*[Relacja/Samolot] MM 12/2000 Zero by Rafał N.*

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

*[Relacja/Samolot] MM 12/2000 Zero by Rafał N.*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Witam

Tak naprawdę, to po Me 263, miałem wrócić to ORP Generał Haller z Modelika, ale gdy sprzątałem swoje stanowisko pracy i z nudów przeglądałem swoją kolekcję, doszło do mnie, że jeszcze nigdy nie skleiłem modelu, który byłby opracowany komputerowo. W swojej skromnej kolekcji modeli skończonych, nie mam żadnego "Japończyka", wybór padł więc na Zero z MM.

Model został opracowany przez Pawła Mistewicza. Jak na razie, nie występują zbyt duże problemy, można sobie z nimi poradzić. Retuszuję mieszanką temper i plakatówek, sporadycznie używając pactry bądź humbroli. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Obrazek
Obrazek

Obecnie dokańczam kabinę pilota i dopasowuję segment poszycia za kabiną pilota (nr 17).
Ostatnio zmieniony śr lut 03 2010, 20:37 przez Rafal N., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Witam.

Dzisiaj dwa radyjka i wspomniany przeze mnie element 17. W sumie, jestem zadowolony, ale... Zwłaszcza radyjko na groszówce można było wykonać znacznie lepiej. Metoda "rozcinania" wciąż kuleje...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obecnie moja uwaga skupiła się w sekcji ogonowej Zero i fotelu pilota...
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Witam, odnośnie pudełek: po co je rozcinać i sobie niepotzrebnie utrudniać i wydłużać czas pracy?
Nie lepiej natłoczyć linie zgięć ? Przy budowie Panthery wykoanłem już masę takich pudełek, szczególnie przy silniku, efekt taki jak na fotkach w mojej relacji...

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Cóż Enzo, różne szkoły- różne techniki...

Akurat, nie traktuję tego, jako utrudnianie sobie pracy, lecz możliwość zmierzenia się z własnymi "słabościami" i świetną zabawę :pice:

Tak, śledzę Twoją relację z "wypiekami". Cóż, pewne detale zmuszają nas do zachowania "obłości", wtedy paginujemy, lub nacinamy metodą, pokazaną nam przez Pitera Cz. w swojej relacji z budowy Dantlessa, pewne zmuszają nas do zachowania "kańciastości". Akurat, w przypadku wyposażenia kabiny w Zero, metoda rozcinania, była dla mnie i wygodna i uważam ją za dobre rozwiązanie, ale będę miał na uwadze, Twoją sugestię...
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Obrazek
Obrazek

Nie ukrywam, ale podchodziłem do tego fotela, jak pies do jeża. Męczyłem się z nim okrutnie, ostatecznie i tak posiłkowałem się skanem fotela z Zero od AH (najnowsze wydanie). Jest jak jest. Jestem na siebie zły, bo wykoleiłem się na tak banalnej rzeczy jaką jest fotel... i dlatego tak kocham te hobby :twisted:
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Obrazek

Miał być tył, wyszedł przód i to też nie cały... Popełniłem błąd przy łączeniu segmentu tuż przed kabiną, ale... Kto nie klei, ten błędów nie popełnia...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Obrazek]

Dzisiaj celownik. Niestety, nie jest to ten celownik, który posiadał Zero. Miałem do wyboru, albo postawić na "historyczność"= zbyt widoczne ślady cyjanogluta, lub estetykę, której jestem zagorzałym orędownikiem. Wybrałem to drugie. Cóż, nie potrafię jeszcze robić "krzyżackich" celowników...

Jednocześnie dzięki koledze Glutation, który wsparł mnie swoimi fotkami ukończonego Zero, wątpliwości z ogonem zostały rozwiane...
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Obrazek

Dzisiaj szkielecik ogona. Końcówki wzmocnione superglutem, krawędź natarcia statecznika zeszlifowana na opływowy kształt...
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Jak to mówią: prawdziwego żołnierza poznajesz nie po tym, jak się rodzi, ale jak umiera :haha:

Najwyższa pora odświeżyć wątek i dokończyć Japońca. Zadałem sobie dużo trudu, aby ściągnąć go na wyspę. Wiadomo, karton- materia krucha a i ja miałem jakiś taki niedosyt, że jednak coś zostawiłem w tyle. I choć z perspektywy czasu wiele rzeczy wykonałbym w nim inaczej a i samoloty, to jednak nie moja domena, to warto jednak go skończyć/dokończyć...

Ciąg dalszy zmagań z statecznikiem. Bardziej jestem zadowolony z lewego niż prawego skrzydełka, bo udało mi się uzyskać prostą krawędź spływu i nie jest jakiś taki nabrzmiały. Możliwe, że błąd powstał z pasowania krawędzi górnej płata do dolnej. Na zdjęciach tego nie widać, ale ja to widzę a w galerii końcowej pokażę o co chodzi. Dzisiaj mi się nie chce... :haha:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Witam

Karabiny maszynowe i ich pokrywa. Duże dla mnie wyzwanie i nie jestem zadowolony do końca, zwłaszcza retusz mnie nie satysfakcjonuje...

Obrazek
ODPOWIEDZ