*[Relacja/Samolot] PWS - A czyli Polska Avia

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 01 2006, 18:00
Lokalizacja: Ostróda

*[Relacja/Samolot] PWS - A czyli Polska Avia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matrix_OST »

Witam w międzyczasie budowy Łosia sklejam taki rekreacyjny model. PWS Avia. Jest to model z zeszytu MM 12/95. Autor Paweł Mistewicz. Model jest kreślony ręcznie, ale praktycznie nic nie trzeba przycinać. Można mieć pełne zaufanie :) Jedyny mankament to straszny papier, który bardzo łatwo się rozwarstwia się. Nawet po użyciu śliny modelarskiej. Stan prac na dziś.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Górny płat jest na razie "na sucho"
A tu czynniki pierwsze. Tylko 2 zastrzały główne. Pozostały jeszcze 2 mniejsze do zrobienia.

Obrazek
Obrazek

Mam zrobione również zdjęcia z wcześniejszych etapów budowy. Jeśli coś to mogę umieścić. Aha jeszcze coś. Autor pisze w instrukcji, aby we własnym zakresie namalować białą farbą napisy eksploatacyjne na stateczniku pionowym i sam napis PWS-A. Kontury są narysowane, ale niestety brak białej farby.
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Też bym źle ten model ocenił. "Podstarzenie" PWS-A całkowie odbiega od realizmu... A co mi tam: TO FIKCJA! Błagam :)
To konstrukacja mieszana drewno + płótno, z metalowymi elementami szkieletu! Tu nie ma miejsca na srebrne odpryski, rdzę czy tak wyekspoloatowany kamuflaż, który jest malowany na płótnie! Jest tyle zdjęć samolotów krytych płótnem...
Obrazek
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
Całkiem ładnie wychodzi ten PWS. Stare MM też maja swój urok. Tak trzymać :spoko:
PWS pokazany przez Tada jest po prostu straszny, i też wcale się nie dziwię, że został nisko oceniony. "Rewelacyjna robota" :haha::haha::haha:
Spójrzcie na ten model PWSa, porównajcie i wyciągnijcie wnioski.
Obrazek
Przepraszam, ale nie wytrzymałem ;-)
Pozdrawiam :pice:
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Nie wiem - może to zdjecie źle oddaje samolot, w każdym razie on nie miał odprysków ani bardzo wyeksploatowanego kamuflażu. Autor chyba raczej starał się pokazać lekko przebarwione i przetarte płótno oraz zmiany wskutek zacieków, zabrudzeń itp. itd. Trochę może tego za dużo, ale w sumie wygladało dość dobrze - na pewno lepiej niż oryginalny niedodrukowany papier wycinanki.
TAD
Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 01 2006, 18:00
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matrix_OST »

Jakcyl a ten pewuesik to ładny jest. Tad moja wycinanka nie jest "niedodrukowana" Sprecyzuj bardziej o co Ci chodzi? I uprzedzam nie chcę żadnej kłótni ;-)

Na tym zdjęciu które przedstawił TAD widzę jedną rzecz godniejszą zwrócenia uwagi. W kabinie widać że dorobione są jakieś gałki i manetki
Awatar użytkownika
siennia
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 09 2006, 17:45
Lokalizacja: Łomża

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siennia »

Zdecydowanie bardziej podoba mi się PWS pokazany przez JaCkyL'a.
Ale to tylko moje skromne zdanie.

Ten Matrix_OST'a też fajnie wychodzi.

pozdrawiam
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Ten PWS ze Skawiny wygląda jakby stał na budowie, albo był wydobyty z dna jeziora, takie wrażenie sprawia, przynajmniej dla mnie.
Na pokryciu płóciennym farba raczej płowieje i pęka a nie odpryskuje, a jak są jakieś zabrudzenia to plamy od oleju, smarów, paliwa itp. (pomijając błoto, ziemię). Takie wnioski wyciągnąłem obserwując wojskowe i cywilne Antki-2 (na żywo, z bliska).
Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 01 2006, 18:00
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matrix_OST »

Cześć. Dziś postanowiłem zrobić silnik. Jeszcze przed przyklejeniem górnego płata, ponieważ uważam że jest tak łatwiej. Jest dużo lepszy dostęp bo z góry mam niczym nie ograniczoną przestrzeń. A w instrukcji było inaczej. Autor najpierw kazał skrzydłą skleić a potem silnik. Zrobiłem na wspak ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Silnik w całej okazałości.(jestem nie za bardzo zadowolony):
Obrazek

Oraz linka napędu steru kierunku:
Obrazek

Rury wydechowe zrobiłem z izolacji i nie wiem czy nie są aby za grube? Na zdjęciach z lampą błyskową bardzo rzuca się w oczy kolor farby użytej do retuszu. To prawda jest ona trochę jaśniejsza od koloru modelu, ale wiadomo w mocny świetle wydaje się jeszcze bardziej jasna. To moje usprawiedliwienie :)
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
źle dobrana farbka to jedno, rozlana po częściach to drugie, a trzecie to druk o którym wspomniałem - cętkowane moro, przez które nigdy nie uda się zrobić dobrego retuszu.
TAD
Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 01 2006, 18:00
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matrix_OST »

Tak farbka nie jest najlepsza kolorystycznie, ale i tak uważam że lepiej z taką niż bez żadnej...
ODPOWIEDZ