[ Technika ] Siatki maskujące na modelach pancerki

Zablokowany
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

[ Technika ] Siatki maskujące na modelach pancerki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Cześć.
Jako typowy lotnik, ostatnio marynarz, a czasami, wcześniej, pancerniak, chcę Wam pokazać, jak wykonałem siatkę maskującą na jednym z moich modeli. Moja siatka, już w planie, miała mieć łatki. Aby to uzyskać, przeszukałem w kuchni wszystko, co by się nadawało i wpadłem na bazylię ale może być też majeranek.


Obrazek

Wykonanie polega na ułożeniu na kawałku deseczki foli (może być reklamówka), na tym przypinamy, naciągając w rogach, bandaż,

Obrazek

smarujemy Ponelem

Obrazek

i posypujemy bazylią.

Obrazek

Po wyschnięciu zdejmujemy i malujemy w barwy wojenne.

Obrazek

Sama siatka była mi potrzebna do mojego Leoparda w polskim malowaniu. W czasie zakładania trochę się wykruszyła wiec już na modelu całość została psiknięta lakierem i dosypana nowa warstwa bazylii.

Obrazek

Na koniec pozostało domalować siatkę. Patrząc teraz na wykonanie, radzę założyć czysta siatkę na model, a dopiero potem malować .

Obrazek

Musze dodać, że był to mój pierwszy model pancerki w przybrudzeniu. Robiłem już wcześniej trochę pancerki, ale zawsze były to modele czyste. Mam nadzieję, że mój sposob Wam sie przyda, oraz że spełni Wasze oczekiwania co do wykonania siatki maskującej, a zainteresowanych samym modelem odsyłam do fotek w Galerii ;-)

PS. Ten sam artykol oraz wiele innych ciekawych znajdziecie w naszym nowym dziale ABC modelarstwa .
Ostatnio zmieniony pn wrz 05 2005, 20:18 przez Okonek, łącznie zmieniany 5 razy.
pozdrawiam
Obrazek
Zablokowany