Jakiś new panzer w 1:15 ..:)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Hmm... Jakoś te ślady po trafieniach kojarzą mi się badziej z "ranami postrzałowymi" T-1000 i T-X. To tak przy okazji przypomnienia przez lokalną TV Terminatorów.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

Zardzewiały wydech ???

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hello :)
Damiano , fajne foty - dzięki , ale to sama świeżonka :) i na dokładkę współczesna ... Żesz , fajnie wyglądają te równiutkie okrąglutkie koronki

;-) . Zresztą i tak już zrobiłem dwa dni temu taki jakiś bajerek , wzorując się na focie z postrzelanym KW...Myślę że może być póki co , zwłaszcza że bajerek ma 2,2 mm średnicy :lol: . Przy okazji widać kilka niechcianych naturalnych zadrapań na zimmericie ...:oops:

Obrazek

Obrazek

Edmundzie , aleś walnął elaborata - dzięki :) ... Mnie też się nie podobają takie przesadne obicia i inne takie różności (obicia wyglądają czasem, jakby stado szpaków całą noc koczowało na pojeździe), więc robię po swojemu bez przesady i tyle . Najbardziej mnie się podobają te rdzawe kropy na wylotach hamulca wylotowego , jakoś na kolorowych fotach wraków tego wcale nie widać, a co dopiero na sprawnym czołgu. Po prostu temat obić jest teraz trendy i koledzy walą chemii ile wlezie, a swoją drogą kurde nie znalazłem nigdzie opisu jak to Niemcy modulowali kolory na panzerach , muszę jeszcze powęszyć trochę po necie ;-) .. Niedawno jeden z kolegów, który słuzył w pancerniakach napisał że po jeździe panzerem zawsze jest tzw ropowanie gąsienic i smarowanie silnika, a co dopiero w czasie wojenki, jeżeli życie załogi zależy od durnego ogniwa ..Teraz trochę się wygłupiam tak dla jajec, zobaczę jak toto wychodzi :lol: .
Co do zardzewiałych tłumików , to różnie bywało . Nazbierałem kilka zdjęć w kolorze , na których to i owo widać. Oczywiście niektórzy koledzy walą samą rdzę i już, a na każdym takim były różniste kolorowe zacieki chociażby. Zresztą foty mówią same za siebie . Nazbierałem parę takich w necie i dwie tu zamieszczam chwilowo , więcej wsadziłem na bloga jako pokaz slajdów. Jeżeli ktoś chce sobie zassać ,to zapraszam :)

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Podpinam się pod opinię Edmunda. Wojna wojną, ale jednak o ten sprzęt choć minimalnie trzeba było dbać, mi się tak wydawało bynajmniej. No a zdjęcia to chyba potwierdzają, że broń pancerna to nie jeżdżący skład rudy żelaza i utlenionej stali. Ciekawy pomysł z tymi wytopami, dzięki za cynka na wykonanie :). Chociaż sam go raczej w czołgu nie wypróbuję z powodu wrodzonego braku cierpliwości do powtarzalnej pracy typu robienie ogniw, kół jezdnych, rolek itd ;-) . Ale czołgi bardzo lubię, i lubię podziwiać je na takim poziomie wykonania jak Twój. Życzę powodzenia z tym panzerem!
Obrazek
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Camillo, rób tak jak ja , jedno, dwa ogniwa na cacy , foremka i reszta sama się robi - to samo z kołami ... Przecież kurde ja tak zaczynałem właśnie. Robiłem kartonowe czołgi z brystolu oklejonego grubszą folią alu , coby się dawało wyciskać linie podziału blach , robić przetłoczenia tudzież wytłaczać nity :D . W swoim Panzer IV , durny osioł byłem wtedy - z kartonu wycinałem wszystkie klamoty do gąsienic :shock: . Tarcze kół wytłaczałem z folii alu za pomocą wytaczanych kopyt , potem podklejałem krążkami tektury ... Dlatego jak wpadła mi w łapy te 20 kilka latek temu żywica i silikon , to było własnie to :D ....hehe , aerograf wtedy miałem zrobiony z długopisa z aluminiową odkręcaną końcówka, która regulowała średnicę strumienia farby....Pięknie działał.....
No dobra , pobawiłem się jeszcze deczko :oops: małe i wypicowałem zaczepy metodą na pigmentowego gluta oraz cukier bo grubszy :D , ale nie polecam, sól, piasek jest lepszy, albowiem cukier świnia 1dna , wziął i się rozpuścił jak błotem potraktowałem haki i tylko sobie kłopotu narobiłem ....Myślę że ślady eksploatacji będą na całym modelu cuś w tym stylu ....
Andrzej

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Udało mi się skołować fajne muzealne foto :mrgreen:
Andrzej
UWAGA- zapodałem tak dla jaj wielkie foto - po kliknięciu wyskoczy ;-)

Obrazek ;-)
Ostatnio zmieniony wt lut 08 2011, 17:19 przez bigtank, łącznie zmieniany 2 razy.
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Andrzeju co tu można powiedzieć?
"Miszczu" to za mało.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Metalmic:) ... Wygłupiam się tak tylko :oops:

Andrzej
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Na razie co prawda mam plany na przyszłość modelarską ustalone ale po takich argumentach nie mogę przejść obojętnie obok czołgów :). Zanim opanuję to odlewanie to też trochę zajmie, ale słuszna jest ona ta koncepcja :). Jak dawno temu składałem tygrysa z MM to do tej pory mam traumę :haha: , człowiek się nie znał, spojrzał na okładkę i kupił :). Potem te cholerne koła nawet siostra pomagała mi wycinać :haha: . Pozdrawiam i życzę dalszego zapału do pracy. Model naprawdę ekstraklasa (nie piłkarska bo to dno :) ).
Obrazek
Awatar użytkownika
d.a.r.o.
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 01 2010, 12:20
Lokalizacja: Trójmiasto

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: d.a.r.o. »

Pomimo tego, że "pancerka" raczej mnie nie interesuje, to tutaj zostałem powalony na kolana ze szczęką na podłodze :shock: Po prostu rewelacja! Kiedyś miałem okazję zwiedzać muzeum czołgów i wozów bojowych i niektóre oryginały nie dorównują Twojemu modelowi. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem. :)
pozdrawiam, Darek
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Daro , od 20 latek się bawię w tę skalę , więc to i owo się nauczyłem kurde , niemniej miło mnie za pikne słowa :oops:
No to robię kolejny eksperyment z glutowaniem drobnych dupereli . Niektóre są naprawdę drobne , jeżeli się uda efekt :D 3D, to z palcem w uchu można wykorzystać toto w skali 1/35 . Na razie duperele se schną, zaraz będą psikane farbą . Jeżeli wyjdzie fajno, to pokażę później co wyszło na fotach makro , jeżeli zaś do bani .......... to nie pokażę i już ;-)
Andrzej

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ