Halifax (Airfix 1/72) Relacja z budowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Tristan - to nie do końca jest tak. Oszklenie się lakieruje, ba, nawet polecam kąpiel oszklenia w Sidoluksie, na prawdę potrafi czynić cuda z niektórymi szybkami. Nie wolno tylko lakierować matowymi lakierami i lakierami, które mają medium, które może zareagować z plastikiem, bo wtedy, faktycznie, może dojść do zmatowienia. Przecież do wklejania elementów przezroczystych można stosować trochę zagęszczony lakier błyszczący ( Fidel - podsunął mi pomysł).

Nity w skali 1/25, a nity w skali 1/72 to całkiem rózne wszechświaty.

gulus
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

stanowczo odradzam robienie nitow z wikolu na plastikowych modelach.. zwlaszcza w takiej skali...


jak wiadomo wikol klei papier, drewno i pochodne... ale plastiku nie łapie... kiedys zrobilem w ten sposob nity na jakims czolgu... [1:32... wiec jeszcze nie wygladaly tragicznie] ...pomalowalem.. potem kilka razy przestawialem i nity poodpadaly zostawiajac cudowne, regularne kropki w kolorze plastiku :/

no i jest jeszcze inna sprawa.... czy te nity w prawdziwym samolocie naprwade sa tak duze? raczej nie sadze... samoloty zwykle sa raczej tak projektowane aby stawialy jak najmniejszy opor... wystajace nity zwiekszalyby opor powietrza... niech taki nit na modelu ma 0,1 mm... w rzeczywistosci miamy 7,2milimetrowy kawalek metalu odstajacy od kadluba... * kilkaset [albo i wiecej] .... no nie wiem ;-)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

Czyli myślicie że mam sobie darować te nity ?? I jeszcze jedno pytanie zjeżdżające troche z tematu: Czy jest sklep (internetowy albo normalny w trójmieście) ze starymi wydaniami planów modelarskich czy trzeba latać po antykwariatach ??
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

Przepraszam Was za krótką przerwę (kogo ja przepraszam, przecież nikt tego nie czyta :P) ale mój Tata wyjechał i wziął aparat. Dużo się nie zmieniło bo zaczęła się szkoła. Oto zdjęcie z postępów:
Obrazek
I jeszcze pytanie :
Czy to może siż do czegoś nadać (chodzi o cele modelarskie):
Obrazek

Pozdrawiam.

Mrugal
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

jak narazie to calkiem niezle... sam mam zamiar ten mel skleic w przyszłości..

Pozdrawiam
Budowa - Skończona
SPITFIRE mk.Vb Zapraszam
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

jeszcze pytanie :
Czy to może siż do czegoś nadać (chodzi o cele modelarskie):
Zależy jaki ma rozrzut, ale bardziej nadaje się chyba do malowania samochodów w skali 1:1 niż modeli. Zawsze jednak można poeksperymentować.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ