makieta HO

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

makieta HO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

Ponieważ ostatnio czasu brak mi na wszystko , doszedłem do wniosku , że rozgrzebanie czegoś nowego nie powinno mi zrobić różnicy .
W związku z tym postanowiłem razem z moim szkodnikiem ( miał oczywiście ważący głos ) rozpocząć budowę makiety kolejowej .
Kupiliśmy 10 metrów torów - mamy już płytę na podstawę makiety - powolutku zabieramy się za planowanie torowiska .
pierwsze efekty : ( jeśli wniesienie płyty do mieszkania można nazwać efektem )

Obrazek
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Tobie to dobrze , masz na kogo zwalic !
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

:jupi: jak fajnie że ktoś jeszcze oprócz mnie robi makiete kolejową jaka twoja ma wymiary bo moja w założeniu 2m x3m jeśli bedzie ktoś chciał bede w stanie pokazać mój plan zabudowania. Ale koniec chamskiego z mojej strony chwalenia się i zapytam szanownego kolegę gdzie można kupić same tory?? mogą być używane ale ważne aby nie było to niedobitki i jak klasują się ceny ?? Chodzi mi oczywiście o tory PIKO H0. Teraz to chyba zostaje mi tylko życzyć powodzenia.
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

_TONY_ wiem, ze tory mozna kupic w sklepie harcerskim w Slupsku. Nie wiem jaka to nazwa ulicy, ale jest na przeciwko kina Milenium. Trzeba wejsc w boczna uliczke.

szpejarz: tez kiedys z kuzynem robilem makiete kolejowa. Skonczylo sie na przyklejeniu polowy trawy :D Mam nadzieje ze Ty dojdziesz do konca.
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

moja makieta ma mieć 110 cm x 230 cm - tak mi wyszło żeby jeszcze mozna było się poruszać po pomieszczeniu .
Tony : Dociera juz do mnie jaka droga to jest zabawa - ale nie na wszystkim da się oszczędzać . Jeśli chodzi o tory to zdecydowanie odradzam używane - znajomi naznosili mi trochę torów ale sztuką byłoby z tego ułożyć coś prostego .... poza tym stare tory były inaczej łączone aniżeli te które kupuje się dzisiaj . Jeśli chodzi o ceny : blisko metrowy odcinek toru typu flex kosztuje koło 9 złotych , gorzej mają się ceny zwrotnic - te kosztują około 50 złotych - tańsze są ręczne ( kilkanaście złotych ) - jednak nie ma sensu zakładać ręcznych po to żeby je potem przerabiać na elektryczne - bo w sumie wychodzi to o kilkanaście złotych drożej od sztuki . Jesli chodzi o ceny - to jak dotychczas cała moja wiedza w temacie .
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

dzięki szpejarz za odpowiedz to chyba taniej mi wychodzi kupować w sklepie metr za 9 zł i lepiej niż na allegro a czy łuki tak samo 1m - 9zł?? i tą są nówki tak??
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Szpejarz: poczytaj na martelu jest wątek o napędach zwrotnic robionych z siłowników od centralnych zamków siłowniki można kupić po parenaście PLN , są skany artykułów LL ze świata kolei.
Sam robiłem z silniczka i śruby m5 (nowy w budowie z m3) ale że mam silniczki po 1pln to mogę się bawić, i nie jets to żadna filozofia.
Tory w sklepach wysyłkowych kupowałem po 6-7 PLN za metr, zwrotnice też są taniej poptrz na www.makieta.pl www.techno-hobby.pl www.gamahobby.com
Ostatnio zmieniony pn cze 28 2004, 14:47 przez szelmek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

szelmek przepraszam ż epoprawiwam ale http://www.techno-hobby.pl zabrakło n
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Już poprawiłem :-)
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

szelmek pisze: poczytaj na martelu jest wątek o napędach zwrotnic robionych z siłowników od centralnych
to chyba mnie przerasta
a zakupy robię w makieta.pl - tyle że osobiście - bo jestem tak strasznie tępy w temacie , że zanim coś kupię mam 1000 pytań do ....

ale co do mnie mało podobne prace w toku - centralnym i zarazem najbardziej widowiskowym elementem ma być ślimak , za którego dzisiaj nocką się zabrałem . Wprawdzie jestem po technicznej szkole ....ale wychowali ze mnie humanistę ... ale trzeba było się przeprosić z matematyką dla pierwszoklasistów i przypomnieć sobie kilka wzorów

tak czy owak w bólach ślimak się rodzi :


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
ODPOWIEDZ