[G] 15cm sIG auf Jagdpanzer 38(t), UM, skala 1:72

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzesioj
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 12 2011, 9:15

[G] 15cm sIG auf Jagdpanzer 38(t), UM, skala 1:72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesioj »

Jak w tytule, czyli 15cm sIG auf Jagdpanzer 38(t) firmy UM w skali 1:72. Najbardziej chyba odlotowy pojazd armii niemieckiej, którego sylwetka nieodparcie kojarzy mi się z sylwetką niezidentyfikowanego obiektu latającego, pojazd, którego model gości na forach z częstotliwością proporcjonalną do ilości rzeczywiście wyprodukowanych egzemplarzy.

Pojazd zbudowany jest praktycznie z elementów zawartych w pudełku. Ze swej strony wymieniłem jedynie płytę podłogową z płaskiej jak stół na ryflowaną - pozostała mi po jakimś Marderze UM, dodałem z nieco przygrubego drutu uchwyty klap na górnej płycie kadłuba, przewód zasilający lampę Notek oraz łopatę, która również pozostała mi po jakimś modelu UM. Model malowany jest przy pomocy pędzla farbami Humbrol oraz Pactra. Wash wykonałem z pomieszanej farby Humbrol 33 ze starym, artystycznym brązem olejnym (nazwy producenta nie pomnę - myślę, że nie jest to zbyt ważne). Delikatne zacieki, których na zdjęciach praktycznie nie widać, wykonałem rozcierając delikatnie zawilgoconym pędzlem kropki, nanoszone igłą z farb Humbrola 33 oraz 186.

Czas na fotografie. Tradycyjnie :D nie są one najlepsze z powodu warunków plenerowych. W sobotę na chwilę wyjrzało Słońce, więc w pośpiechu parę razy pstryknąłem aparatem. Nie było za bardzo z czego wybierać, więc prezentuję wszystkie zrobione fotografie. Oto one:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu - nieśmiała i niezbyt chyba udana próba zajrzenia szklanym okiem obiektywu do środka nadbudówki:

Obrazek

Obrazek

Tutaj - te same motywy, ale wykonane w nieco odmiennych warunkach ekspozycji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dość długo wzbraniałem się przed chęcią zaprezentowania modelu na zdjęciach zrobionych z lampą błyskową, gdyż - nie wiedzieć czemu - kurz wykonany na dolnych partiach układu jezdnego, wykonany przy pomocy akrylowego RAL szary-ileśtam, na zdjęciach robił się... niebieski, bez względu na to, co próbowałem robić z ustawieniami aparatu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu - ze starszym bratem Sd. Kfz. 138/1M "Bison":

Obrazek

No i na koniec trochę niewyraźnych szczegółów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za zasypanie Was zdjęciami. Mam jeszcze kilka z wcześniejszych etapów malowania, ale postanowiłem je sobie darować.

pozdrawiam
Grzesiek
jpl
Posty: 41
Rejestracja: wt lis 21 2006, 22:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jpl »

:shock: Genialne!! Na ostatnich zdjęciach wygląda jak oryginał!! Super Ci to wyszło. ;)
ODPOWIEDZ