Lancaster Andrzeja Ziobra

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Lancaster Andrzeja Ziobra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Ponton został wykonany z ramki wlewowej, tylko takiej grubszej, niż te przy modelach plastikowych. Ramka została podgrzana nad palnikiem i pozaginana na gorąco na kształt "dziobu" i "rufy" pontonu, następnie dokleiłem (też z tej samej ramki) "burty". Podłoga to kawałek karty telefonicznej, na którą nakleiłem plastikowe patyczki imitujące komory powietrzne. Zalałem to cyjanoakrylem, a po wyschnięciu wypolerowałem i przykleiłem do spodniej części pontonu. Drobne elementy: szwy na burtach (kalkomania), uszy do wioseł (cieniutka folia plastikowa), wiosła (zapałki) inne drobne detale wyposażenia - plastik z opakowań spożywczych karty telefoniczne, druciki różnej średnicy etc. Efekt „gumowatości” pontonu, czyli imitacja takiego lekkiego zaprószenia talkiem (nie wiem czy to widać na zdjęciach) – malowanie tzw. mgiełką bezbarwnym matowym humbrolem, już po pomalowaniu na yellow.
Pozdrawiam Andrzej Ziober
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

korzystajac z okazji chcialbym takze zapytac , o "dodatkowe" czesci , tzn. szkielet , itp. , czy kupil je pan w gotowym zestawie , czy wykonwyal pan wszystko sam . Dziekuje
Budowa - Skończona
SPITFIRE mk.Vb Zapraszam
Awatar użytkownika
raptorf22
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 14 2005, 8:50
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: raptorf22 »

Witam

Panie Andrzeju kiedy znajduje Pan tyle czasu na budowę tego wspaniałęgo samolotu??? Kilka godzin prawie codziennie !!!Naprawdę podziwiam !!!!! Oj bardzo bym chciał przeznaczać więcej czasu na to wspaniałe hobby ale niestety mogę dłubać tylko w łikendy.

Życzę udanego zakończenia modelu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

czy kupil je pan w gotowym zestawie
O mało się nie zakrztusiłem :D ;-)

Wszystkie te detale są zbudowane od podstaw. Takich zestawów żadna firma chyba nie produkuje a nawet gdyby je robiła to Pan Ziober i tak by to zrobił po swojemu. W jednym z numerów Aeroplana zamieszczone było zdjęcie żywicznego wnętrza wieży strzelca jakiejś firmy. Wygladało tragicznie w porównaniu z "ręczną" robotą widzianą na zdjęciach.

Polecam artykuły w Aeroplanie - może da się jeszcze kupić numery archiwalne. Magazyn ten kosztuje naprawde niewiele a jest bardzo fajny.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Lancaster Andrzeja Ziobra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Odpowiedzi dla VEGETATHEPUPPET udzielił za mnie Tempest – nic dodać, nic ująć. Dzięki Tempest również za reklamówkę dla AeroPlana. Wprawdzie przez niektórych jestem postrzegany jako „wróg żywic i blaszek”, ale to niema nic wspólnego z jakąś oceną wartości tych modelarzy, którzy posługują się tymi akcesoriami. Moja koncepcja niestosowania tych elementów uzupełniających wynika - po pierwsze - z przyjęcia subiektywnej zasady, że zestaw ma być dla mnie tylko „zgrubnym” surowcem do wykonania modelu i niczym więcej (np. takim samym, jak listewki balsowe dla modelarza latającego) - po drugie - z pragmatyzmu, bo tak się jakoś dziwnie dzieje na całym świecie, że modele wykonywane samodzielnie są lepiej odbierane przez widzów (i sędziów modelarskich także). W końcu i Wy uznanie przyznajecie mi m.in. dlatego, że tego nie zrobiłem z blaszek i żywic, tylko samemu z kawałków „jakiegoś plastikowego śmiecia”.
Co do pytania raptorf22 jak znajduję tyle czasu na robienie modelu, to odpowiedź jest prosta. To kwestia ustawienia pewnych priorytetów w życiu i konsekwentna ich realizacja oraz umiejętność rezygnacji z wielu różnych przyjemności życiowych. Od kilku lat niewątpliwie jest mi dużo łatwiej, bo robię to niejako zawodowo – wykonuję modele i piszę o tym do gazety, którą kieruję. Ale przez wiele lat musiałem kombinować, jak życie zawodowe ograniczyć do minimum, by znajdywać czas na modelarstwo – wtedy cieszyłem się, że noc ma tyle samo godzin co i dzień. Nie ukrywam, że nie było to łatwe.
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
Nemo
Posty: 66
Rejestracja: śr lis 26 2003, 22:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nemo »

Pewnie dośc już nasłuchał sie Pan hołdów, ale muszę i ja dorzucić , mimo iż w sercu drżenia samoloty nie wzbudzają takiego jak smoluch sadzą i oliwą upaprany, to jest to coś niezwykłego, tak bardzo że aż odbiera mowę.

Szkoda iż niektórzy , sekretu nieśmiertelności nie poznali.
Paweł Radecki ŁKMK
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

dziekuje za odpowiedz - no i takze przepraszam za klopot :lol:
Budowa - Skończona
SPITFIRE mk.Vb Zapraszam
Awatar użytkownika
Konrad P.
Posty: 48
Rejestracja: śr cze 22 2005, 16:47
Lokalizacja: Błaszki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konrad P. »

Witam.
Panie Andrzeju gratuluje występu w telewizji i opowiedzeniu o swojej pasji jaką jest modelarstwo oraz zaprezentowaniu swojego modelu. Jeszcze raz gratuluję.
Pozdrowienia
w avatarku herb klubu mojego miasta
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

To jednak ktoś to oglądał. Niestety konwencja programu nie dawała możliwości szerszego zaprezentowania ogólnomodelarskich zagadnień, ale to kolejny kroczek "w oswajaniu telewizji" z tematem pięknie ujętym w Waszym wstępie na głównej stronie witryny (Jeśli zgadzasz się z poglądem, że modelarstwo jest Sztuką to trafiłeś we właściwe miejsce)
Pozdrawiam. Andrzej Ziober
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A w najnowszym Aeroplanie kolejny odcinek z budowy Lancastera - wnęki podwozia i podwozie.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ