Sklep modelarski

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

TikTak
Posty: 101
Rejestracja: pn maja 14 2012, 11:41
Lokalizacja: Łańcut
x 2

Sklep modelarski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TikTak »

Zdarzyło mi się właśnie być w Tokio.
W jednym z dużych sklepów z elektroniką trafiłem na prawie całe piętro poświęcone modelom z plastiku.
Poza wskazaniem kilku sztandarowych nazw producentów, w tej dziedzinie wiele do powiedzenia nie mam, ale sklep poraził mnie swoją wielkością.
Jest podzielony na bodaj 10 obustronnych alejek, każda po mniej więcej 40 m długości a półki szczelnie wypełnione z reguły niepowtarzającymi się pudełkami.
Wygląda to tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Widoczne ceny w jenach można przeliczyć na złote mnożąc je przez 0.037:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i sprawa najważniejsza.
Forumowi koledzy zajmujący się bronią pancerną, do tej pory chyba zupełnie ignorują widoczny niżej, bardzo intrygujący kierunek rozwoju modelarstwa redukcyjnego:
Obrazek

GIRLS UND PANZER :D
To wydaje mi się jeszcze mniej oczywiste niż lody z soi i zielonej herbaty albo jajka nadziewane ośmiorniczkami (chociaż żona twierdzi, że na odwrót, tj. ośmiornica jajkiem).
Ale, jak już wspomniałem, na modelarstwie plastikowym za bardzo się nie znam.
Pozdrawiam
Tomek
Wcale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi.
Awatar użytkownika
nocternity
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 21 2011, 8:54
Lokalizacja: Dabrowa Tarnowska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nocternity »

Ale czad :cool: Jak to wygląda cenowo? Porównywałeś?
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Odnalazłem swój dom... :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Ohayo TikTak san!
Niechaj tą gaijin'ską fotorelację uświetni występ wspomnianej grupy, która wykona Anglerfish Dance. Sajonara!
Awatar użytkownika
Foretti
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 10 2013, 12:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Foretti »

Jak ja bym chciał mieć sklep modelarski w mojej miejscowości. Niestety muszę jeździć 100 km, żeby pójść do takiego sklepu. Przez internet jakoś nie lubię niczego kupować więc jeżdżę autobusem dwie godziny, żeby kupić to czego potrzebuje
McGary
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 27 2011, 16:46
Lokalizacja: Mosina k/Poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: McGary »

Te panienki akurat są związane z tym http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... e&aid=9227. Typowe Japońskie anime, aczkolwiek mogli się bardziej postarać z fabułą. Swoją droga sklep robi spore wrażenie.
Mogito
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 11 2013, 23:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mogito »

stary super link
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Foretti pisze:Jak ja bym chciał mieć sklep modelarski w mojej miejscowości. Niestety muszę jeździć 100 km, żeby pójść do takiego sklepu. Przez internet jakoś nie lubię niczego kupować więc jeżdżę autobusem dwie godziny, żeby kupić to czego potrzebuje
Też bym się cieszył gdyby w mojej okolicy był taki sklep (czy wręcz market) modelarski, jak ten przedstawiony na zdjęciach. Wchodzisz, oglądasz asortyment, bierzesz towar z półki, idziesz do kasy i po sprawie ;-) Bez żenującego kontaktu słowno-logicznego z tzw. sprzedawcą.

Patrząc na sklepy modelarskie w naszym kraju, są one dla mnie przeżytkiem lat 90-tych. Panowie za ladą, którzy zgrywają wielkich ekspertów a w rzeczywistości starają się wcisnąć klientowi to co im zalega na półkach. Pod warunkiem że w ogóle zainteresują się klientem, bo przecież rozmowa z kolegą, który akurat zajrzał do sklepu jest ważniejsza. Ceny w owych sklepach również nie są konkurencyjne w stosunku do cen w sklepach internetowych.
Ale wszystko zależy od tego, co kto lubi ;-)
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
Dr Manfred - zapraszam na zakupy do sklepu modelarskiego EMAR w Olsztynie. Ja nie kupuję modeli w internecie, bo wtedy nie pogadam sobie z ekspertem na ciekawe modelarskie tematy. Ceny podobne jak w sklepach internetowych, czasami nawet niższe.
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
Awatar użytkownika
nocternity
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 21 2011, 8:54
Lokalizacja: Dabrowa Tarnowska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nocternity »

Foretti pisze:Jak ja bym chciał mieć sklep modelarski w mojej miejscowości. Niestety muszę jeździć 100 km, żeby pójść do takiego sklepu. Przez internet jakoś nie lubię niczego kupować więc jeżdżę autobusem dwie godziny, żeby kupić to czego potrzebuje
O Jeny'! :spioch: :spioch: :spioch:
ODPOWIEDZ