Wash - jaki rozcienczalnik?

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

gulus pisze:Może by tak dogadać się, co to za zwierzę ten wash?

Dokladnie tak jak piszesz. Malowanie mocno rozcienczonymi farbami. A jak efekt osiagniesz, zalezy od tego jakie kolory wybierzesz.
W przypadku Chieftaina ma byc to kurz ale i porozlewany diesel. Tak wiec musze to dobrze przemyslec, zanim zaczne packac.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Zeby nie zakladac kolejnego tematu. Jaki kolor stosujecie do malowania zardzewialych odpryskow (tamiya jesli mozna, jak nie to humbrol) ?
Ze zdjec wychodzi, ze powinien byc to bardzo ciemno brazowy kolor z przetarciami stalowymi, tam gdzie jest wyslizgana stal pod rdza.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Trochę mnie, Marcin, wystraszyłeś tymi rdzawymi odpryskami. Nie dam głowy, ale czołgi w jednostkach, raczej nie miały rdzewiejących elementów. Chyba, że masz fotki na potwierdzenie tego.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Byc moze dla tego, ze w polskim wojsku nie bylo pieniedzy na paliwo i czolgi staly sobie spokojnie i czekaly na lepsze czasy.
Te ktore ogladalem maja sporo odpryskow i sporo rdzy. Moge w razie co poprzec moje twierdzenie zdjeciami.
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Oj Marcinie daj spokój z rdzawymi odpryskami, a jak się już na nie uparłeś to jedynie pigmenty pozwalają je realistycznie odtworzyć bo można uzyskać różną strukturę powierzchni zżarta blacha, mniej zżarta, mocny zaciek, słabszy itd. Polecam Ci artykuły Miga Jimeneza na jego stronie internetowej ;-)

P.S. Wybitnie nie zgadzam się z tym co napisałeś, że czołgi w Wielkiej Brytanii są zardzewiałe bo były więcej używane niż np. polskie. Otóż tak się składa, że ojciec mój był dowódcą T-55 i z tego co mówił czołgi były używane i to bardzo, ale też bardzo o nie dbano choćby przez ropowanie pojazdu, które to zabezpieczało przed korozją. Chyba, że sprytni Anglicy nie znają takich prostych sposobów konserwacji czołgów w co mi się wierzyć do końca nie chce chyba, że jest inaczej... ;-)
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Jak masz fotki, to nie ma sprawy. Zdziwiłem się, bo oglądałem setki fotek sprzętu z jednostek i nie widywałem tam rdzy. Odpryski, wgniecenia, wyłażącą farbę podkładową, czy metal - to i owszem, ale z rdzą spotykałem się w pojazdach muzealnych, na jakiś składowiskach i tym podobnych.

Tak przy okazji: zrobienie śladów zużycia, tak, żeby wyglądały jak slady zużycia, a nie "co Jasiu sądzi o śladach zużycia", to makabra. Na brudno bawiłem się w to wiele razy i szczerze powiedziawszy, nie pokazałbym efektu tych zabaw.

gulus zużyty
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Trudno znalezc fotki Chieftaina z okresu sluzby. Te, ktore sam zrobilem sa zdjeciami pojazdow z prywatnych kolekcji lub z muzeow.
Znalazlem kilka zdjec CR2. Chodzi mi o takie miedzy innymi obtarcia. Fakt, ze one tu sa koloru stalowego, a to brazowe, to chyba podklad...
http://krimi.tripod.com/challenger2/chal2029.jpg
http://krimi.tripod.com/challenger2/chal2027.jpg

oraz 432:
http://tonyhoare.tripod.com/sitebuilder ... s/nw39.jpg
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

MI chodzilo o cos takiego. Ale nie mam pewnosci czy to jest pojazd w czynnej sluzbie :roll:
http://data.primeportal.net/hoare/charv ... HATCHS.htm
ODPOWIEDZ