An-26 1/72 [projekt własny]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

bartee
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 15 2008, 14:31
Lokalizacja: Bielsko Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartee »

Jeśli chodzi o wydanie to nie planuję go. Wiem, że temat modelu jest bardzo atrakcyjny ale sam projekt ma wiele wad, z którymi nie do końca umiem sobie poradzić (być może jest to zwykłe lenistwo). To jest główna przyczyna przez, którą wydania nie będzie. Model będzie udostępniony za free zaraz po tym jak zmontuje go w całość i dorobię instrukcje.
A oto progres prac:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin1323
Posty: 80
Rejestracja: pn sty 19 2009, 19:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcin1323 »

samoloty robią wrazenie. tym bardziej czekam na antka gdyż 1/72 to moja ulubiona skala.
...znowu sie czepiam ... :d ale czyba szachownica na spodzie skrzydeł jest ciut za mała. nawet jak na tej skali tak jak porównuję do fotek to mniej wiecej o 1/3 1/4 swojej wielkości

źródło
http://www.airfoto.pl/?module=Photos&ac ... 599&size=2

czekam z niecierpliwością na modelik. tym czasem konczę rozgrzebanego morrisa z modelika
Obrazek
Hator
Posty: 98
Rejestracja: sob maja 01 2010, 18:36
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hator »

bartee pisze:Jeśli chodzi o wydanie to nie planuję go. Wiem, że temat modelu jest bardzo atrakcyjny ale sam projekt ma wiele wad, z którymi nie do końca umiem sobie poradzić (być może jest to zwykłe lenistwo). To jest główna przyczyna przez, którą wydania nie będzie. Model będzie udostępniony za free zaraz po tym jak zmontuje go w całość i dorobię instrukcje.
Po zdjęciach widać, że model jest sklejalny, więc źle nie jest. A poprawić zawsze coś można. :-)
Osobiście poruszam się w nieco większej skali, ale model i tak uważam za warty zainteresowania.
bartee
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 15 2008, 14:31
Lokalizacja: Bielsko Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartee »

Oto sklejony model
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyszło średnio. Szczególnie kłuje w oczy dziura na samym środku powierzchni natarcia skrzydeł i źle dopasowane elementy przodu kadłuba. Ale 3 An'a kleił nie będę :-? . Poprawki w projekcie były nanoszone w trakcie klejenia ale nowych części nie drukowałem chyba z szacunku do lasów deszczowych :D . Poprawiłem również szachownice. Teraz jeszcze jakaś instrukcja by się przydała. Nie wiem ile czasu to zajmie bo obecna praca odbiera mi wszelką ochotę do działania :( .
Hator
Posty: 98
Rejestracja: sob maja 01 2010, 18:36
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hator »

Jak dla mnie to model piękny i wart sklejenia. A niedokładności przecież można sobie samemu poprawić, skoro to będzie wersja do pobrania.:-)
Xer
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 01 2006, 20:14
Lokalizacja: Zielona Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Xer »

model bardzo fajny i nie wiem dlaczego miałby odbierać ochotę na dalszą pracę :) może gdy ten ukończysz to pokusisz się o kolejny projekt ?

ale to przyszłość... a na dziś z pewnością mogę powiedzieć, że model chciałbym skleić. Płatny czy darmowy, przyjemność będzie równie wielka...

pozdrawiam i powodzenia.
bartee
Posty: 38
Rejestracja: śr paź 15 2008, 14:31
Lokalizacja: Bielsko Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartee »

Prace nad instrukcją trwają. A chęci do pracy odbiera mi praca zarobkowa a nie ta nad projektem. Instrukcja wcześniej czy później powstanie więc proszę o cierpliwość :D . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marcin1323
Posty: 80
Rejestracja: pn sty 19 2009, 19:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcin1323 »

Ja też sobie już rezerwuję miejsce na półce :) ... i czekam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
belfast
Posty: 168
Rejestracja: czw lut 21 2008, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: belfast »

ostatnio jakoś nie bawią mnie samoloty, może to przez pracę :razz: ale tego Antka na pewno skleję :twisted:
Awatar użytkownika
marcin1323
Posty: 80
Rejestracja: pn sty 19 2009, 19:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcin1323 »

puk...puk... co słychać nowego w projekcie? :)
Obrazek
ODPOWIEDZ