[G] P-51D Mustang (Academy 1:72)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2770
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 733

[G] P-51D Mustang (Academy 1:72)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Witam,
O wadach tego zestawu napisano już na forach wszystko. Zalegał długo na półce, a chciałem spróbować metalicznego malowania więc go poskładałem. Przerobiłem jednak spód na mustangowy – bo propozycja Academy była nie do przyjęcia nawet przy założeniu, że to model OOB do kolekcji. Zmieniłem też podziały i nity na nosie – z tych samych względów.
Malowanie metalizerem Humbrola na czarny błyszczący podkład.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pzdr Grzegorz
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Jedno pytanie okołotematyczne ;)
- czym (lub w jaki sposób) maskujesz oszklenie kabiny podczas malowania ?
Dziękuję.
marek d
Posty: 389
Rejestracja: pn lip 02 2007, 17:55
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek d »

Bardzo elegancko się prezentuje. :szampan:
Pozostałe też.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2770
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 733

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

dr Manfred
maskowanie standardowe - przy takiej kroplowej osłonie ramki odcinam paseczkami taśmy Tamiya a na resztę nakładam Maskol Humbrola. Bardziej płaskie "okienka" tylko taśmą przycinaną nowym skalpelem na owiewce.

marek d
:piwo:

pzdr Grzegorz
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

gk dziękuję ;-)
Pytam, bo w wolnych chwilach próbuję coś tam tworzyć. Na razie głównie powiększam moją "poczekalnię" o tego typu modele, czyli myśliwce z II w.ś. w skali 1/72. A od 3 m-cy leży na biurku pod papierami rozgrzebane Zero z Hasegawy (1/48). Może kiedyś go skończę... ?
A Twój model ślicznie wykonany ;-) Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3193
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Czysto sklejony i porządnie pomalowany ale ten metalizer jakby nie za bardzo się błyszczał a chyba powinien jeśli ma imitować niemalowana blachę duralową. Czy polerowałeś go po pomalowaniu ?
Przerobiłem jednak spód na mustangowy – bo propozycja Academy była nie do przyjęcia nawet przy założeniu, że to model OOB do kolekcji.
Jako że bardzo rzadko przeglądam inne fora czy możesz napisać na czym polegały przeróbki ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2770
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 733

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tempest,
Model Academy nie odpowiada sylwetce w rzucie bocznym - „chudy nos”, baniasta osłona kabiny, kształt statecznika pionowego, dziwny jest też obrys skrzydeł, wznios skrzydeł, a raczej jego brak, brak celownika, brak wylotów powietrza pod kadłubem, klapki wylotów w postaci litych klocków.
Wyciąłem kanały wylotowe i dorobiłem pokrywy zasłaniające wyloty.
Tak to wygląda w modelu Academy:
Obrazek
Spreparowany przeze mnie powyższy fragment zdjęcia pochodzi z wątku http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=1 ... ng+academy
Co do metalizera: lekko polerowałem filcem, ale metalizer Humbrola Polished Aluminum nie zmienia istotnie wyglądu po polerowaniu. Poza tym jak bardzo miałby się świecić? Chyba nie jak chrom? Na żywca w skrzydłach odbijają się kalki z kadłuba – uznałem, że efekt jest satysfakcjonujący jak na pierwsze takie malowanie, choć faktycznie liczyłem na większy „błysk”.
Pzdr Grzegorz
marek d
Posty: 389
Rejestracja: pn lip 02 2007, 17:55
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek d »

gk pisze: uznałem, że efekt jest satysfakcjonujący jak na pierwsze takie malowanie, choć faktycznie liczyłem na większy „błysk”.
Pzdr Grzegorz
Lepsze jest wrogiem dobrego. Metalizery Model Master mają drobniejszy pigment.
Najprzyjemniejsza praca z metalikiem to z Alcladami. Farbki warte swej ceny. Dla mnie najważniejsza cecha; można maskować taśmą bez obawy i duża gama odcieni.
ROZKMINATOR
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 18 2012, 15:17
Lokalizacja: Andrychów

metalizer

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ROZKMINATOR »

Witam,

Po pierwsze modelik piękny. Dobrze że został nieco zwaloryzowany. Co do metalizerów Humbrola to uważam że są do d... Nie wiem natomiast jak inne firmy. Ja po odrzuceniu Humbrolów przeszedłem na folię alum. (kuchenną) i klej Micro Metal Foil Adhesive firmy Microscale i dopiero TO jest TO!.
Niestety nie mogę pokazać przykładów ale mam tak zrobionego tego właśnie mustanga w malowaniu 325FG o nr 00 i imieniu Double Nuthin'. Folia robi swoje... Na warsztacie to samo tylko w skali 1:32. Pozdrawiam i oby wiecej tak fajnych, czyściutkich modeli.
Zed
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 26 2012, 18:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zed »

Bardzo ładne i czyste wykonanie. Brakuje mi trochę washa, ale może się czepiam.

Sam przymierzam się od dłuższego czasu do Mustanga. Kiedyś dawno temu zmontowałem Twin Mustanga. Może Twój model da mi trochę mobilizacji ;]

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ