Reaktywacja: MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2023
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 6

Reaktywacja: MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra

Post autor: kierownik » wt maja 30 2017, 16:47

To taka Nowość/Wznowienie, bo model ten w wersji „ręcznokreślonej” ukazał się już w „Modeliku” ponad 18 lat temu (w nr 2/99). Teraz wydajemy go ponownie po przerysowaniu na komputerze. Jest tylko trochę zmian i poprawek, ale pod jednym względem jest to całkowita nowość! Chodzi o zastosowany do druku karton – po raz pierwszy wydrukowaliśmy model na srebrnym kartonie metalizowanym, tzn. model ten jest naprawdę srebrny (oryginalny samolot był duraluminiowy bez malowania). Efekt jest bardzo fajny i przypomina nieco dawne wycinanki NRD - starsi z Was wiedzą o czym mówię. Dodatkowo jest to karton „barwiony w masie”, tzn. srebrny jest on również w przekroju, dzięki czemu nacięcia, wycięcia i ewentualne załamania kartonu nie wymagają retuszu. Jest on nieco sztywniejszy niż stosowany standardowo, ale skleja się go bardzo fajnie i bezproblemowo (robiłem model testowy - ze zwijaniem też nie ma problemu), a dla takich elementów jak kadłub czy skrzydła w dosyć dużym modelu to nawet zdecydowana zaleta. Ten karton ma jednak jedną ale istotną wadę: niestety jest kilkanaście razy droższy od stosowanego standardowo białego kartonu offsetowego. Mimo to cenę ustaliłem na poziomie który jest (jak sądzę) do przyjęcia…
Sam model uważam za bardzo ładny (piękna, opływowa, klasyczna sylwetka dwusilnikowca), a prosta „standardowa” technologia opracowania kwalifikuje go również dla modelarzy mniej zaawansowanych.
Poprzednie wydanie było w formacie A4. W nowym połączyłem dolną i górną powierzchnię skrzydeł w jeden element (wcześniej były oddzielnie), więc ze względu na ich wielkość tym razem jest to klejony blok formatu A3. Zawiera: 4 arkusze z częściami do wycinania (3 sztywne-srebrne + 1 miękki z wręgami), 2 strony z rysunkami montażowymi i 1 stronę opisu (historia + instrukcja budowy). Druk cyfrowy (toner polimeryzowany), cena detaliczna: 50,00 zł. Do modelu dostępny jest wycinany laserowo zestaw wręg w cenie detal. 20,00 zł.
Tych którzy ten model zakupią i obejrzą (a jeszcze lepiej skleją) proszę o opinie – bardzo jestem ich ciekaw. Czekam też na zdjęcia sklejonej „Super Elektry” – te wstawione do galerii na www prezentują model wykonany ze starego wydania.
Przy okazji: wprowadzamy do naszej oferty klej „RED Q7620” zalecany do klejenia modeli kartonowych drukowanych cyfrowo (offsetowo też). Modelarze którzy go już używali recenzują go bardzo pozytywnie. Tym klejem całkowicie w standardzie został sklejony np. też drukowany cyfrowo model okrętu „TOBRUK” – zdjęcia jak „wyszedł” można zobaczyć w galerii tego modelu w naszym sklepie.
Szczegóły: www.modelik.pl – zapraszam do odwiedzin i zakupów.
Obrazek
0 x

Jacek
Posty: 68
Rejestracja: ndz paź 25 2015, 18:01

Re: Reaktywacja: MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra

Post autor: Jacek » wt sie 08 2017, 22:49

Super temat.Pozdrawiam Jacek.Czy planujecie wznowienia innych waszych modeli. :papa:
0 x

dr Manfred
Posty: 396
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Re: Reaktywacja: MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra

Post autor: dr Manfred » czw sie 10 2017, 13:44

Jacek pisze:
wt sie 08 2017, 22:49
(...) Czy planujecie wznowienia innych waszych modeli. :papa:
Na przykład poprawiony komputerowo Model Card nr 89. K.C. "Russkij-Reno".
Ale to raczej zbyt piękne by było możliwe…
0 x

ODPOWIEDZ