Jakiś new panzer w 1:15 ..:)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MarcinKowalski
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 20 2007, 14:39
Lokalizacja: Piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinKowalski »

.... no normalnie .... jak oryginał
Panie jak ty to robisz :?:
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hellou:)
Marcin :shock: , jak to jak ??? Na tokarce jak wcześniej na focie ......Akurat skończyłem przednie kółeczko , zaraz lece robic formę - upsss ciemną nocka kurdebalans .....na zdjęciu owoż kółko - na razie oryginałek ;-)
Pozdrawiam -Andrzej

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

No ale tych żeberek w półokrągłym wgłębieniu to na tokarce nie wyrżnąłeś - to jak - doklejałeś, kleju nakapałeś? A śrubki rozumiem podoklejałeś (środkowa się omskła)

A jak napis "CONTINENTAL" ? Ponaklejałeś takie drobniutkie literki, a może wystemplowałeś w formie?

No chyba że to sekrety domowe :)

WOW

P.S. Daj zdjęcie tokarki na którym będzie widać coś więcej niż samą głowicę - duże to, zmieści się w szafie? :)

(tak dla tych co warsztatu nie mają albo miejsca niewiele :))
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Helou :)
Lehcyferku - proszę - oto zdjęcia tokarki , a nawet wszystkich obu , co je mam na stanie ;-) - jedna do większych , a druga do mniejszych paździochów , niżej rozsypane nożyki tokarskie ... Te takie różne rzeczy o które pytasz , to hmmmmm .... cóż dobrym tropem zasuwasz :lol: ..
Natomist co do środkowej śrupki to raczej nic się nie omskło - tak ma być , mimo że na zdjęciu koło stalowe akurat .......
Pozdrawiam -Andrzej

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Ah taakie tokarki :D

No mniejszą już mam tylko niegiętką...

A śrubka rzeczywiście wiernie oddaje obraz rzeczywisty jak zresztą wszystko co ci spod dłuta wychodzi.

Pozdrawiam -Leszek
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witanko :)
No to odlałem trochę kółek nośnych ... Nawet udało się uzyskać wystający rant - tak jakby była opona nówka założona :lol: , co widac tu i ówdzie na załączonej focie ...
Andrzej

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Sławomir Dreszer
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 21 2005, 13:11
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sławomir Dreszer »

No Bigtank moje najjjjjjjj.W twoim wykonaniu modele napawają chęcią do pracy właśnie kończę pzinż 130 z małego mod.Pozdrawiam Zeus
Awatar użytkownika
MarcinKowalski
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 20 2007, 14:39
Lokalizacja: Piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinKowalski »

:shock:
... takie plastykowe odlewy
ładnie BARDO ładnie ;-)
Awatar użytkownika
darek5001
Posty: 28
Rejestracja: pn lis 22 2004, 9:59
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darek5001 »

Witam super ci to wychodzi. Na pewno ktoś już cię pytał ale ja nie mogę znaleźć. Wiec zapytam jakich żywic używasz na odlewy i formy? Czy odlewy robisz próżniowo? Jak możesz do daj jakiegoś linka do opisu jak to się robi i gdzie można takie żywice kupić. Z góry dzięki za odpowiedz. Twoje modele powalają z nóg po prostu super. :shock:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hellou :)
Darku szanowny - żywice i inne silikony można kupić pod poniższym linkiem ... Ja swoją resin zabarwiam na szary czołgowaty kolor , coby się później przy brudzeniu nie wkurzać na wyzierającą tu i ówdzie na krawędziach bladą żółć ;-) . A tak stalowate mi wychodzi i jest git :) .. Używam żywicy - F31, próżni używam tylko do wysysania powietrza z silikonu , żywica jest zalewana normalnie , no za pomocą popychacza czasem :). A i to tylko ze względu na oszczędnośc silikonu - do prózni trzeba robić formy duuużo większe , no i moje nadlewki są chyba jednak łatwiejsze w obróbce niż takie kloki żywiczne i zdeformowane często podczas wyjmowania części po próżni ......
http://www.amod.com.pl/cgi-bin/axson/in ... 1&katid=14..
Dzięki za kobicowanie ....... Morduję sie kurde , aktualnie nad tylnym kółem , powoli mi idzie , bo kółko jest wredne do zrobienia i jeszcze sam nie wiem jak rozwiązac układ formy , żeby toto ładnie wyjszło , bez nadlewek na okrągłych tych takich wrrrr..

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ