"Blaszki" niefototrawione

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Gratulacje! Wierzę, że to dopiero początek sukcesów z Mi-6 w roli głównej! :D
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Slavkoo_25
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 01 2011, 16:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slavkoo_25 »

Witam
Od niedawna zacząłem troche poważniej bawić się w modelarstwo, obecnie składam model HMS Repulse 1:700, TAMIYA, kupiłem zestaw blaszek z Flyhawk, jest tam 7 blaszek, spoooro elementów. Mam pytanie - w jaki sposób zaginać tak drobne elementy, jak je składać jakich narzędzi używać? i jaki klej używać do sklejania i ewentualnie jakie są techniki sklejania? Niektóre elementy wydają się być proste ale nie chciałbym zniszczyć czegoś. Bede wdzięczny za każdą podpowiedz
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Drugi start Mi-6. Tym razem JAPONIA! Impreza niezwykła w pełnym tego słowa znaczeniu - nawet dla osoby takiej jak ja, która brała już udział w konkursach na wszystkich kontynentach, gdzie w tej dziedzinie odbywają się wystawy, festiwale i konkursy.
Na tegoroczną edycję Modeler’s Expo do Asia and Pacyfic Trade Center w Osace przyjechali najwybitniejsi modelarze z całej Japonii. Około 200 wystawców zaprezentowało w kilku halach tysiące prac z wszelakich modelarskich tematów – od klasycznych modeli, dioram i winiet, aż po słynne gandamy i figurki wzorowane na mangach i japońskich bajkach. Modelarze mający status mistrzów prezentowali swe prace w oddzielnym pomieszczeniu wystawowym. Znalazły się tam m.in. słynne dioramy i modele znane także polskim modelarzom ze zdjęć zamieszczonych w Internecie i w japońskich publikacjach modelarskich. Myślę, że dla wielu modelarzy mających dobre mniemanie o sobie, zobaczenie na żywo tych prac mogłoby stanowić „bolesne przeżycie” weryfikujące dobre mniemanie o własnych umiejętnościach – zwłaszcza w gronie autorów figurek i dioram.
Według wstępnych ocen wystawę zwiedziło około 5500 ludzi. Konkurs, będący częścią wystawy, był całkowicie odmienny od wszystkiego, co do tej pory widziałem na świecie - zarówno w formie, jak i w zasadach jego rozgrywania. Wynika to ze specyfiki samego pojmowania modelarstwa w tym kraju i jego wysokiej pozycji w ocenie społecznej, jak i często z całkowicie odmiennych gustów będących efektem oryginalności japońskiej estetyki i tradycji w sztukach plastycznych. Zaproszenie w charakterze gościa specjalnego już samo w sobie stanowi wyróżnienie dla europejczyka, a zdobycie w tym „innym świecie” GOLD PRIZE było dla mnie zaskakującą nagrodą.

Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

:jupi:
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

:roza: :roza: :roza: Andrzej San pokonałeś samurajów na własnym polu! To wyczyn jakich mało.
Pozdrawiam
Wietrzny Bosman
SZAD
Posty: 196
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

Andrzeju przyjmij i moje gratulacje.
Oglądałem Twoją relację i doznałem strasznego szoku, gdzie mi tam do takiego modelarstwa. Jeszcze raz gratuluję przyłączenia Japonii do Kartonworka.
SZAD

PS. A ta Japonia to daleko?
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

GRATULACJE!
Andrzej, teraz już jesteś shihanem wśród modelarzy :spoko:
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Nie jestem zwolennikiem wielkich slow, wiec powiem krotko: zdejmuje przyslowiowa czapke z glowy.

Model dawno ukonczony, zgarnia nagrody co bylo naturalnie do przewidzenia, ale co dalej? Buduje sie cos? Planuje sie cos? Pokaze sie to cos?
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Bardzo dziękuję Kolegom za gratulacje oraz tym wszystkim osobom, które znalazły chwilę by zerknąć do tego wątku za ich zainteresowanie. Wcześniej zaznaczałem, że modelarstwo w Japonii funkcjonuje zupełnie inaczej, niż u nas. W Japonii nikt nikogo nie pokonuje i nikt z nikim nie przegrywa, choć są również konkursy. Nie podejmuję się jednak tu wyjaśniać niuansów związanych z pojmowaniem roli, jaką modelarstwo odgrywa w życiu Japończyka. Dość powiedzieć, że japoński modelarz NIGDY nie próbowałby wyrazić jakże często u nas słyszanej opinii, że: „ponieważ to tylko hobby, to można mieć w nosie, jeśli zrobi się w modelu jakieś błędy i niedoróbki”. Każdy błąd w japońskim rozumieniu modelarstwa to wielki powód do… autentycznego WSTYDU! I pewnie dlatego w ich pracach jest „coś”, co żeby naprawdę zrozumieć, to trzeba zobaczyć na własne oczy. Ja tę okazję miałem. A na dodatek jeszcze na moją prośbę japońscy modelarze wystawili mi swoje świadectwo o moim modelarstwie (bo tak należy rozumieć tę nagrodę).
Jaro! – odpowiedź na Twoje pytania masz na swojej poczcie.
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Hiob
Posty: 90
Rejestracja: sob kwie 28 2007, 12:33
Lokalizacja: Norwich/Anglia
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hiob »

To co zobaczyłem, zmieniło moje pojęcie o modelarstwie (znowu). To co przeczytałem o japońskim modelarstwie bardzo mnie zawstydziło.
Jako patriota bardzo się cieszę, że nasz rodak tak pięknie się spisał. Wielkie gratulacje i szczere słowa uzanania. Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ