[G] Coś na szybko czyli niemiecka armatka Pak-36

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

[G] Coś na szybko czyli niemiecka armatka Pak-36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Modelik Zvezdy

Obrazek

Skala 1:72, 13 części plus podstawka. Model raczej przeznaczony do gier bitewnych.

Można zbudować (to chyba zbyt wielkie słowa) w wersji złożonej do transportu lub gotowej do strzału. Plastik jakiś gumowaty, to nie polistyren tak że jakakolwiek obróbka szlifierska jest utrudniona.

Model pomalowałem aerografem Pactrą A107 Panzergrey. Potem jakiś wash do panzergrey i filtr z AKInteractiwe tu i ówdzie a na koniec kurzenie i błocenie mieszanką pigmentów CMK nakładanych krótko obciętym pędzlem.

Strasznie małe są te modeliki w 1:72. Wzrok już nie ten i trochę się namęczyłem aby zobaczyć co ja właściwie w danej chwili maluję. Figurki najpierw pomalowane przy pomocy aero szarą potem kurtki chyba Pactrą A88, buty czarne na koniec pokryte bezbarwnym błyszczącym i ubłocone pigmentem, paski i ładownice brązowe, torby ciemnozielone, gdzieniegdzie gunmetal i mosiądz humbrola. W modeliku brak instrukcji malowania, jest tylko zdjęcie pomalowanych figurek i armaty więc malowane były raczej na wyczucie. Na koniec zachciało mi się te mundury zmatowić więc naskrobałem ciemnoszarej suchej pasteli i krótko obciętym pędzlem wtarłem tu i ówdzie. Aby przedobrzyć tym samym pędzlem "naciapałem" bezbarwny matowy pactry. Wyszło trochę paprochów ale umówmy się że to jakieś tam zabrudzenia powstałe w boju.

Podstawkę pokryłem najpierw klejem do szutru firmy Polak, potem pigmentami, przy użyciu tego samego kleju dokleiłem roślinność - jakaś jasnozielona posypka czy jak się to nazywa tej samej firmy.

Dla porównania jakie to maleństwo zdjęcie z puszką humbrola

Obrazek

oraz mini galeria

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ