Jak męczę Stuga G z żywicy w skali 1:15

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

spawy ???

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam znowu :) .... Cóż ... to jest fakt że przy uzyciu strzykawki mogą nieźle paluszki boleć , po prostu kwestia wprawy ....Próbowałem robić mikre spawy , bo i takie drobne są również w mojej skali , igłą około 0.5 mm i wychodziły jakoś takoś :) Zasada jest taka , że im cieńsza igła tym rzadsza szpachlówka .. Po prostu trzeba samemu sobie pokombinowac tak , aby wychodzący spaw wyglądał jak spaw nie rozmyty i niepozalewany - powinny sie same układać fałdki . Cóż , to kwestia próbowania i tyle ...Oczywiście igła musi byc jak najkrótsza oraz lekko spłaszczona na końcu ...Życzę powodzenia :)
Dzięki za słowa uznania :)
Za kilka dni pokażę jak robie fakturę - tu na zdjęciu jest akurat w skali 1:35 zrobiona faktura ordynarnego odlewu prosto z fabrycznej formy na hmm saukopfie ( heh ale zbitka dziwna słowna ) do stuga 3 i chyba do 4 równiez pasuje , naniesiona na plastykowy , oryginalny saukopf z tamiyi bodajże ...Oczywiście jest toto na zdjęciu z lekka przesadzone , ale na modelu oraz pomalowany calkiem nieźle sie prezentuje :)
Pozdrawiam :oops:
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Super to wygląda :spoko: Andrzej proszę wytłumacz dokładnie jak się robi taką imitacje odlewu bo mnie czeka to w T 55, a moje próby głównie ze szpachlówkami różnej maści przynosły raczej średnie rezultaty :-?

Paweł
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

sawarka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Witaj bigtank

Zadziwjająca " spawarka" patrzę :shock: i patrzę gdzie podział się łuk elektryczny i kurdzi bąk nie widzę :cool:

Poza tym czy był byś tak uprzejmy i machął fotką ogarniającą całą tę zadziwiającą prace :boje: :spoko: :boje: :spoko: :boje:

Gratuluję osiągniętego wyniku na obecnym poziomie wykonania.

Hi JareK
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

hmmmmmm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Fidelku za kilka dni będę smarował tą osłone wiezyczki dowodcy na ktorej lezy Saukopfblende - wtedy opstrykam cały proces :) pasi ?????
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

JareK napisał:
Zadziwjająca " spawarka" patrzę i patrzę gdzie podział się łuk elektryczny i kurdzi bąk nie widzę
, a ja się zastanawiam gdzie zakłada "masę" skoro to nie płyta stalowa tylko żywiczna :lol:

A Andrzej pewnie, że pasi poczekam mam nadzieję, że będę potrafił to zrobić.

Pozdrawiam Paweł ;-)
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Fidel pisze: skoro to nie płyta stalowa tylko żywiczna
nie wiem żywica nie żywica czy kwasówa spaw to spaw suchy mokry

efekt efekt hmm siok


Hi JareK
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

o ranyyyyy:)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Pomyłek mały panie Fidel :P , te kawałki wiezy ktore prześwitują tu oraz ówdzie to jest hmmm oryginał mamuśka , z plastyku i czego tam jeszcze - jak będzie skończone to posłuzy jako baza do formy :) - Dopiero z formy będzie odlewana wieża która powędruje na model :oops: I tak kawalek po kawałku cały model w formach :) jakieś 10 kilo silikonu kurde balans :( po 110 zeta za kilo ech , cięzkie życie modelarza ..........


Jarku ... :) więcej możesz zobaczyć na tej stronce ktorą własnie usiłuję wlepić na internet wrrrrrrrr.
www.republika.pl/bigtank
jesli nie będzie okiej to luknij tu..
www.republika.pl/gaspar22
Zresztą tam są linki do dalej jakby co ...
a tutaj masz kawałek fotki hmmm ..no własnie szukam którą wsadzić ...O mam juz .. może być ?? Dwa kawałki od bodajże hmm ... Pantery :oops:

Obrazek

Obrazek



ups chyba coś wreszcie będzie , zdaje sie że strona działajet ....:)))) Docelowo mam w planie , zrobic kawalek stronki jak robię Stuga od prawie początku.... ale to kieeedyś tam :idea:
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Kurde Panthera wygląda jak prawdziwa :shock: Kurde szkoda tylko, że nie mam dingów na zakup jakiegoś Axona bo też bym chciał spróbować :-?
Paweł
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

a można wiedzieć jakiego silikonu Kolega używa??
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

silikon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Krótko i zwięźle - Gumosil WW- bardziej taki elastyczny oraz Gumosil B - sztywniejszy i bardziej kruchy skubany :P. Kurcze coraz to droższe są :( , ostatnio kupowałem WW po około 115 zeta bez utwardzacza ...Teraz normalnie sie boję lecieć do hurtowni bo zawał murowany :shock:
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ