[R] Sherman M4A1 76mm Italeri 1:35

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Jakieś uwagi, jakieś pomysły z waszej strony ?
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Czy te brązowe zacieki na wieży i kadłubie to imitacja rdzy czy jakiegoś błota ? Wg mnie trochę to zbyt mocno podkreślone. Ale może jakiś Sherman tak właśnie wyglądał ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2723
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 688

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Hellios,
mam podobne odczucia jak Tempest. Dobrze żarło, ale zbrązowiało - to moja uwaga. Początkowe zdjęcia wywarły na mnie duże wrażenie, ale te brązowe smugi jakoś nie pasują. Trzeba oczywiście brać poprawkę na to, że to zdjęcia i w "naturze" może to wygląda łagodniej. Niemniej sądze że te "plamy/zacieki" byłyby lepsiejsze w odcieniach zieleni/khaki.

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Fakt faktem zdjęcia efekt zbrązowienia pogłębiły dość mocno. Nie udało mi się na fotkach oddać naturalnych kolorów. W rzeczywistości jest trochę inaczej. Na natepnym czołgu jednak pomimo wszystko ograniczę trochę użycie farb olejnych.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Witaj !
Jestem Twoim fanem od czasów cromwella w 1-25 .
Wywarł na mnie tak silne wrażenie ,że gdy oglądam kolejne modele tego pojazdu zawsze porównuje do Twojego. Gdybyś chciał popełnić kolejnego np w wersji z haubicą lub w wersji kadłuba F to służę kalkami do pojazdów z I Dywizji Pancernej.
Co do shermana, to po pierwszych słodnich słowach pozwolę sobie na kilka uwag.
To co na pewno musisz poprawić to malowanie lamp. Jestem teraz mądrzejszy ,bo zwrócili mi na to uwagę Koledzy z amerykańskiego FSM podczas prezentacji mojego shermana firefly .
Po stronie prawej oba szkła czarne, po lewej górne czerwone , dolne także czarne.
Co do zacieków całkowicie zgadzam się z kolegami , wyglądają rdzawo zamiast imitować ślady pogodowe . Jako kartonowiec mogłeś bez większego wysiłku dołożyć także listwę ,która jest widoczna wzdłuż dolnej krawędzi kadłuba , a służyła do przykręcenia fartuchów.
Ostatnia moja uwaga, ale możesz to tylko traktować jako żal, to malowanie. Dlaczego my Polacy nie chwalimy swojego ?
Ja , jeśli tylko mogę promuję historię polskiego oręża i wybieram gdy takowe znajdę malowanie w naszych barwach . Moje shermany znajdziesz na tutejszym forum. Ciekaw jestem Twojej opinii ,mam także nadzieje, że spotkamy się na najbliższym Memoriale ,który teraz współorganizuję z Andrzejem w Gdańsku Osowie.
Pozdrawiam i czekam na kolejny pojazd w 1-35 ,ale także na coś nowego i pancernego w 1-25 .
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Piterpanzer:

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź :) Raczej już do pancerki kartonowej nie wrócę sklejenie Cromwella zajęło mi 6 miesięcy średnio pracowałen nad nim około 4-8 godzin dziennie i to było za czasów studenckich. Teraz jako ojciec dwójki dzieci nie mam już na to czasu. W pracy nad modelem ważne jest to żeby ukończyć go zanim minie wena twórcza i zapał. Nie mogę sobie pozwolić na projekt który zajmie 2 lata, bo go po prostu nie skończe wogóle.
Dlatego zająłem się plastikami. O ile Stug i Shermi były sklejone tylko po to by sie nauczyć podstawo to następny model będzie robiony ze wszystkimi detalami i przeróbkami. Mam nadzieję, że wsparcie ze strony forum będzie towarzyszyć ;)
PiiotreekGDA
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 07 2012, 4:11
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiiotreekGDA »

Kurde dalej tych zdjęć nie widzę -.-
wookie pisze:Ale nie ustawaj w samodoskonaleniu sie w jakże trudnej materii modelarskiej kartonowej.
Święte słowa :) Amen.

Ukończony :A6M2 "ZERO"
Na warsztacie: E-2C Hawkeye
PS. Na innych forach można mnie spotkać pod nickiem Tupek
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Zdjęcia są juz widoczne, ale nie wiem jak długo ...
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Sherman doczekał się podstawki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

Od dawien dawna zastanawia mnie taki sposób trzymania karabinu...
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ