[Relacja]John wpadliśmy do bagna, chyba do bagna...

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[Relacja]John wpadliśmy do bagna, chyba do bagna...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Witam, po długim przestoju oraz intensywnym przyglądaniu się innym mistrzom tego fachu postanowiłem się zabrać za model z plastyku. Podglądając różne relacje postanowiłem spróbować swoich sił na tym modelu. Postaram się zastosować kilka ciekawych technik jakie ostatnio poznałem, mam nadzieję, że się uda je ładnie wykonać.
Na razie co to za śmigłowiec będzie, zostanie zagadką (myślę że dość krótko, bo jest popularny).

Co zostało wymyślone i zrobione. Śmigłowiec oberwał i spadł gdzieś na bagna, zarył ostro i mu się zostało. Dość długo mu się zostało, a że warunki nie sprzyjające to się zabrudził niemiłosiernie.

Sam ogon, odcięty od głównej bryły, potraktowany podkładem, na niego za pomocą wikolu przykleiłem zwykłą kuchenną folię aluminiową. Troszkę poszarpałem, podrapałem. Na to wodny lakier, bezbarwny. Na tym już wylądowało kilka mieszanek kolorów Pactry. Później posypane pyłem ze szlifowania - po co ma się marnować. Wszystko polane wodą z bajora do którego wpadł.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Planuję jeszcze całość (cały śmigłowiec)przemalować odpowiednio do koloru gruntu, w który w przyszłości przyora, ale to dopiero za jakiś czas. Na razie do podstawki mam część elementów, zobaczymy co dalej z tego wyjdzie.
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Mam małe pytanko czy to może Kobra??
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Blisko ale jeszcze nie, podpowiem, że jest to od Amerykańców latadło :)

Reszta kadłuba będzie niedługo w stanie do pokazania zdjęcia jak na razie schnie i czeka na odpowiednie kolory.
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
petrochemik
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 03 2012, 20:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: petrochemik »

Czyżby UH-1 w jakiejś wietnamskiej scenerii??

EDIT: Po dokładniejszych oględzinach raczej obstawiałbym Black Hawk, tudzież jemu pochodne. Czy koncepcja powstaje "sama z siebie" czy na podstawie jakiejś rzeczywistej katastrofy, którą chciałbyś w dioramie odtworzyć?
Ostatnio zmieniony pn sty 21 2013, 23:52 przez petrochemik, łącznie zmieniany 2 razy.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

To jest Black Hawk !
Co wygrałem ? :D
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A mnie zastanawia w jaki sposób ogon śmigłowca w tym bagnie się tak ubłocił ? Jeśli maszyna wpadła w bagno i ogon się w nim zanurzył co spowodowałoby takie zabrudzenie to wg mnie nijakim sposobem nie mógłby się już wynurzyć ale może się mylę, bo w bagnie nigdy śmigłowcem nie lądowałem :)
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Black Hawk to poprawna odpowiedź :)
Nagroda :)
Obrazek

Na poważnie to się jeszcze pomyśli :)

Tempest Jak na razie ogon upaćkany z obu stron, bo jeszcze nie mam pewności, w którą stronę się biedak przechyli i jak głęboko będzie w bagnie. Nie ma się co martwić o kolor i fakturę, bo folię bardzo łatwo odkleić i na nowo przygotować "stronę nie ubłoconą".
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Mały upgrade.
Dorobiłem statecznik ogonowy. Metoda taka sama jak przy ogonie.

Cały element został pokryty cieniutką warstwą wikolu. Następnie element położyłem na folii i zawinąłem, dociąłem z marginesem do wymiaru. Następnie zacząłem całość gładzić chusteczką żeby uzyskać odpowiedni wygląd. Na to lakier i pierwsze warstwy koloru oraz zanieczyszczeń. Dalsza zabawa z ognonkiem jutro.

Teraz zdjęcia jak to wygląda w praktyce:
Naklejona folia troszkę poszarpana ale w tym wypadku to nawet zaleta
Obrazek
Gładzenie całości, nawet widać linie, w którą stronę było gładzone :)
Obrazek
Widoczna różnica pomiędzy gładzonym, a świeżym nie gładzonym.
Obrazek
Przymiarka na sucho do ogona.
Obrazek
Jeszcze mokra warstwa mieszanki farby i pierwszych paprochów. Na dniach będę podmalowywał do właściwego koloru.
Obrazek

Odpowiadając na pytania. Nie będę się na razie wzorował żadnym zdjęciem, to będzie taki random. Pewną koncepcję już mam, przedstawię jak będzie juz ten etap. Co do kolorów, to prawa strona pod kątem od góry będzie czystsza, zaś spód i lewa całkowicie utopiona w bagnie.
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Kolejny update, pomalowane, i wstawione na swoje miejsce. Jeszcze zostało uformować śmigło i etap ogona będzie można zostawić do czasu przymiarek z resztą śmigłowca.
Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Prace ruszyły dzięki przerwie w szkole. A oto efekty, mam wrażenie, że słabe, ale mam nadzieję, że uda się to jeszcze poprawić.

Podmalowanie pod folię:
Obrazek


Naklejona folia oraz kolor bazowy, starałem się zrobić zbliżony do tego w jakim faktycznie był malowany SH-60
Obrazek


Masakra na podstawce, sama podstawka podmalowana, bo wyglądała jak stok śnieżny na Giewoncie :) Na nią pójdzie piasek, trawa, jakieś krzaczki, kamienie itd.
Obrazek


Zbliżenia wstępnie popaćkanego śmigłowca piaskiem, wszystko będzie ponownie przemalowane i doprowadzone do zbliżonych kolorów.
Obrazek
Obrazek

Jeśli ktoś z szacownych modelarzy-forumowiczów ma uwagi lub pomysły do całego tego projektu, to piszcie bardzo chętnie skorzystam z rad doświadczonych mistrzów tego fachu :)
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
ODPOWIEDZ