[Relacja] ORP Wicher(II) polistyren

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
ViruS
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 25 2013, 13:56
Lokalizacja: Stalowa Wola

[Relacja] ORP Wicher(II) polistyren

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ViruS »

Witam.
Tak jak pisałem w temacie dotyczącym "Hiei", będzie to model doświadczalny, będę na nim testował różne metody, podpowiedzi i ogólnie kształcił się w klejeniu z polistyrenu :D

Na początek pierwszy poziom nadbudówki dziobowej, korzystam z planów modelarskich. Koło ratunkowe to zwykły simering ( czy jak to się pisze) pomalowany na biało-czerwono. Powinien być jeszcze napis na białej części "Niszczyciel", a na czerwonej "Wicher", lecz tego już nie jestem w stanie zrobić.
Obrazek


Bulaje z drutu śr. 0,2mm, okapy również z tego samego materiału.
Obrazek
Drabinki z pręcika polistyrenowego 0,3 mm oraz poprzeczki - drut 0,2mm. Relingi i poręcze na trapach również z tych samych materiałów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec widok ogólny z jednogroszówką:
Obrazek
Obrazek

Troszkę lepiej już te elementy wyglądają w porównaniu z Hiei. Myślę, że jeszcze dwa, trzy małe niszczyciele i zabiorę się za Hiei-ka.

Tymczasem do następnego.
Pozdrawiam Seba
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Wygląda duuużo lepiej jak w Hiei! Nic tylko życzyć cierpliwości w dalszej walce, bo pudełeczko nadbudówki to ciągle niewiele w porównaniu do kadłuba, reszty i czasu jakiego potrzeba do finalnego efektu ;)
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
ViruS
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 25 2013, 13:56
Lokalizacja: Stalowa Wola

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ViruS »

Mała aktualizacja:

Przygotowanie do malowania drugiego poziomu nadbudówki dziobowej (pokłady pomalowane osobno)
Obrazek

Następnie malowanie podkładem
Obrazek

Obrazek

Tutaj nadbudówka pomalowana już kolorem i przyklejone okapy, półkuliste elementy do których trzeba jeszcze dorobić pokrętło oraz żebra do "wiatrołapu"? W japońskich okrętach tak to sie chyba nazywa więc tutaj prawdopodobnie też:)

Lewa burta
Obrazek
...prawa burta
Obrazek

Następnie dorobiłem prawe i lewe stanowisko reflektorów(tak wynika z planów), bulaje, drzwi, trapy oraz (prawdopodobnie) wiatrołap :) wybaczcie jeśli wymyślam nowe nazwy :Rolling Eyes:

Obrazek

Biorę się teraz za reling i całe ustrojstwo które się na tym poziomie znajduje.

Życzę wszystkim świąt spędzonych w miłej, rodzinnej atmosferze, smacznego jajka i oczywiście mnóstwa wspaniałych modeli:)

Do następnego pozdrawiam Seb
Awatar użytkownika
ViruS
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 25 2013, 13:56
Lokalizacja: Stalowa Wola

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ViruS »

Witam wszystkich.

Męczę się nad gretingiem, ale nijak nie wychodzi mi:) Ma ktoś może jakiś dobry patent na gretingi? Przeszukałem trochę po necie ale metody, których używają inni modelarze nie sprawdzą się w tej skali, w której ja buduję. Próbowałem robić ze sklejki, ale bardzo ciężko wycinać ząbki wielkości 0,3 mm i jeszcze to spasować razem.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3192
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Można użyć wycinanej laserem siateczki o odpowiednim rozmiarze oczek. Modelik takie produkuje.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Spróbuj umieścić dwa ostrza w nożu do cięcia, szczelina pomiędzy krawędziami tnącymi nie powinna mieć więcej niż 0,3mm a wycięte w ten sposób paski będą idealnie równoległe.
Awatar użytkownika
ViruS
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 25 2013, 13:56
Lokalizacja: Stalowa Wola

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ViruS »

Witam.
Przybyło kilka detali. Nie posiadam żadnych dobrych zdjęć urządzeń znajdujących się na tym poziome więc wyglądają bardzo ubogo.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do siatek z GPM-u to średnio opłacalne są, ale kiedyś na pewno z nich skorzystam. Zastosuję do tego celu sitko do herbaty kupione w Mrówce :)

Pozdrawiam Seb
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Powiem, że porównując do Twojej poprzedniej relacji to jest różnica kolosalna. Teraz wszystko wygląda o wiele równiej, solidniej i schludniej.
Awatar użytkownika
ViruS
Posty: 16
Rejestracja: pn lut 25 2013, 13:56
Lokalizacja: Stalowa Wola

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ViruS »

Sam jestem zaskoczony :lol:

Teraz, zamiast robić "na sztukę", skupiam się dokładniej na łączeniach elementów, szlifowaniu, dokładnym wymierzaniu i wycinaniu części. Po pryśnięciu cieniutkiej warstwy podkładu, oglądam przez lupę, czy dobrze doszlifowane, jeśli nie, poprawiam. Wiem, że jeszcze sporo mi brakuje do perfekcji, ale myślę, że małymi, dokładnymi "kroczkami" chociaż w połowie dogonię mistrzów tego forum :roll:
Trochę jest utrudnione klejenie tego modelu bo nie mam wycinanki. Mam jedynie Plany Modelarskie, wszelkie zdjęcia z relacji oraz miesięcznik Okręty, gdzie są rendery tegoż niszczyciela :)
W nie dalekiej przyszłości (tak myślę) zakupię "cyfrówkę", bo zdjęcia też trzeba poprawić

Pozdrawiam Seb
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Dla takich ludzi jak Ty lub ja powinno zostać założone przedszkole na tym forum :razz: Większość ludzi, którzy umieszczają relacje pokazują takie rzeczy, że przez pół wieczora muszę zbierać szczękę z podłogi i przez to brakuje mi później czasu na składanie modeli :D Dzięki relacjom ludzi, którzy dopiero zaczynają przygodę z modelarstwem wydaje mi się, że można zachęcić więcej młodych ludzi do pracy gdyż mogą zobaczyć, że oni też mogą zacząć działać bo każdy od czegoś zaczynał.
ODPOWIEDZ