[Relacja dla początkujących] SH-60 B Seahawk od Italeri

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Rany co wy macie z tymi wrakami :) już tu był pomysł z rozwaleniem na łączce SH-60 teraz Black hawk mał by być "down" :)
Zrobię sobie kiedyś taką dioramke ale to jakiegoś Hughes'a za 25zł się zdemoluje :haha:

A tak relaksacyjnie w przerwie apropo Somalii - może taka dioramka ?? :
Obrazek

Pozdrawiam :haha:
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Bardzo interesujące zdjęcie :D
U nas pojazdów tego typu używa się między innymi do zmian w składzie zarządów niektórych przedsiębiorstw.
Nie wiedziałem, że można ich użyć również w charakterze transportera piechoty.
Już widzę tą dioramę: kolumna "transporterów" jadąca ulicą somalijskiego miasta ;-)
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Dlatego Origami bo chcialbym sie wziasc sam wlasnie za scenke z rozbitym Super 67 pod ktorego z rana podchodzi oddzial Delty z Rangersami aby zobaczyc co Durantem, Gordonem i Sughartem. A dobrze by bylo aby pomysly sie nie dublowaly ;-)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

A ja mam zabójcze pytanie do Pitera...............................UWAGA...............................Jakim kolorem malowane jest poszycie foteli? :lol:
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Serwer - Poszycie foteli wedle instrukcji malowane powinno być farbką "Olive Drab" model master 1711 ja natomias użyłem matowej 102 humbrola (Army Green). Sprawa foteli chodziła mi po głowie dość długi czas bo 90% zdjęć przedstawia fotele wykonane z czarnego materiału przeszytego szarą nitką, co z daleka robi wrażenie ciemno szarego koloru, ale skierowałem się ku tym 10 % i instrukcji :)
Yunior - Pomysły to zawsze się będą dublować dlatego, że wielu myśli podobnie :) Jeśli bym chcial dioramke z Somalii i tak bym ją zrobieł ale mam inny pomysł. To jednak zobacycie dopiero za jakiś czas :)

Tak bardziej merytorycznie to napiszę jutro bo teraz wróciłem z żaglówek i jestem strasznie zmęczony :)

Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Piter zdradź chociaż szczegół , to się jakoś zgramy i porobim(?)y na łamach forum we dwoje :)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Jeśli chodzi o dioramke pod UH-60 to zastanawiałem się nad motywem w którym śmigłowiec właśnie wylądował i wybiegają z niego prosto na napierającą armię przeciwnika. Tutaj Somalia była by fajna ale takie scenki nie tylko tam były. Problem niestety jest taki że w takich sytuacjach raczej silnika się nie wyłącza. Yunior to o czym napisałeś o swojej dioramce raczej odpada bo jak zresztą napisał origami modelu za 160 zł (+ blachy) niszczyć nie będę. Jak tylko już wpadnę na jakiś konkret pomysł dam Ci znać to coś wymyślimy :)
Oki wracam do roboty bo tu relacje trza prowadzić :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

W filmach o Wietnamie takich scen jest ogrom. Ale taka dioramka: desant z 4 śmigłowców (jak w filmie "Byliśmy żołnierzami'; org."We were soldiers"), byłaby imponująca. :twisted:
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Chrisss to nie ten okres. W wietnamie nie bylo jeszcze Blackhawkow (to tak na marginesie). A pozatym kogo stac na zakup 4 smiglowcow oraz duzej ilosci figurek, oraz kto z nas ma swoja prywatna wille aby taka diorame postawic :twisted: Juz makieta z jednym UH-60 byla by wielka a co dopiero z czterema :twisted:
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

Yunior wiem że to nie ten okres ale taka dioramka byłaby ..... mocna :) :shock:
ODPOWIEDZ