nietypowe plastikowe - czy ktoś spotkał?

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
cyrus

nietypowe plastikowe - czy ktoś spotkał?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrus »

Spotkałem w modelach Revella parowóz BR43 i jakiś amerykański, czy ktoś może spotkał jakieś pracujące na PKP, np. BR52/Ty2?
A czy ktoś spotkał modele militarne z okresu I wojny? Tych z II wojny jest masa, a ja chciałbym sobie skleić np. moździerz 305 mm albo 420 mm.
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

militarne z I WW w 1/35 robi Ehmar (głównie czołgi), oprócz tego jakieś figurki robi Toro i chyba (?) ICM

BR-52 w żywicy wypuścili czesi (CMK), tyle, że cena powala. ale ten sam model we wtrysku i bardziej przyziemnej cenie zapowiedział Trumpeter (wszystko w 1/35)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Big Boy
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 22 2004, 3:24
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Big Boy »

Witam.
W linku podanym poniżej

http://www.panzer.pl/towar.php?t=549

znajdziesz sklep w którym można kupić parowóz niemieckiej konstrukcji z serii BR01. Parowozy te w ramach reparacji powojennych pracowały na PKP. Jest to model bardzo ładnego parowozu zarówno jako parowou jak i samego wykonania modelu przez firmę Revell. W Polsce parowóz ten z racji swoich zalet jakie posiadał drużyny parowozowe nazywały księżniczką :D
Jeżeli cyrusie zdecydujesz się na ten parowóz to kup koniecznie model o identycznym numerze katalogowym Revella jaki znajdziesz na stronie która otworzy Ci się po kliknięciu w link, albowiem firma Revell kilka lat wcześniej wypuścila na rynek ten sam model parowozu, jednakże dużo gorszej jakości jeśli chodzi o wypraski.

Teraz ja mam z kolei prośbę, do petera. Czy możesz Drogi Kolego podać mi link gdzie jest wzmianka jakoby Trumpeter szykowal się do wypuszczenia na rynek BR52 z plastiku w skali 1:35? To byłaby dla nas modelarzy kolejowych naprawdę nie lada gratka, albowiem rynek plastikowych modeli kolejowych niestety nas nie ropieszcza. Dziękuję.

Big Boy.
PAROWÓZ...to jest TO!!!
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Awatar użytkownika
Big Boy
Posty: 28
Rejestracja: ndz lut 22 2004, 3:24
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Big Boy »

Widziałem już te strony internetowe, ale wciąż brak mi konkretów, kiedy, gdzie i czy w ogóle... Tym niemniej dziękuję za pomoc. Boje się tylko, że na zapowiedziach się skończy, a może ktoś wie czy można gdzieś kupić parowozy do sklejnia z plastiku lecz większe niż te w skali 1:87 w wykonaniu Revella?
PAROWÓZ...to jest TO!!!
ODPOWIEDZ