[R] Niemiecki samochód dla wędkarzy czyli Schwimmwagen 1:35

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Niecierpliwość kazała mi uzyskać zagięcie od razu podczas naciągania. Rozważałem koncepcję wyciągnięcia rurki, włożenia do niej drutu (zabytkowych bezpieczników z jakimś piaskiem w środku nie mam), nagrzania i zagięcia ale została ona odrzucona ponieważ drut był w pokoju na piętrze a nie chciało mi się po schodach biegać :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Dla zdrowia mogłeś pobiegać, bezpieczniki są po parę złotych w castoramie (i innych elektrycznych sklepach), a w ogóle, to powinieneś już spać... :D
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Wybacz ale jak będę kleił moje S-wagena to podkradnę kilka Twoich pomysłów :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

I znowu rok minął, jak można tak długo grzebać się z modelem :!: :D

Powyciągałem ostatnio z szaf pudełka z rozgrzebanymi modelami i staram się pokapować, które części do którego modelu pasują. Czasami nie jest łatwo :lol:

No ale tłumika z tego jeżdżącego pływadła pomylić się z niczym raczej nie da. Z lewej nowy tłumik, z prawej część z modelu.

Obrazek

Tyle się nakombinowałem z przyklejaniem papierka na otwory na taśmie Tamiya, potem z malowaniem aerografem i docinaniem siateczek, nawijaniem ich na trzonek pędzla aby nadać im zaokrąglony kształt i ... trzonek ów zaginął i siateczki trzeba było robić od nowa. I znowu przyklejanie, malowania aero a potem wycinanie i ... ciaaach, krzywo się wycięło i nie pasowało. Trzeci raz aerografu wyciągać nie maiłem zamiaru i dociąłem je na oko i wydaje mi się że nawet nie tak znowu źle pasują choć włókna idą niezbyt prostopadle do krawędzi. Na szczęście widać to tak wyraźnie jedynie na zdjęciach w powiększeniu. Siateczki zostały przyklejone klejem Kristal Klear czyli w zasadzie czymś w rodzaju wikolu.

Obrazek

Może uda się go wreszcie (w tym roku) skończyć :lol:
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2722
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tempest pisze:

Może uda się go wreszcie (w tym roku) skończyć :lol:
Niepoprawny z Ciebie optymista :haha:,
Dam sobie zeszlifować dziób szkieletu papierzeanej Surcoufy*, dla której chwilowo porzuciłem Morrisę*, że w tym roku nie skończysz tej wędkarskiej platformy :chytry:.

Pzdr Grzegorz

_______________________
*zmiana rodzaju rzeczowników zamierzona, żeby nie było, że dżender
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Dziś tylko prezentacja prac sprzed kilku dni.

Fotele pomalowane pędzelkiem czarną matową farbą akrylową Lifecolor, niezbyt dokładnie. Pójdzie na to jeszcze jedna albo dwie warstwy trochę rozjaśnionej i rozcieńczonej czerni, a potem może jakiś wash i/lub pigmenty. Zobaczymy jak wyjdzie, najwyżej znowu fotele wylądują w butelce ze zmywaczem.

Obrazek

Mocowania rury wydechowej zrobione z wyciągniętej nad płomieniem ramki wlewowej. Ta biała kropla to klej kristal klear, po zaschnięciu powstało zgrubienie na którym rura się oprze. Samą rurę planuję wkleić już po sklejeniu połówek karoserii i po pomalowaniu tak rury jak i nadwozia samochodu. Jakoś nie mogę przekonać się do metody przyklejania wszystkiego i malowania na końcu.

Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Fotele "popaćkane" akrylową farbą szarą wymieszaną z czarną w nieznanych mi proporcjach bo namieszałem kilka lat temu tę miksturę i trzymam w pudełku po filmach do aparatu (jakoś nie chce to zaschnąć) przy pomocy kawałka gąbki kąpielowej. Potem małym pędzelkiem wtarte washe z AK Interaktive: nato tanks (brązowy) i slimy grime (zielony). Po wyschnięciu krótko ściętym pędzelkiem całość przetarłem co nadało trochę połysku.

Obrazek

Obrazek

No i przyszła kolej na sklejenie połówek karoserii, które w tym modelu pasują dość kiepsko i trudno ustalić właściwe położenie góry względem dołu co widać na zbliżeniu. Połówki trochę podczas dociskania się przesunęły i klej wypłynął na boki. Klejone gęstym klejem Revella a po ściśnięciu ściskami w miejsca styku zapuszczone bardzo rzadkim klejem Taimya Extra Thin Cement.

Model teraz schnie a kolega gk powinien już zacząć szukać jakiegoś pilniczka :D

Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2722
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

No i nieźle wyszły, skórkowane.
Jak wycięte z czarnej skórzanej teczki Stana Tymińskiego :haha:
To właśnie te subtelne niuanse w postaci np. łoszy w odważnych kolorach dają dobry efekt.

Tempest, ale z tym pilnikiem to przedwcześnie wyskakujesz. Jak na razie widzę, że dopiero złożyłeś połówki tej mydelniczki. Gdzie tu do końca modelu ? Jak stąd do Tokio. A grudzień tuż, tuż :haha:
Poczekamy, zobaczymy …
Wykonując strategiczne uderzenie uprzedzająco- wyprzedzające potraktowałem już dziób szkieletu Surcouf’a pilnikiem – na wypadek jakbyś jednak cudem zdążył. Starłem pół centymetra :haha:

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Spód "kadłuba" i trochę detali pomalowane Pactrą A107. Trochę ciemna ta farba a i zdjęcie ciemne wyszło i pomimo próby zmiany jasności w jakimś tam programie graficznym ciemne nadal mi się zdaje.

Obrazek

Tu widać, że spasowanie góry i dołu "kadłuba" idealne nie jest. Na szczęście nie będzie to zbyt widoczne po zamontowaniu kół.

Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2722
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 687

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Ciemna, nie ciemna. Nawet lepiej że ciemna - dobra baza do rozjaśnień.

pzdr Grzegorz
ODPOWIEDZ