I znowu Pantera 120 mm

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam po krótkim wybyciu z wrocka ;-)
Linki ?? Hmmm , akurat ja dobieram na oko według oryginalnych fotek , chociaż akurat zbyt wielkiego wyboru nie mam . W żeglarskim kupiłem kiedyś spory zapas linek - 2.0 i 2.5 mm i chyba pasują do mojej skali , cieńsza do pojazdów na podwoziu trójki a grubsza do panterek i innych tygrysów . Dawno nie byłem , może się asortyment powiększył o cieńsze :?: . Może nawet i do 35 można by było podpasić ?? Akurat są najprawdziwsze - plecionka z plecionek :D i wystarczy tylko przepalić nad gazem - nabiorą używanego kolorku oraz dadzą się układać na modelu ....
Kurde balans , Robcio dawaj namiary plis na te forum z hiszpańską metodą brudzenia , albowiem jak do tej pory słyszałem tylko o muszce :D . Ciekaw jestem jak koledzy nabijają kasę producentom pigmentów i innych brudzingowych bajerów . Pamiętam że od zawsze jak była okazja, to się przyglądałem koparom i innym starym maszynom na gąsienicach,jak błoto i inny kurz wygląda . Heh , przede wszystkim natura i tyle . Ja akurat jakoś nie umiem się przełamać by zacząć zabawę z rdzawymi zaciekami ...I tak przeginam ostatnio z błotkiem , ale co tam mnie się podoba i już ;-) . Dzięki a propos za miluchy .....Na razie nic nie dłubałem , tyle tylko że obniżyłem zawieszenie bo cosik jakby za wysoko Pantera stała ..
Pozdrawiam -Andrzej
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
DamianD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DamianD »

Witam

Chciałem się zapytać o jeszcze jedną rzecz. A mianowicie: Wielki czołg'u zdradziłbyś mi nazwę tej szpachli którą robiłeś spawy, gdzie we Wrocku taką można nabyć i za ile? Bo gromadze kapuste(czyt. kase) i chciałbym wiedziec ile muszę jeszcze pozbierać. Sam niechcę kombinować z metodą robienia spawów ponieważ moje kombinacje najczęściej kończą w kuble :D wole sprawdzone metody ;)

Pozdrawiam
Damian
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

No problem Damian - wdepnij do mnie to dam Ci trochę ..Nie wiem gdzie można kupić taką szpachlówkę (żywiczna), ja skołowałem u siebie w pracy i jeszcze trochę mam .... Na PW jak cuś ....
Andrzej
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
DamianD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DamianD »

Witam

Już nie trzeba ;) poradziłem sobie z nitrem i plastikowymi ramkami. Ale dzięki za dobre chęci.


Pozdrawiam
Damian
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hello :)
Nie ma sprawy Damian - swoją drogą plastyk z ramek i nitro służy mi jako doskonały klej do 1:35 ;-)
No a w Panterze wieżyczka się powoli dłubie , jutro zaczynam nakładać zimmerit , pojutrze malowanie chyba już , a do soboty powinien już być pomalowany kamulfaż oraz numerologia ....
Pozdrawiam -Andrzej
Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witanko ponowne :)
No , model juz prawie prawie gotowy ;-) , co prawda jest jeszcze masa dupereli i gąsienice do roboty , ale to juz czysta przyjemność :D .
Na fotach po kolei - świeżutki kamuflaż ( kolory są dobrane na oko -bez śmiacia kurde - i tak po brudzeniu będzie caaaałkiem inny odcień ), jeszcze mokre błotkowanie rozcieńczonym mułem znad Ślęzy oczywiście , oraz efekt po wyschnięciu ......Teraz suchy pędzel i szczotkowanie rzecz jasna , a potem ..... obadamy ;-) ..
Do miłego -Andrzej
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
KPU
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 29 2007, 19:00
Lokalizacja: mazowieckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KPU »

Bigtanku

Od dawna obserwuję, teraz zarejestrowałem się.

Po tej kolejnej relacji jestem pewien. Przyznaj się - Photoshop opanowałeś do perfekcji? ;)

A tak na serio, to próbuję opanować Twoje techniki. Na razie to tylko próby. Niby coś zaczyna wychodzić. Jak wyjdzie, to spróbuję puścić relację.

KPU
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Witaj Andrzeju. Straszne niechluje te Twoje Niemiaszki. Tak ufajdany pojazd jakby wogóle o niego nie dbali.
Efekt oczywiście jak zawsze powalający. Gratuluje
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

Nie wydaje mi sie, aby istniała możliwość ubłocenia czołgu tak jak to pan pokazał.
Wygląda jakby dosłownie calutki wpadł w bagno a potem zasechł.

Ale wykonanie powala na kolana i każe krzyczeń.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
macias13_84
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 06 2006, 18:45
Lokalizacja: Śmiechowice koło Opola/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: macias13_84 »

Przeczytajcie proszę komentarz do zdjęć i wszystkiego się dowiecie
Na przykład tego iż po "błotkowaniu" nastąpi jeszcze "szczotkowanie" czyli biorąc na logikę wytarcie twardym włosiem szczotki nadmiaru błota

czytanie ze zrozumieniem niby nic trudnego ;-)

Pozdrawiam
Czym sie różni rosyjski żołnierz od Amorka???...
Zupełnie niczym... Jest tak samo goły,bosy ale uzbrojony po zęby...
a strzelając do Ciebie mówi, że to z miłości
ODPOWIEDZ