[R] Mig-3 Trumpeter 1/32

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

[R] Mig-3 Trumpeter 1/32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Witam w relacji ostatniego rozgrzebanego, nie pokazanego do tej pory modelu.
Mig-3 od Trumpetera, oczywiście 1/32.
Jest to drugi kupiony plastik, jako pierwszy zaczęty w ramach odświeżenia nawyków, przed tym pierwszym.

Standardowo zacząłem od kokpitu, ale po jakimś czasie mnie zniechęcił przez komplikację, w sumie z mojej winy.
Połączenie oryginalnych plastikowych elementów z fototrawionych z Eduarda i żywicznego kokpitu z Airesa nie jest łatwe.
Jednak wizja klejenia Luchsa skutecznie mnie zmotywowała do dokończenia kokpitu.
Trochę dodałem, ale i tak w tym gąszczu elementów wiele nie będzie widać. Dodatkowo, jak to w sowieckich samolotach, brakuje mi sensownych materiałów. Jest sporo dobrych zdjęć odrestaurowanego, ale wychodzi mi, że to prototyp I-200.
Po modelach ze Special Hobby, ten wręcz powala jakością.
Kokpit gotowy do malowania i składania, co zapowiada się niezłą gimnastyką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt gru 25 2020, 3:56 przez Sicore, łącznie zmieniany 2 razy.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
mr.jaro
Posty: 559
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Czerwona szczała by Zło Squad

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Bardzo schludnie to wyglada. Jest czym oko nacieszyc.
Sicore pisze:Połączenie oryginalnych plastikowych elementów z fototrawionych z Eduarda i żywicznego kokpitu z Airesa nie jest łatwe.
Ja sie juz sporo tych airesowych (i nie tylko airesowych), zywicznych "cudow" nakleilem, ale jeszcze nie trafilam na taki, w ktorym wszystko pasowaloby bez zarzutu. W rezultacie zawsze konczylo sie na odcinaniu pojedynczych, zywicznych drobiazgow, ich dodatkowej obrobce (dopiero po odcieciu widac, jak to wszystko nieproporcjonalne i niestarannie wykonane) oraz klejeniu ich do samodzielnie wykonanych wreg badz do wnetrza plastikowej skorupy modelu.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
marek d
Posty: 389
Rejestracja: pn lip 02 2007, 17:55
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.
x 22

Re: Czerwona szczała by Zło Squad

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek d »

Sicore pisze:brakuje mi sensownych materiałów. Jest sporo dobrych zdjęć odrestaurowanego, ale wychodzi mi, że to prototyp I-200.

...stronę oMigu pewnie znasz, ale może Tu coś znajdziesz. Warto też zajrzeć na rosyjskie fora modelarskie.
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Tak, znam obydwie strony, ta o Migu jest świetna, jednak to wciąż zbyt mało, by robić doktorat w 1/32. Rosyjskie fora odpadają, nieponiemaju po ichniemu.
Tak czy owak, temat kokpitu jest zamknięty. Składając to do kupy, widać, że i tak już jest tam dość gęsto.
Do podwozia i wnęk wystarczą dobre fotki odrestaurowanego I-200 i trochę z epoki, a reszta jest OK, tak jak jest.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3191
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

W latach 1980-tch w KMPiK-ach można było kupić czasami radzieckie czasopismo "Krylja Rodiny" i w jednym z nich był na pewno rzut boczny przekroju Miga-3 tak zdetalizowany że wyglądał na jakiś rysunek prosto z biura konstrukcyjnego. Miałem to pisemko a może nawet jeszcze leży gdzieś w jakimś pudle na strychu. Spróbuję poszukać ale szanse na znalezienie mogą być małe bo wszystko jakiś czas temu poukładałem z powodu remontu w jeden wielki stos którego na razie ruszyć nie mogę.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Myślę, że rysunki o których mówisz można znaleźć w necie, lub coś co na nich bazuje, więc nie ma potrzeby ich szukać.
W sumie to chyba mam wystarczająco dokumentacji do tego, co chcę zrobić.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Miałem tylko pomalować elementy kabiny, ale jakoś skończyłem kadłub z rozpędu.

Kolorystyka kokpitu jest wersją dość prawdopodobną, bo różnie to było malowane i nikt nie wie jak naprawdę, tak do końca. Ścianki jasno-niebieskie, reszta jasno-szara. Detale, jak to w sowieckich samolotach, zielone i w kolorze metalu.
Malowanie z brudzeniem zajęło kilka wieczorów, nie wszystko wyszło tak, jak bym chciał. Wciąż eksperymentuję z chemią, co jak reaguje z czym, jakie daje efekty itp.
Ruchoma część owiewki już wstępnie dopasowana, jeszcze czeka ją dorobienie kilku detali i malowanie od środka. Montaż dopiero po zamknięciu kadłuba płatem, co bym mógł odkurzyć kokpit.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przód kadłuba. Bardzo mi się podoba podział elementów tu, idą jak w oryginale, a nie jak to zwykle w modelach, czyli kadłub na pół.
Ze spasowaniem szału nie było, ale ogólnie nieźle.
Jedynie co trzeba było zrobić, to pocienić ścianki na wszystkich wlotach, chwytach itp. Najtrudniejsza praca była przy lufach, a właściwie tunelach w których one były. Producent przewidział to tak, że wystają końcówki luf, a w rzeczywistości wystawała tylko końcówki tych tuneli, same lufy były dużo głębiej. Ciężko było tam rozwiercać i frezować, by jakoś to wyglądało, widać białą szpachlę, którą trzeba było naprawić uszkodzenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogon. Ster kierunku i kółko zrobione teraz, bo tak wymagała budowa modelu, nie ma się nad czym rozpisywać.

Obrazek
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
ODPOWIEDZ