A może by tak Mark V w 1:15 ????

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bigmodel
Posty: 63
Rejestracja: ndz paź 19 2003, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bigmodel »

Witam.

No pięknie wyglądają te sponsony.Podejrzewam
że w realu są jeszcze fajniejsze ;-)
Będę musiał je sobie na żywo oblukać ;-)

Widze że trzeba kończyć swojego Whipeta i powoli się psychicznie przygotowywać do budowy Marka :D

Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Witaj Bigtank. Jestem w ciężkim szoku i to tyle co mam do powiedzienia. :shock:
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Heloł :)
Kurde balans ale trudne modelo zaczyna się robić :shock: . Dzięki za pozytywne słówka ;-) , ale to na razie małe kuku w porównaniu z tym co mnie jeszcze czeka :roll: . Macie tutaj zaczęte boczki , już z odlanymi żaluzjami ..i zbliżenie na duperela od tylnego koła ( smarowniczka i blaszka zabezpieczająca przed odkręceniem tej wielkiej mutry) :D , męczę się teraz nad duperelami do odlania - mnóstwo rzeczy się dubluje .. więc szkoda czasu na gupiego robotę ;-)
Pozdrawiam - Andrzej
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hello znowu :) ...
Trochę pojechałem do przodu z modelem , na razie składam jeden bok na gotowo , potem jak porobię już wszystkie klamoty wezmę się za resztę . W każdym razie zaczyna sie pomału robić z górki tak jakby ;-) Kurcze ,strasznie żmudna praca , szukać gdzie i jaka śrubka czy nit się znajduje , dobrze że jest trochę fociaków z neta , inaczej kaszanka :oops: .Jutro zabieram się za montowanie tych osiek do kółek nośnych - że też ich tyle cholerka było :roll: Za kilka dni ( o ile lubicie niciaki z pierwszej wojny) pokażę znowu to oraz owo ..
Pozdrawiam - Andrzej
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1044
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

OBŁĘDNE WYKONANIE!

BigTank skuś na jakiś model z wnętrzem!!! Jak widzę te śruby to aż się chce sprawdzić czy czasem się nieodkręcają a jak widzę włazy to nie mogę uwierzyć, że ich się nie da otworzyć!
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Witaj Andrzeju.
Niesamowita sprawa to co i jak robisz. Czy sponsony już są w ostatecznym malowanu? Chodzi mi oczywiście o kolor. Czy mógłbyś przy okazji prezentacji prac nad modelem uchylać nieco więcej ze swojego warsztatu?
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Wiesz Czołgiasty co? Ty mnie chyba chcesz wykończyć. Co popatrzę na nowe fotki, to mi zaraz ciśnienie skacze (w górę, ma się rozumieć), jakieś fale uderzają do głowy (do samego czubka), zimny pot nagle pojawia się na łysinie (jak u Rozmusa po "Tańcu z gwiazdami"). To nie jest fair. Proponuję abyś w ciszy swojego warsztatu dokończył swój model i dopiero wtedy umieścił foty na forum. Niech będę narażony na jeden zawalik, a nie na kilkadziesiąt podzawalików. W ten sposób mam wieksze szanse na przeżycie.

P.S.: Żartuję, ma się rozumieć. Chcę fotek, dużo fotek, całe mnóstwo fotek.... Juz zwariowałem...? :lol:
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam ponownie :) ..
Metalek , masz tu kurna kawałek próbki mojego warsztatu - na przykładzie szyn z osiami do kółek nośnych.. najpierw zrobiłem proszę pana z plastyku kątownik (dwie listewki sklejone razem) , z tego foremka i kilka odlewów celem dalszej pracy ;-) , ośka zmontowana z drucikiem zaokrąglonym , w środku kwadratowy kawałek druta imitującego smarowniczki (chyba) i znowu foremka - Potem z listewek i tych odlanych osiek całe wczorajsze popołudnie kombinowałem to co jest już dopasowane , czyli szyny - po 6 , 4 , 3 , 2 oraz jedna na każdej - oczywiście śrubki (pierwsza fotka to oryginały) , potem odlewy jak zwykle , obok foremka taka biała ...( drugi fotek) i montaż na tym nooo , no na osłonie układu napędowego - tak wygląda na trzeciej focie ....hmmm ...Chyba jasno napisałem ?? :oops: A malowanie będzie to zielone jak na sponsonach - ruski armor Pactry - ja tam specjalnej uwagi na odpowiedni odcień nie zwracam za bardzo - i tak po brudzeniu ,ubłoceniu, płowieniu , rdzewieniu ,zapastelowaniu, zaolejeniu i przykurzeniu ;-) kolor się zmienia , zresztą szlag wie jaki odcień był na tych typach z pierwszej wojny ...
Hradco drogi :shock: wnętrze nigdy w życiu , zajęłoby toto przynajmniej drugie tyle czasu , a poza tym jakoś mnie nie bawi robienie tego typu rzeczy - jestem za nerwowy na takie duperele raczej :oops: . Lubię odwalić modelo z wierzchu tak jak ma być i jest cacy ....A zresztą po co otwierać cały model ;-) , w jednym modelu mam swoja osobistą skarbonkę .. pssssstttttt...........
mam nadzieję że jeszcze tego ostatniego zawała nie załapałeś Edmu8ndzie ;-) , poczekaj na finisz , sam się doczekać nie mogę kurde , jak będzie toto wyglądało na gotowo już - ale sądzę żę whipek będzie blado wyglądał przy tej kolubrynie :lol:
Pozdrawiam wszystkich - Andrzej
PS , za kilka dni ciąg dalszy nastąpi ....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

kurcze blaszka. Naprawde podziwiam twoj warsztat. Przede wszystkim strasznie podobaja mi sie wszelkie odlewy:P

Mam tylko takie male pytanie. Bo wedlug planów na twojej stronie to ten Mark ma z lewej strony taka mala przybudowke, a ty robisz dwie takie same barbety. Czy to aby napewno dobrze?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Adamowicz
Posty: 153
Rejestracja: pt lut 18 2005, 8:28
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adamowicz »

Dobrze jest. Autor planów sprytnie "ciachnął bestię" i z jednej strony rozrysował sponson do działa (wersja male), a z drugiej strony osłonę karabinu maszynowego (wersja female). Ot tak, żeby nie rysować dwa razy tego samego.

Big Tank gratuluje wykonania :spoko: , ale przede wszystkim gratuluję tematu (czolgi z I WŚ ).
ODPOWIEDZ