I znowu Pantera 120 mm

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam :)
Merkava , jak słusznie zauważył kolega Macias , to tylko wstępne błotkowanie , na fotach widać mniej więcej jak to będzie wygladało po operacji szczotkowania ;-) . Na razie tylko wieża jest jako tako ocykana , natomiast wieżyczka dowódcy już wygląda prawie jak na gotowo --- póki co bawię się innymi duperelami - nowe foremki , powoli gąsienice i takie tam cacka ... Swoją drogą zawsze tak brudzę modele i małe i duże , dlatego to pierwszego błotkowania uzywam ciapy wodorozpuszczalnej , w razie jak by cuś się nie udało model pod prysznic i od nowa ;-) ....Ehm całkiem serio kurde :lol:

KPU .. masz zamiar robić takie duże modele jak ja ?????? No no no no .....
Na razie pozdrawiam wszystkich - Andrzej ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
KPU
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 29 2007, 19:00
Lokalizacja: mazowieckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KPU »

Tak Bigtanku

Na razie wychodzi mi tylko skala - 1:16

Wziąłem się za minenraumera, z tym że robię go z kartonu, szpachli... Za żywicę jeszcze nie biorę się.
Jak na razie zaczynam uzyskiwać fakturę odlewów.

Ale powtarzam, to tylko nieudolne próby

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
MarcinKowalski
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 20 2007, 14:39
Lokalizacja: Piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinKowalski »

Witam
Oglądam , podziwiam i zastanawiam się ???
Właz na wierzy wygląda jak by był zrobiony z metalu , chodzi mi o to że powycierana farba w miejscach gdzie zwykle sie wyciera a pod nią wypolerowana stal np. uchwyt na włazie .
Czy możesz zdradzić jak taki efekt osiągnąć , choć trochę naprowadź ;-)
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

macias13_84 czytanie ze zrozumieniem niby nic trudnego.

Gdzie przeczytałeś w moim poście o słowach krytyki lub dezaprobaty tego co zrobił Andrzej? Nie widzę również tam odniesienia do tego, że powinien coś z tym zrobić bo wiem że tak tego nie zostawi. W żartobliwy sposób skomentowałem to co widziałem na zdjęciu i tyle.
A może brakło Ci nieco precyzji wypowiedzi

Sorki Andrzeju za śmieci ale tak wyszło

A tak przy okazji to pytam z uporem maniaka, co widać przez te piękne otwarte włazy? :D Czyżby czyżyk?
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam .....
Upsa , nie miałem zbytnio czasu żeby coś solidnie podciągnąć :( .. Zrobiłem jedynie gąski ( jeszcze nie polerowane ) oraz uchwyty na zapasowe ogniwka ...
Metalku nie nerwujsia bo i nie ma czym u licha ....Małe nieporozumienie i tyle .....Hie hie , widać ciemność pod włazami i nic więcej , jakoś nie mogę sie przemóc żeby brać się za wnętrza , - zwyczajnie szkoda mi czasu , a tyyyle jeszcze do zrobienia ... ;-)
Marcinie , proste toto jak drut - w takiej skali oczywiście .... Przede wszystkim odlewy są szarawe metalopancernopodobne - tak mi się przynajmniej wydaje azaliż :) , druga sprawa , wszystkie uchwyty są zrobione ze stalowego drutu , uprzednio wyżarzonego na gazie - dlatego są ciemnostalowe pod farbą , a na koniec wszystko masuję takim starym pędzlem - kiedyś był płaski :) , który ma z 7 mm długości włosa , a który to fajnie zbiera z krawędzi farbę , a jeszcze na samiuśki koniec , to jeszcze starą , wyrypaną szczoteczką do zębów ( mięciutką ) , którą używam do polerowanie stalowego kolorku i na włosiu ma trochę takich stalowych farbianych resztek , po prostu szczotkuję te elementy aż nabiora połysku metalicznego i tyle .. W sumie nie jest zbyt dużo pracy a efekt z bliska jakiś tam jest .....
Pozdrawiam - Andrzej
Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
colt101
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 07 2006, 10:19
Lokalizacja: Gostyń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: colt101 »

Jest super ... a będzie pięknie ... Podoba mi sie twoja relacja , a model zapowiada się świetnie
Spaprałem : Kubelwagen Italieri
DamianD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DamianD »

Gąsienice wyglądają zabójczą. Super!!!!
Awatar użytkownika
MarcinKowalski
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 20 2007, 14:39
Lokalizacja: Piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinKowalski »

.... :) Dzięki bardzo za odpowiedzi :)
Ja bawię sie w kartonie i troszeczkę w plastyku ale małej skali . Twoje prace , sposób wykonania , efekt jak w REALNY bardzo mi sie podoba . Niestety ta twoja robotka jest czasami bardzo brudząca a ja nie posiadam miejsca na warsztat , ale brudzić się lubię wiec , może kiedyś , jak sie czegoś nauczę np. od Ciebie to podziałam ;-)
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

hellou :)
Nie zdzierżyłem i postawiłem Panterę na gąsienicach ...........Muszę kurde poprawić zawieszenia bo cosik krzywo kółka ostatnie stoją :shock: . Powoli skorupka nabiera wyglądu swojom drogom ;-)
E tam , normalne modelidło , tyle że duże = łatwiejsze w budowie .....
Pozdrawiam -Andrzej

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam jeszcze w starym roku :)
Przyszła pora cus znowu pokazac , trochę się ślimaczy mi robota , ale myślę żew do końca roku będzie gotowy model .. Zostały tylko narzędzia do pomalowania i ostateczne dobrudzenie ...
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku - Andrzej ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ