Vasa do składania w zeszytach

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
szwagier01
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 31 2017, 9:46

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szwagier01 »

Bosman pisze:2. Jakość - w reklamie i zeszytach wygląda na przyzwoitą,jak zamówię to dam znać :)
3. Poziom pewnie nie jest najniższy, ale jestem ambitny :D
Nie chcę nikogo odwodzić od zamierzonego celu, ale przekonasz się że jakość materiałów niestety jest chwilami żadna, i większość budujących zastępowała wiele materiałów zupełnie innymi, bardziej nadającymi się do tego typu prac. A to podwyższa koszt.
Reklama jest dźwignią handlu, firmie nie zależy na rozwoju modelarstwa ale na maksymalizacji zysku, tak więc sama ambicja nie wystarczy.
I na koniec większość tych co pokazywali swe przeżycia z modelami z zestawów o których piszesz to są ludzie mający za sobą raczej spore doświadczenie, a nie debiutanci.
W sumie to jeszcze nie zdecydowałem, tak się zastanawiam cały czas, ale już tak mam że jak się na coś napalę to pewnie i tak się kończy że zamówię i będę składał :) pewnie wtedy dam znać czy wydawnictwo spelilo moje oczekiwania, mam tylko nadzieej ze w trakcie nie zwątpię, bo głupio byłoby to przerwać.. No nic zobaczymy. Obserwuję sobie teraz kogę i jeszcze znlalzłem na shipman czy coś takiego relację Dziadka, może będzi ełatwiej..
Awatar użytkownika
szwagier01
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 31 2017, 9:46

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szwagier01 »

MiSza pisze:Samochody to inna bajka. Główny materiał to metal i połączenia śrubowe. Jeśli ktoś potrafi pracować śrubokrętem to instrukcja tu jest wystarczająca, choć czasem trzeba pomyśleć. Bosman ma rację, żaglowce wymagają trochę doświadczenia. Na Kodze są proste modele drewniane i lepiej od nich zacząć, a model z kolekcji można złożyć później po nabraniu doświadczenia. :D
Podsunąłeś mi dobry pomysł ;) Może zrobię tak, że zaprenumeruje ale najpierw nabiore wprawy i pocwicze na jakims mniejszym modelu..
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

I tak trzymaj...
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 24
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:21
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sławek »

Witam. Modele D.A. nie są złe. Da się z nich zrobić całkiem ładny model. Żaglowce wymagają jednak nakładu pracy i troszkę doświadczenia trzeba tutaj mieć. Budowałem Victory, ale niestety nie skończyłem :( Vasę zaprenumerowałem i mam zamiar doprowadzić budowę do końca. A fotka tylko tak, na potwierdzenie, że można :) Modele są ładnie zdetalizowane.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szwagier01
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 31 2017, 9:46

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szwagier01 »

cześć, słuchajcie mam pewną zagwostkę :) Dowiedziałem się,że De Agostini wydało nową kolekcję, nie wiem od kiedy ona śmiga,ale jakoś niedługo. W każdym razie to jest Czołg taki wypasiony T-72 w skali coś koło 1:16/1:15. I on może być zdalnie sterowany nawet, słyszeliście o tym?
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 228
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Cześć.


W salonach prasowych jest już chyba z 4 zeszyt z T-72
https://www.deagostini.com/pl/kolekcja/czolgt72/

Nie wiem czy widzieliście ale wypuścili też coś takiego. To nie De Agostini, ale też warte uwagi.
http://elektrycznakolejka.pl
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Karolu... jakość jest porażająco niska tejże kolejki...
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 228
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Tak więc muszę się poprawic i NIE JEST WARTA UWAGI.
Wstępnie stwierdziłem, że w przeliczeniu wyjdzie w podobnej cenie jakby złożyć ją samemu. Chociaż jak piszesz Viking_BB, a zapewne masz rację, jakość zostawia wiele do życzenia. :)
Zastanawiam się czasem co jeszcze wymyślą :D
Pozdrawiam,
Karol :D
Awatar użytkownika
szwagier01
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 31 2017, 9:46

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szwagier01 »

Karol1985 pisze: wt mar 14 2017, 14:40 Cześć.


W salonach prasowych jest już chyba z 4 zeszyt z T-72
https://www.deagostini.com/pl/kolekcja/czolgt72/

Nie wiem czy widzieliście ale wypuścili też coś takiego. To nie De Agostini, ale też warte uwagi.
http://elektrycznakolejka.pl
Kolejką się nie interesowałem. Z tymi salonikami prasowymi to jest tak, że ja jakoś nigdy nie mogę utrafić żeby kupić numer.Niby malo jest modelarzy i ludzi interesujących się takim hobby ale jakoś gazetki ubywają z kiosków. Zastanawiam się nad prenumeratą tej kolekcji bo to coś innego niż dotychczas tam zbierałem
Awatar użytkownika
Karol1985
Posty: 228
Rejestracja: śr wrz 30 2015, 23:55
Lokalizacja: Wałbrzych
x 20

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol1985 »

Cześć.

Dlatego podstawą jest mieć dobry, wręcz bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą saloniku prasowego :D

Fakt, niby modelarzy mało, a numeru od tak sobie człowiek nie kupi
Pozdrawiam,
Karol :D
ODPOWIEDZ