Diorama Mundzia - Trzeci element - Pzkfw 35(t)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

No dobrze, ale... Dlaczego to są nadal SKANY??? :chytry:

P.S. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!! :)
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

No wreszcie jest część trzecia. :lol: I znowu Mundziu będziesz czarował. :spoko:


Pozdro. ;-)
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Łukasz, będą fotki, nie martw się. Skany zostały zrobione parę miesiecy temu, kiedy nie miałem aparatu. W następnych postach będzie jeszcze parę zdjęć zrobionych przez nieocenionego Vivita (tak przy okazji, wczoraj rozmawiałem z Vivitem, jak dobrze pójdzie, to szykuje się mała rewolucja przy wykonywaniu poszyć burtowych w modelach kartonowych - reszta jest milczeniem), a potem już będziecie musieli oglądać moje wypociny.
Szykuję nowy zupełnie wątek (zainspirowany przez Jędrusia Okonka) i tam będą wyłącznie fotki zrobione przeze mnie. Prace trwają.

Maciej: Że skończę!!!

A teraz pepitank, jak mawia Maciej.
Po złożeniu kadłuba na sucho okazało się, że z przodu jest sporawa szpara. Myślałem, żę coś sknociłem, ale po wielu przymiarkach wychodzi na to, że to jednak jakiś błąd fabryczny. Każdorazowa próba zlikwidowania szpary kończyła sie powstaniem szpar w innych miejscach, bądż utratą prostopadłości bocznych ścian w stosunku do dna kadłuba. Zatem na pewno błąd producenta. Jaka to szpara? Popatrzcie.


P.S.: Nie wiem komu (Gulusowi?), ale bardzo dziekuję za uratowanie mojej czci i przerzucenie tego watku tam, gdzie trzeba. Gdyby pozostał w Hyde Parku, mogliby się forumowicze wyżyc na mnie do woli. He, he...

2. Ale szparaObrazek
Ostatnio zmieniony pt cze 10 2005, 0:09 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 2 razy.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

klimatyzacja ;)
bardzo ładna machina :)) podoba mnie sie :D:D:D
pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

No dobra.
Kiedyś, jakiś polityk ukuł teorie na temat zaczynania i kończenia ...
Niech więc tak będzie :lol:

A co tam w "tle" kadłuba majaczy?
Jakiś pierwszy element waloryzująco-wspomagający szanowanej sieci telefonicznej ...
Czyżby burty "miały się ku sobie"?
Szpara aż miło - rzuca wyzwanie szpachli, zwłaszcza w towarzystwie ...
nitów ( E_nit'ów ) - ehh, coś te Święta mnie osłabiają.

Pozdrawiam,
Maciej
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Sprawa jest prozaiczna. Po prostu zgubiłem jedną część (zdarzyło mi się po raz pierwszy w życiu - do dzisiaj nie wiem jak to się stało, czary jakieś, czy cóś?) oznaczoną na rysunku jako C11. Dlatego dorobiłem z karty telefonicznej (od karty SIM). Jak producent chciał, to niech ma, chociaż burty wcale nie miały się ku sobie.

Zapomniałem dodać, że rysunki dołączone do zestawu są doskonałe - wszystko jasne.

Jako drugi załącznik, kadłub po szpachlowaniu i szlifowaniu. Czym szpachlowane, można poczytać w wątku motocyklowym (Szpachla Tamiya).

Rysunek Obrazek 3. Kadłub zamknięty, już bez szpary Obrazek
Ostatnio zmieniony pt cze 10 2005, 0:14 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Edziu ja tylko tu pstrykałem, a moje w tym szczęście, że mogłem to podziwiać na żywo....trochę mi żal, że kupiłes aparat bo ograniczy to nasze spotkania do chęci a nie potrzeby....:zeby: no ale jakos to przeżyjemy.......tak czy siak......musimy wzmocnić klub 4xK choć szykuje się zmiana na 3xK :zeby: Jednak wszystko w swoim czasie.....
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No co Ty Paweł, jakie ograniczenie spotkań. A nadzór stoczniowy nad iksem, to pryszcz? Wiesz przecież, że fotki nie oddają rzeczywistości, nawet najlepsze. Nie ma to jak popatrzeć i pomacać na żywo. A tego sobie nie odmówię. Trzymaj chłodne piwko w pogotowiu. He, he...

Na pocieszenie trzy Twoje fotki:

4. Kadłub zamknięty - widok z tyłu Obrazek 5. Kadłub - lewy bok Obrazek

6. Kadłub - widok z przodu Obrazek
Ostatnio zmieniony pt cze 10 2005, 0:20 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Nareszcie pojawiła się kontynuacja mojego ulubionego serialu :jupi:. Tylko co będzie, jak całość się skończy? :placz:
Jako początkujący modelarz, czytając poprzednie odcinki dowiedziałem się wielu pożytecznych rzeczy i dziękuję za to.
Obydwa poprzednie modele podobają mi się bardzo i mam nadzieję, że kiedyś też tak będę potrafił robić.
Szczególnie czekam na czwarty element o figurkach, ponieważ stwierdziłem, że ze wszystkich modelarskich tematów, podobają mi się one najbardziej.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No jak się podoba, to dzisiaj kadłub pomalowany. Oczywiście Vivit nie wytrzymał i pstryknął kilka wersji w zależności od tła i oświetlenia. Malowanie pędzlem przy uzyciu Humbrola 67 (Panzer Grau).

7. Kadłub pomalowany - wersja 1 Obrazek 8. Kadłub pomalowany - wersja 2 Obrazek

9. Kadłub pomalowany - wersja Rhapsody in Blue Obrazek


Uśmiech dobrego ducha forum (Jeta, Ty masz pomysły......),
Ostatnio zmieniony pt cze 10 2005, 0:30 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ