[relacja] Diorama z Powstania Warszawskiego

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Pulpetto, zanim przykurzysz - zmień troszkę kolorek tych cegieł, o ile się jeszcze da...
z buraczkowego na bardziej spłowiało-pomarańczowo-czerwony :)

poza tym wygląda super :)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Musze zrobić fotke bez lampy, wtedy kolor cegiełek będzie widać. Teraz jest przejaskrawiony.
A cegiełki różne są, jak pisałem wcześniej od jasno pomarańczowych do bordowo czarnych ;-)
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

ale te bordowo - czarne to klinkier jest. a nie wierzę w bunkier z cegły klinkierowej :)

ale może rzeczywiście fotka bez lampy wyjaśni sprawę :)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Jak obiecałem, tak zrobiłem. Jest fotka w oświetleniu największej lampy na świecie, czyli Słońca. Widać jakie są kolorki tego wszystkiego, co dotychczas zmontowałem.
A co koloru cegiełek, to taki zostanie i już. Bunkier na pewno nie był z klinkieru, to wiem, ale zwykłe cegły też potrafią mieć takie odcienie (rok pracy w hurtowni budowlanej pozwolił mi się z nimi zapoznać bardzo dokładnie ;-) ).
A dzisiaj mam zamiar podgonić robotę przy murze.

Obrazek Obrazek
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Hifidelic

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hifidelic »

Tez uważam że zmiana koloru cegieł wyjdzie tylko na dobre; poza tym - gites :D
czambas

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: czambas »

No ładnie, ładnie postępy idą pełną parą, Pulpetto pewnie niedługo zmieni nicka na Człowiek Demolka :) Co do cegieł to wydaje mi się, że może tak zostać (zresztą specjalista od cegieł Ryszard R. śpiewał "czerwony jak cegła :)") jeszcze jak sie po kurzy będzie dużo lepiej. Natomiast nie wiem czy jest to już ostateczne położenie bunkra na dioramce bo jeśli tak to warto go (bunkra) troszkę bardziej osadzić na podłożu bo na takim fundamencie nie trzebaby go wysadzać ale wystarczyło by go wypchnąć :) Kciuki nadal trzymam i pozdrawiam.
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

No, kolorek cegieł trzeba zmienic. dzisiaj cegły robi sie inaczej i dlatego wszystkiesa równo czerwone. A dawniej nie były. Wiem co mówie, bo mieszkam w domu z dwudziestolecia miedzywojennego. Cegiełki widuje jak tylko wyjde z domu :)
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Co do koloru cegieł powiem tak: widziałem bunkier na żywo i kolor cegieł nie budził niczyich zastrzeżeń.
A pozatym cegły jakie widywałem w życiu miały kolor od pomarańczowego przez różowy do prawie czarnego. Zdjęcia i monitor zawsze troche przekłamują kolor. Moim zdaniem kolor zegieł może zostać tak jak jest.

Pozdrawiam
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

hmmm... z racji zawodu parę cegieł w życiu widziałem (architekt i konserwator zabytków ze specjalizacją w końcówce XIX wieku) - ale jak dla mnie te cegiełki nie bałdzo...

inna sprawa, że to tak naprawdę rzecz gustu (przede wszystkim gustu Pulpetto - ja mogę najwyżej wyrazić opinię) ;-)
zapraszam na Forum Historyczne
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

Obrazek Obrazek

tak gwoli wyjasnienia.... specjalnie do lasu polazłem i cyknalem... IMO te cegiełki są mniej wiecej w jednym kolorze.... a roznica odcieni jest niewielka.... jak cos to mam jescze jedną z wnętrza ;-)
jak dla mnie te cegiełki są całkiem dobre.... :)

a jedyne do czego moge sie przyczepic... to fakt ze przy faktycznej rozwałce takiego bunkra powstało coś na kształt "przekrojów" scian.. i na tych przekrojach równiez powinno byc widac cegly oraz "fugi" miedzy nimi.... zaznaczylem te miejsca na zolto [sorki ze tak krzywo ale w paincie rysowac nie umiem ;-)]
Obrazek
ale to juz tkaie raczej czepianie sie ;)

Pozdrawiam.... wygląda naprawde ciekawie :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ