A może by tak Mark V w 1:15 ????

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigtank
x 4

A może by tak Mark V w 1:15 ????

Post autor: bigtank » śr lut 15 2006, 21:17

Witam znowu :D
Zastanawiam się nad budową następnej skorupki z I WW ... mam małe co nieco do Marka V , ale .... W tej skali to strasznie wielkie caco by wyszło , 53 cm z hakiem długości , ale to jeszcze małe kuku ... jak widzę te tysiące nitów :shock: ( przepraszam szanowny Edmundzie ;-) ) to mi się robi słabo jakby .... ... Brakuje mi przekroju kadłuba , plany jakieś tam mam i dość sporo fotek ... Czy ma ktoś przypadkiem taki przekrój w jakiejś skali ( 1:35 , czy cuś w tym rodzaju ) ;-) . Również schematy malowań mnie interesują , sowieckich kilka mam - front zachodni raczej wchodzi w rachubę ....Miałem rąbać TKS a , ale Mark jakoś bardziej mnie kręci .... Jak zacznę to oczywiście czy chcecie czy nie puszczę tutaj foty z budowy :razz:
Pomóżcie rodacy z tym przekrojem .......W necie buszuję i nic nie mogę trafić .....kurna :(
Pozdrawiam -Andrzej
0 x
Na tapecie Kalaruszek
http://bigtank120.blogspot.com/

Edmund_Nita
x 2

Post autor: Edmund_Nita » czw lut 16 2006, 12:58

Cześć Andrzej. Nie musisz przepraszać. Już się przyzwyczaiłem, że średnio raz na tydzień ktoś nitami po forum rzuca. Szczególnie "pancerniacy". Co oni w tym widzą? :lol: Całe szczęście, że oblekłem się w pancerz. Dzięki temu odbijam nity niczym piłeczki pingpongowe.

Cieszę się, że zobaczymy Twoje nowe dziełko.

Uśmiech markowany, ale na piątkę.....
0 x

Awatar użytkownika
bigtank
x 4

Post autor: bigtank » sob lut 18 2006, 22:06

No to zaczynamy karuzelę :) Edmundzie ładne mi to dziełko kurcze - bydle wielkie jak nie wiem co będzie (805 cm : skala 15 = 53,666666666 cm długości ):shock: . Nazbierałem po necie trochę materiałów i jest pomalutku z czym zaczynać ;-) .. Ciekawe ile mi czasu toto zajmie . Oto pierwsza fota - zaczynam rozrysowywanie tego cuś z boku wystającego - nazywa sie to ponoć barbeta :lol: . Wersja tzw męska z dwoma działami . Ale z nim będzie zabawy - już zacieram rączki z radości :).Dla porównania na planie leży kawałek SU-100 w 1:35 .
Pozdrawiam ..-Andrzej
Obrazek
PS. Na warsztat wrzuciłem dwie fotki jak nakładam fakturkę delikatną na pancerz w skali 1:35 - Su-100 , o ile kogoś interesi ;-)Pędzel - farba nitro z domieszką talku , gipsu lub szpachli ...Odrobina !!!!!!!!! i nie bać się !!!!!
0 x
Na tapecie Kalaruszek

Awatar użytkownika
Metalmic

Post autor: Metalmic » sob lut 18 2006, 23:20

Witaj Andrzeju. Ciesze sie ze znowu bede mogl zobaczyc Cie przy pracy. Nieco szkoda ze nie tks ale na niego pewnie przyjdzie czas. Trzymam kciuki za Ciebie i to to ...malenstwo. Zycze powodzenia i wytrwalosci przy nitach (sam popelnilem go z lekka walorka ale w "normalnej" kartonowej skali i bylo tych nitow).
0 x

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej

Post autor: Wujek Andrzej » sob lut 18 2006, 23:24

To teraz się zgadza i pasuje szczególnie ... BIGTANK ... :chytry:

Nie muszę chyba pisać jakie wrażenie wywarły na mnie poprzednie relacje . Powtarzałbym tylko słowa innych .

Też Andrzej pozdrawia . Dodatkowo Wujek ... :papa:
0 x

Awatar użytkownika
bigtank
x 4

Post autor: bigtank » sob lut 18 2006, 23:42

Heloł Chopy :)
Metalku drogi , TKS będzie nie bój nic - alle będzie porównanie z tym wielgasem - zrobie fotkę jeden przy drugim :) Myślę że z Markiem sobie poradzę w trzy mieszki około - jedyna trudnośc jak na razie to to iż muszę wszystko ładnie rozrysować i heja ....Kilka spraw pasuje od Whipka jak sądzę - kaemy i ich osłony chociażby ,nity i śrubki też są gotowe , zdaje się że gąsienice również , na razie jeszcze nie mierzyłem . Kupiłem wielki arkusz tektury i równie wielki arkusz takiego cuś jak podwójny brystol , z naniesionym wzorkiem a la faktura :) tyle że w paskudnym czerwonym kolorku , teraz chyba nie będę sie bawił z folia kurde - nity odpadają i śrubki cholerka ....no i szkoda butaprenu :oops:
Dzięki Wujek za słowa otuchy , oczywiście że bigtank a jakże ;-) I tak dobrze że nie robię takiej przedłużonej wersji kurde balans - dobre 10 cm byłoby toto większe :tuptup:
Pozdro .. Andrzej
PS , kartonówa jest zdaje się skopana deczko, wg moich materiałów Mark IV nie miał tych żaluzji ( chyba nie miał ) Dopiero piątka takie cosik dostała ...Nie jestem pewny - dopiero wkraczam głebiej w świat pierwszowojenny :oops: no i tylna część barbety - ta gdzie drzwi jest lekko skośna wzgledem kadłuba a nie pod kątem prostym jak w Modelikowej wersji ... ;-)
Ostatnio zmieniony ndz lut 19 2006, 0:06 przez bigtank, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Na tapecie Kalaruszek

Edmund_Nita
x 2

Post autor: Edmund_Nita » ndz lut 19 2006, 0:03

No, widzę że średnia rośnie. Już dwa razy na tydzień rzucają nitami po forum, kurde balans...

Uśmiech wielikotankowyj w oczekiwaniu na pierwsze efekty....
0 x

Awatar użytkownika
Metalmic

Post autor: Metalmic » ndz lut 19 2006, 8:16

Witaj Andrzeju. Jestem Ci winien male sprostowanie. Ulepilem oczywiscie modelikowego Mark IV (nie wiem skad wziela mi sie ta piatka). Co do zgodnosci z prawda historyczna to faktycznie najwiekszym bledem opracowania byly zaluzje silnika. Teraz to wiem bo sie rozwijam :D . A tak przy okazji to ciekawe czy wznowienie jest poprawione? Wracajac do tematu to nie bedziesz robil wersji wydluzonej ale moze skusisz sie na takie cosik do przekraczania transzei
Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
bigtank
x 4

Post autor: bigtank » ndz lut 19 2006, 11:05

Witanko :) ..
Widzę iż trzeba zacząć przestać uzywać magicznego słowa na to czym się łączyło blachy w dawnych czasach :).Jakiś zamiennik może by tak ... Jeszcze nam się szanowny Moderator wnerwi i będzie dokładnie cenzurował teksty :razz: czy cuś .....
Ujujuj, w Modeliku jest od groma byków , cała barbeta jest do bani jak widzę , z ciekawości będę se sprawdzał to i owo w miare postępów budowy wielgasa ...Co do tego czegoś do przekraczania okopów i transzei .., to łatwiejsza do zrobienia jest faszyna albo taka beleczka na łańcuchach :) .. Nie wiem sam co będzie na wykończeniu dyndało na modelu - za wcześnie na takie cosik .. Na razie myślę czy warto się skusić na otwierane drzwi i inne włazy hmmmm. Te zawiasy są wykańczające - jeszcze gorsze niż to czym się łączyło blachy ;-) kurde :shock:
Pozdrowienia wszystkim - Andrzej
PS . Jak ktuś ma cuś do Marka V to się niech podzieli sknera jakiś jeden z drugim :lol:
0 x
Na tapecie Kalaruszek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
x 1

Post autor: PITERPANZER » ndz lut 19 2006, 13:45

Cześć Andrzeju!
Na Konrasusie w dziale Pojazdy zamiesciłem postao pancernej archeologii.W którymś z linków zobaczysz foty z wydobycia Mastodonta.Są też fotki z wnętrza pojazdu.

P.S. Meldunek z pola walki: Lina wymieniona ,wygląda lepiej,choć nadal pętla i kausza stare.Stop.
Drugie podejscie to próba wykonania całosci .Stop.Relacja wkrótce.Stop :papa:
0 x
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek

ODPOWIEDZ