[Relacja] SKOT - czyli poranek pewnej niedzieli

Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Dzisiaj w modelu przybyly klaksony i ich oslona . Wykonalem ja sam bo ta z zestawu nie dala sie w odpowiedni sposob uformowac :evil:

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob wrz 03 2005, 0:16 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Teraz fotka uchwytow na wiezy . Niestety dwa mialy zapackane otwory przelotowe a ze sa takiej wielkosci jak to widac nie udalo sie tego wyczyscic bez ich uszkodzenia :twisted: Musialem wykonac nowe :cool:

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob wrz 03 2005, 0:18 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Czas na jedna z wiekszych czesci w koncowej fazie klejenia czyli falochron. Dla prawidlowego ustawienia zostal on jako pierwszy przyklejony do kadluba a potem zabralem sie za zamocowanie mechanizmu jego opuszczania . W tym etapie prac przybyla tez pila oraz hak holowniczy ;-)

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

W modelu musialy tez przybyc rozne malenstwa jakich dolukalem sie na paru fotkach orginalu :mrgreen:

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob wrz 03 2005, 0:21 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Wiezyczka otrzymala nowy PKT , ktory wykonalem od podstaw . To co tam wczesniej bylo przypominalo raczej jakis niemiecki MG z 2 WS :evil:
A wszystko dlatego , ze wieza ulegla malemu wypadkowi i MG szlag trafil. Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo :mrgreen: Pozostalo jeszcze pare czesci fototrawinych do zamocowania na kadlubie . Nie bede Was jednak nudzil dalej fotkami surowki i zglosze sie juz z kolorkami ;-)

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

W dniu dzisiejszym model otrzymal pierwszy kolorek jako podklad na calosc. Fidel mi proponowal abym uzyl koloru czarnego ale ja zrobilem to oczywiscie po swojemu i prysnolem model kolorem RLM 70 Revell-ka czyli czarno-zielonym . Widac troche niedomalowania ale moge Was zapewnic , ze w nastepnym etapie beda juz niewidoczne ;-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob wrz 03 2005, 0:23 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jedziemy dalej ;-) Model zostal w calosci pomalowany Humbrolem 155 + 10% czarnego . Po wyschnieciu przyszla kolej na 155 +10% bialego. :roll:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Sorry za mala przerwe :oops: Model czeka na kalki :D Dla umilenia tego wyczekiwania inne ujecie modelu.To stan na dzien dzisiejszy :cool: Chyba czas zabrac sie za kolka :roll:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

W dniu dzisiejszym prysnolem kolka i poprawilem felgi . Tylko troche to za czysto wyglada a ja nie mam pomyslu jak to postarzec lub przybrudzic :cry:

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob wrz 03 2005, 0:26 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jak wynika z nazwy watku, postanowilem umiescic pojazd na zimowej podstawce. Lukalem na pare fotek oryginalow z tamtego okresu i wymyslilem sobie rozjechany snieg na asfalcie . Te podstawki , ktore stosuje pod moje modele, sa juz czarne . Odpada wiec ich malowanie . Ponal, a na to soda i po sprawie . Po paru minutach pobawilem sie roznymi rodzajami kolek, aby snieg uzyskal odpowiedni wyglad . Jak mi wyszlo, widac na fotce . Ramka podstawki jeszcze nie pomalowana :cool:

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw kwie 08 2004, 1:30 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Zablokowany