Diorama Mundzia - Drugi element - Kubelwagen

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

Diorama Mundzia - Drugi element - Kubelwagen

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No to zgodnie z sugestią Guluska, na Kubelwagena otwieramy nowy wątek.
Jeżeli chodzi o technikę wykonywania różnych prac, to można je znaleźć w wątku z BMW R-75 (Pierwszy element). Gdyby się pojawiło coś nowego, to opiszemy, ma się rozumieć. Szczegóły później, bo gdzieś wtyknąłem pudełko z wypraskami i zejdzie mi pewnie trochę czasu by to znaleźć.

Uśmiech poszukiwacza - pudełka, nie przygód,
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Witaj Edziu,
Ehh... Chyba kiedyś obiecalem jakieś blaszki do motorka. Stokrotnie przepraszam, ale byłem mocno poza internetem. I to ładnych parę miesięcy. Jeszcze raz przepraszam.
Ale, po takiej nieobecności, to Edziu aż miło popatrzeć! To jest motorek!!!
No. A teraz Kubelwagen. Hmm!
Pozdrawiam,
Maciej
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześc Maciej, całkiem niedawno myślałem o tym, że Cię gdzieś wcięło. Długo się nie odzywałeś. Co do blaszek, to nic straconego. W zasadzie interesowałby mnie klakson. Pomyśl. Byłby to Twój wkład do dioramy.

Uśmiech witający ponownie,
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Edmundzie pewnie już wiesz ale firma Rossagraph z W-wa wydała całkiem fajną monografię Kubelwagena i w którymś Automobiliście też był pokaźny artykuł na temat tego autka może te materiały by ci się przydały przy budowie ;-)
Pozdrawiam Paweł :)
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Edziu, hmm...
Pewnie jeszcze szukasz tego Kubelwagena skoro taka cisza. A zajżałes do ... ZLEWU ?!
Pozdrawiam,
Maciej
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

He, he...żartownisie widzę pojawili się już. Maciek, spokojna głowa. Pudełko się znalazło. A co było w pudełku widać na załącznikach. Na pierwszy rzut oka nawet nienajgorzej to wygląda. Dość dobre odlewy, znikome linie podziałowe form. Zobaczymy co dalej.
Wujek Andrzej pisał mi wcześniej bym nie kupował Kubelwagena w wersji afrykańskiej. Wtedy nie za bardzo wiedziałem o co chodzi. Ciemny wtedy w tych sprawach byłem. Gościu ze sklepu modelarskiego wyjaśnił mi, że pewnie chodzi o opony. Te afrykańskie wozy miały takie balonówy. Ale mimo, że wersja Italeri jest afrykańska, to można użyć do dioramy z czasów Planu Barbarossa, bo oponki akurat są cienkie. Gościu powiedział, że to wersja z początkowego okresu kampanii afrykańskiej, kiedy to Niemcy nie wiedzieli co ich czeka na afrykańskiej ziemi.
Jasne, że wszystkiego z modelu do dioramy nie wykorzystam. Choćby namiot, czy radiotelegrafistę w krótkich, tropikalnych gatkach.

Na razie uśmiech wypraskowy,

1. Wypraska 1 Obrazek 2. Wypraska 2 Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lip 03 2005, 13:53 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 3 razy.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Zapomniałem dodać. Paweł, oczywiście, że znam Kubelwagena z Rossagraph. Mało tego, mam. Wielce przydatna rzecz, ale o tym będzie mowa później nieco.

Uśmiech pływająco-czekający (aluzju paniał?),
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

To fajnie, że to kupiłeś :D , słyszałem też, że jeden egzemplarz na chodzie mają w muzeum w Otrębusach. Ciekawe może ktoś go widział i powie w jakim jest stanie :?:

P.S. Aluzju, poniał ;-) (Fidel ucitsa wosiem let ruskawa jazyka :lol:).
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Edmundzie sprawdzałeś pocztę e-mail? Bo nie mam żadnej odpowiedzi. Adres mistrzu, adres - blachy czekają!
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Maciek, pewnie, że sprawdziłem. Nawet odpowiedziałem, jakoś tak po 23.00 wczoraj. Może coś nie doszło. Na wszelki wypadek podam jeszcze raz.

Dzieki za pamięć.
ODPOWIEDZ