Pytanie o pomoc w kwestii dioramy zimowej...

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

Pytanie o pomoc w kwestii dioramy zimowej...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

natchniony obejrzeniem 10 odcinków KOMPANII BRACI postanowiłem popełnić dioramke z okresu walk o Bastogne. Jak widac z tematu postu ma byc zimowa. Oto składniki:
- Sherman z Italerki
- M-24 Chaffee z Italerki
- Willys z Tamijki
- 101 powietrznodesantowa(8 piechociarzy)
Sherman juz ready, chaffee under construction. [b]Teraz meritum mojego postu - jak zrobić dobry snieg i błoto( np.droga w błocie przez zaśnierzone pole) , oraz jak obsypać sniegiem pojazdy aby wygladało to realistycznie?[/b] Brak mi zdjęć z epoki. W filmie Willisy wyglądały kiepsko i nie mam się czego trzymać :-((
Jesli macie jakieś zdjęcia to będe bardzo wdzięczny ponieważ eksponaty w muzeach są niestety zawsze czyste i odmalowane. PZDR i dziękuje
Crawling rulez
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

no, sherman to jest wyzwanie... (pomijając, że brzydki jest niemiłosiernie... brzydszy to jest już chyba tylko churchill :P)
robiłeś prosto z pudełka, czy próbowałeś zrobić go zgodnie z rzeczywistością? (jak czasem czytam wywody shermanofilów, to można przy tym osiwieć)

a co do błota i śniegu - poszperaj po tym forum i po PWM-ie - wątek był już parę razy wałkowany, powinieneś sporo znaleźć. między innymi jedna z ostatnich dioram Roberta Karwana - ta z bazą paliwową.
zapraszam na Forum Historyczne
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Tu możesz zobaczyć jak wygląda zrobiony śnieg z gipsu i gipsaru na wierzchu. Przepis z modelu wydawnictwa Delta-te. w tamtym wątku podałem numer i rok wydania tego modelu.
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Śnieg zrób sody, śnieg trwały żeby Ci sie nic nie sypało to daj na wikol ;-) .
Błoto polecam zrobić z jakiejś zaprawy zmieszanej z drobym piaskiem, kawą czy czymś innym, malujesz to jakimiś ciemnymi brązami jak tam chcesz a na końcu dajesz lakier błyszczący i masz mokre błoto :) .

Polecam serwis o ardenach, przyda sie :)
http://ardenne44.free.fr/page3.html Co miesiąc nowe fotki

Pozdro
Mateusz Mathea
Obrazek
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

panowie dzieki jak nie wiem co. ta stronka o ardenach jest suuuupeeer. co fotka to temat na dioramke... jak zrobić błoto to wiem, bardziej potrzebuje właśnie sposobu w jaki śnieg pokrywa pojazdy będące w ruchu - w których miejscach pozostaje a gdzie jest zwiewany. Teraz Chaffee na tapecie.Ale on mały jest!!! no nie TKS ale przy Shermanie to tak jakoś dziwnie wygląda. Postaram sie niedługo wrzucic fotki. A na razie to się zwijam bo pędze na konkurs do Pabianic. PZDR dla wszystkich i jeszcze raz dzięki. Jacek
Crawling rulez
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

No problem :)
Mateusz Mathea
Obrazek
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

oto fotki jednego z elementów dioramki - M-24 Chaffee. Jak na razie bez "zaśnieżenia"... mam nadzieje że sie Wam spodoba.
Crawling rulez
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

i jeszcze porcyjka...
Crawling rulez
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

to jest co prawda drugi element (pierwszy to sherman) ale akurat Grześ Nowak udostępnił mi cyfraka :-))
Crawling rulez
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

efekt plam uzyskałem całkiem przypadkowo: rozjaśniałem Pactre i dodałem plakatówki... wiem , wiem to zbrodnia, ale tak wyszło. Po nałożeniu kalkomanii w mokrych miejscach zrobiły sie plamy, więc niewiele myśląc pomalowałem całego wodą... efekt mi się nawet podoba. Potem oczywiście washe i .... juz
Crawling rulez
ODPOWIEDZ