2010, 17:02

Kalkomanie Pheon Models do polskich samolotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PrzemoL »

Być może niektórzy znają wątek nt. kalkomanii firmy Pheon Models do modelu Sopwith Pup, o których kiedyś z zachwytem pisałem na forum nPWM. Ten mój zachwyt produktami w/w firmy nie słabnie. Ostatnio kontaktowałem się z jej szefem Rowanem Broadbentem i wyraził on zainteresowanie przygotowaniem zestawu z kalkomaniami do samolotów pochodzących z 1 wojny światowej użytkowanych w lotnictwie polskim po wojnie. Z racji dosyć niszowego tematu ma on obawy o zbyt i dosyć oczywistym jest, że największe szanse na klientów widzi w Polsce. Poprosił mnie, abym w jego imieniu zbadał, czy byłoby u nas zainteresowanie takim tematem. Poniżej zamieszczam tłumaczenie jego maila.

Gdybym miał przygotować zestaw do samolotów powojennych w Polsce byłby to zestaw z większą liczbą typów samolotów, co pewnie spowodowałoby wzrost kosztów - przygotowałbym po 50 zestawów w skalach 1/48 i 1/72. Jeśli udałoby się to wykonać w nie więcej niż 4 kolorach, to cena byłaby ok 15GBP za zestaw formatu A4 do skali 1/48 i ok. 12GBP za 1/72. Jeśli zebrałbym po 30 wstępnych zamówień w obu skalach podjąłbym się tego. Zestaw obejmowałby różne typy samolotów, ale bez przygotowywania nowych rysunków (planów). Na dziś mam przygotowane rysunki (plany) do: Nieuport, Oeffag DIII, Sopwith Camel, Dolphin, SPAD VII i XIII, Bristol Fighter, Fokker DVII, Hannover Cl III, tak więc brakowałoby jeszcze E.V, Ansaldo i dwumiejscowych, jak np. LVG CVI i Albatros C.III. Te brakujące kiedyś i tak będę chciał przygotować, więc nie ma tu problemu.
Jest jeszcze jedna możliwość do rozważenia. Gdyby znalazł się ktoś (lub grupa osób), kto chciałby zakupić i rozprowadzić w Polsce po 30 zestawów w każdej skali, to mógłbym zaproponować obniżoną cenę - ok. 10GBP za 1/48 i ok. 7GBP za 1/72 plus przesyłka. Warunkiem byłoby rozprowadzenie WYŁĄCZNIE w Polsce. W takiej sytuacji zwróciłby mi się sam koszt produkcji bez kosztów przygotowania projektu kalkomanii i instrukcji. Mimo to byłoby to dla mnie wiele warte, gdybym mógł zobaczyć piękne modele z naszymi kalkomaniami wykonane przez utalentowanych polskich modelarzy. Być może w takiej sytuacji ktoś chciałby również przygotować instrukcję w języku polskim.

Tyle Rowan. Z mojej strony, zupełnie bezinteresownie, chciałbym wszystkich zachęcić do rozważenia możliwości kupna takich kalkomanii. Ich jakość jest absolutnie niezwykła. Są przygotowywane z niezwykła starannością pod względem i merytorycznym, i technicznym. Same kalki nie mają śladów przesunięć kolorów, nośnik jest cienki i znika sam lub z lekką pomocą zmiękczaczy, kładą się niemal same. Instrukcje w każdym z zestawów to kilkunastostronicowe książeczki z: opisem samolotu (historia i malowanie), szczegółowymi opisami prezentowanych egzemplarzy, opisami dostępnych zestawów z modelami w danej skali, poradami dot. techniki nakładania kalkomanii. Do tego dochodzi kilka kart kredowego papieru z pięknymi kolorowymi profilami i rzutami wszystkich prezentowanych egzemplarzy. Ewentualnych chętnych proszę o zupełnie wstępne deklaracje, najlepiej na maila (przemyslaw.litewka@gmail.com). Jeśli ktoś chciałby więcej informacji, to pytania można albo przeze mnie, albo bezpośrednio do Rowana, po angielsku na adres (pheon.models@hotmail.co.uk). Również, jeśli znalazłby się ktoś zainteresowany rozprowadzaniem tych kalkomanii, to proszę o kontakt.

Dla nieznających produktów Rowana:
1) link do jego oferty: http://www.britmodeller.com/forums/inde ... wforum=227
2) moje modele z jego kalkami:
pwm/index.php/galerie/lotnictwo/category/13-sopwith-pup-1-72-przemol
http://www.modelarstworedukcyjne.pl/ind ... cle&id=153
ODPOWIEDZ