Formy, formowanie- robienie modeli większych rozmiarów. help

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
R.W.G.

Formy, formowanie- robienie modeli większych rozmiarów. help

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: R.W.G. »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jak widać jestem jeszcze nowicjuszem na tym forum, ale mam nadzieje, że wraz z upływam czasu będę się udzielał coraz częściej?

Wracając do tematu.
Sprawa wygląda następująca:
Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie wykonanie modelu Ferrari Ezno w skali ok. 1:5, 1:10.
Ogólnie zarys całego projektu już mam, tylko pojawił się mały problem. :/ A mianowicie nie wiem, z czego wykonać formę do odlania nadwozia. Mam wycięte ze styropianu, na frezarce 5-cio osiowej elementy karoserii. Chciałem je teraz jakoś "wyszpachlować", dopieścić, a następnie wykonać z nich formę z mat szklanych i jakiejś żywicy.
I tu właśnie zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Może wiecie, jakiej żywicy powinienem użyć i czy te maty szklane to dobry pomysł. Kolejnym nurtującym mnie pytaniem jest, czym mógł bym dokonać ostatnich szlifów na styropianie (chodzi mi o wspomniane wcześniej "szpachlowanie").
Czy powinienem czegoś użyć żeby forma nie przywarła do kopyta. I ostatnie pytanie czy wymiary zdjęte z modelu mniejszej skali będą wystarczająco dokładne (nie mogłem nic innego wykombinować, bo nie znalazłem w Internecie żadnych wymiarów ani planów Enzo).

Trochę się tego na zebrało. :)
Za wszelkie propozycje, porady z góry wielkie THX!!!
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
ODPOWIEDZ