Jakiś new panzer w 1:15 ..:)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Dzięki wielkie Hastor ...
Hehe, pałkę trochę przegiąłem - fakt. Trudno raczej żeby pojazd między jesienią 44 a końcem kwietnia 45 tak się z farby powycierał i poobtłukiwał czy cuś :mrgreen: . I jednocześnie był cały i nie powyginany - haki, błotniki, miał wszystkie klamoty i mało śladów bo walce - pulka i dziura po rykoszecie w przednim pancerzu i parę dziurek od kałacha ;-) w narożniku lewej (prawej :?: ) blachy no i nieco obtłuczony zimmerit tu i ówdzie raptem - dekował się skubany chyba :D ...
Wcześniej pisałem że po prostu sobie ćwiczyłem takie właśnie pierdoły typu rdza, złuszczona farba - w sumie pierwszy model mój w tym stylu.... Zresztą bez lupki albo fot makro i tak takich numerów jak niżej nie widać ........ ale se są i już .... ;-)
Andrzej

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Hm... To zdjęcie modelu?...
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

rewelacja te wszyskie pierdolki i odpryski. miodzio dla oczek
pozdrawiam
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Dzięki chłopaki ;-) ..
No myślę że jak na pierwszy raz - te pierdoły nie wyszły tak całkiem źle ...
A, zarzucę jeszcze trzy fotki bliziochów takich - mi się osobiście podoba wydech - jeszcze jest farba, ale zaczyna już gnić od gorąca.......
Kurcze, jednego babola namierzyłem dość poważnego - ciekawe że nikt się nie skapnął :D . Aktualnie poprawiam dziada - właściwie już poprawiony - tylko foremkę muszę ulepić nową.. Coś z armatą i przyległościami babol związany...
Pozdrawiam - Andrzej

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 123

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

To nie jest robienie malowania z zastosowaniem "technik" malowania w stylu imitacji cieniowania i innego pseudobrudzingu. To jest staranne odzwierciedlenie rzeczywistości (przynajmniej prawdopodobnej). Nie przypominam sobie innych modeli tak pomalowanych.

Podziwiam.
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Tak się cicho przyglądałem pracom przez cały czas, ale teraz wypada powiedzieć, że model wygląda wspaniale. Podziwiam ilość pracy włożonej w te wszystkie detale, w ich malowanie, aby upodobnić wygląd do założonej rzeczywistości. Na wielu zdjęciach, nie wiadomo, czy to zdjęcie modelu, czy obiektu rzeczywistego. Gratuluję!
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

QN pisze:To nie jest robienie malowania z zastosowaniem "technik" malowania w stylu imitacji cieniowania i innego pseudobrudzingu. To jest staranne odzwierciedlenie rzeczywistości (przynajmniej prawdopodobnej). Nie przypominam sobie innych modeli tak pomalowanych.

Podziwiam.
Mariusz wyjąłeś mi to z ust.Jeśli kotkolwiek będzie się silił na jakoweś poradniki , to powinien "Dużego" zapytać grzecznie o pozwolenie na wstawianie zdjęcia tego tłumika.
robienie równomiernie zardzewiałych tłumików , czy pordzewiałych osłon pancernych wydechu ,któresą conajmniej 1cm grubości to najdelikatniej pisząc nadużycie.

"Duży" nie będę sapał tu kolejnych pochwał, nasapałem się u Ciebie w domu nad oryginałem, naklikałem na skype. Wystarczy, bo zawrotów głowy dostaniesz i pawia puścisz na ten model, a była by wielka szkoda.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

No fakt - trochę się narobiłem przy tych zadrapach wszystkich.... Coby udowodnić, że można na malutkich detalach (skala 1/35 ) takie cusie uskutecznić, zrobiłem jeszcze raz mały tutorial co, gdzie i jak... Detal jak widać - półmotylek taki co go jeszcze na zdjęciu kolegi z innego forum namierzyłem - od wewnątrz klapy on ci jest. Wymiary owego kurdupla, są jak widać na focie...
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję - Andrzej
Odlew surówka z żywicy of course...;-)
Obrazek
Pomalowany jakimś solidnym ciemnobrązowym...
Obrazek
Posmarowany smalcem, masłem, margaryną albo nawet wazeliną - takie przetarcie coby się z lekka nabłyszczyło...
Obrazek
Dla jaj delikatnie poglutowalem glutkami z mokrego rdzawego pigmentu
Obrazek
Malujemy na gotowo - piaskowy kolorek
Obrazek
Teraz kropla ciemnego łosza
Obrazek
Po porządnym wysuszeniu, delikatnie sobie to podrapałem i wyszło jak widać niżej. Po raz kolejny stwierdzam, że tego i tak nie widać gołą oką a co najwyżej na takich niby makro fotkach :mrgreen:
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Hiob
Posty: 90
Rejestracja: sob kwie 28 2007, 12:33
Lokalizacja: Norwich/Anglia
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hiob »

Normalnie Bigtanku miodzio. Tak tu patrzę na to wszystko co robisz i normalnie szok. Podziwiałem Twoje umiejętności przy odlewaniu części , ale to co wyczyniasz przy" postarzaniu" części to czysty obłęd. Pozdrawiam serdecznie Adam
Awatar użytkownika
pawlo100
Posty: 204
Rejestracja: ndz kwie 10 2011, 22:30
Lokalizacja: Częstochowa
x 33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawlo100 »

Próbuję nieśmiało Twoich technik postarzania powierzchni modelu, ale daleko mi, do naturalnego efektu jaki uzyskujesz w swoich pracach.
Tyma - Kompletnie się na tym nie znam, więc chętnie się tym zajmę. - dobrze tutaj pasuje.
Pozdrawiam
Paweł
ORP Żubr,Wodnik,Pruski Parowóz T3,Ls410D
Obrazek
ODPOWIEDZ