RMS TITANIC 1:250 kolekcja Hachette -relacja

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
krystiano007
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 12 2011, 12:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krystiano007 »

Witam. Rozbawiłeś mnie SZKUTNIK (tylko 27 lat :D ). Własciwie mało do pokazania, prace nad blachami nadburcia idą wolno a w m. czasie doprowadzam do pkt wyjścia wrak kadłuba. Jak przeglądam wczesniejsze fotki to aż nie chce się wierzyć ,że tak go skaleczyłem. Ale naprawimy :mrgreen:
Ale skoro zostałem wyzwany do tablicy, to dwie fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. A szczególnie Ełk pozdrawia Olsztyn
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
krystiano007 : Napisałeś - prace nad blachami nadburcia idą wolno.... A jak mają iść? Przecież poszycie kadłuba "Titanica" składało sie z ponad 2000 blach. Chcesz być lepszy od stoczniowców. Z tego co słyszałem, szybkość nie jest wskazana podczas budowania modeli. Mnie do dziś po nocach śnią się blachy poszycia w naszym "Titanicu". Rozrysowanie wszystkich pierdół na kadłubie zajęło nam prawie rok. Na szczęście ten etap prac mamy już za sobą ;)
Fotki fajne (napisał dwie fotki a wstawił trzy), a czy mógłbyś następne robić w większym zbliżeniu?
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
krystiano007
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 12 2011, 12:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krystiano007 »

Sorki :oops: Więcej takiego badziewa nie będę wysyłał. W aparacie wyglądało lepiej :(
Awatar użytkownika
ivandrago
Posty: 57
Rejestracja: śr paź 29 2008, 17:58
Lokalizacja: Bristol

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ivandrago »

Koledze nie chodziło o to że bardziew tylko o to by z mniejszej odległości robić żeby więcej detali i szczegółów było widać
Ukończone : Stolzeneck
Na warsztacie : HMS Victory
Strażak-3
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
krystiano007: co Ty z tym badziewiem. Kolega ivandrago dobrze podpowiada - mniejsza odległość, funkcja macro czy cosik takiego by wyłuskać najdrobniejsze detale. Każdy chce podpatrzeć jak MISTRZ buduje.
Ełk - głowa do góry, dobrze jest.
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
krystiano007
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 12 2011, 12:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krystiano007 »

Drodzy koledzy. Obrażają się to dzieci w piaskownicy, a ja dawno wyrosłem z krótkich majteczek(chyba??). :D A co do zdjęć to mam wystarczająco samokrytycyzmu żeby ocenić ,że jakość fatalna i wstydzę sie gdy na nie patrzę. Szkutnik... Z Ełku do Olsztyna jest dość blisko...I jak cię dorwę ,to za przezywanie się od Mistrzów stawiasz piwo.. Duże piwo!!! :D A tu jak ciężko pracuję nad każdą "dziurką"(jak to określa moja lepsza połowa). Na dole przygotowane blachy poszycia i dopasowywanie otowrów w nadburciach.
ObrazekPozdrawiam
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
Fotka jest w porządku. Widać, że ciężko pracujesz. Każda "dziurka" (słuchaj się lepszej połowy, bo ma rację) dopieszczona. Ech.... zazdroszczę koledze kondycji ;). A na duże z pianką serdecznie zapraszam.
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
krystiano007
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 12 2011, 12:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krystiano007 »

Witam. SZKUTNIK dzięki za zaproszenie , mam nadzieję że kidyś to zrealizujemy. Co do kondycji... no cóż.... bywało , że dopieszczało się dziurki ...oj dopieszczało :D ..i doba była za krótka :lol: A teraz to pilniczek, wypociny HACHETTE, i godzinka, "wieczornej dłubaniny" po pracy przy wraku TITANICA :cry: Pozdrawiam. Pilnik w rękę i do "dziurek" :)
A tu coś bardziej merytorycznie (bo zaraz moderator mnie wywali).
W przerwie od poprawek nad wrakiem zrobiłem kolejną część kadłuba (jak to się nazywa?)
Obrazek[/URL[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 26002.html]Obrazek
Pozdrawiam
krystiano007
Posty: 47
Rejestracja: wt lip 12 2011, 12:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krystiano007 »

Poprawki kadłuba i dopasowywanie otworów trochę mnie zmęczyło więc dla odmiany taka drobnostka. Pozdrawiam :-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
Piękny przerywnik. Jak na moje ślepe oko :shock: nóżki wyszły troszkę za grube i nie wiem dlaczego wszystkie cztery ściany nie mają takiej samej wysokości.
Obrazek
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
ODPOWIEDZ