Farby Valleyo Pytanie

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin.P
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 08 2005, 15:52
Lokalizacja: Wawa

Farby Valleyo Pytanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin.P »

Witam

Pytanie dotyczy sposobu rozcienczania farb vallejo pod aerograf pierwszy raz uzywalem tych farb wiec w sklepie pytajac sie o sposoby rozcienczania sprzedawca zaproponowal mi rozcienczalnik do tych farb Vallejo THINNER
Efekt byl taki ze po rozcienczeniu pozostalo tylko czyszczenie aero z powodu zapchania. Nastepnie uzylem wody efekt byl ten sam:(. Farba zbyt szybko zasycha co powoduje zapchanie. Wiec nie wiem co zle robie czy zle proporcje czy moze jest jakis inny sposob rozcienczenia i zapobiegania zbyt szybkiego wysychania farby. Wszelka pomoc mile widziana:)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr lis 07 2007, 20:21 przez Marcin.P, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
ja tylko w kwestii formalnej - nazwa farb to Vallejo - to ma znaczenie, bo wymawia się dość zabawnie: bajeho (w uproszczeniu).
TAD
Mateusz Jonakowski
Posty: 52
Rejestracja: pn sie 07 2006, 14:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Jonakowski »

Zakup Retader do farb akrylowych - np. Talensa. Spowalnia on zasychanie farby, przez co zapobiega jej osadzaniu się na iglicy i ogólnie - zapychaniu aerografu.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Valleyo ma w swojej ofercie specjalne farby do aerografów oznaczone Vallejo Air - kumpel nimi maluje i nie ma żadnych problemów z zapychaniem dysz...
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Marcin.P
Posty: 60
Rejestracja: sob paź 08 2005, 15:52
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin.P »

Dzieki za podpowiedzi. Fakt Vallejo posiada farby pod aerograf tylko w moim przypadku uzywam farby Russian Green wiec nie wiem jaki odpowiednik by byl dedykowany pod aero. Sprubuje z opuzniaczem do akryli Talensa zobacze jakie beda efekty.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Mc Maniak malował ostatnio trochę Vallejo oraz Pactrami i na początku stosował opóźniacz, jednak doszedł w końcu do tego, że najlepiej wychodzi miksturą farba + wódeczka :lol: bez innych dodatków. Najlepiej gdyby sam opowiedział coś o tym.
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
ODPOWIEDZ