*[Relacja/Samolot] P-40E Kartonowy Arsenał 2/2004

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Lakierowałem tak samo, jak ostatnio. Połysk Humbrola, dwa razy do uzyskania połysku, potem akrylowy mat. Niestety nie przetestowałem nowego akrylu, był za gęsty i podczas lakierowania robiły się bąble. W efekcie musiałem po wyschnięciu, wygładzić powierzchnię papierem wodnym. I nałożyć kolejną warstwę lakieru, tym razem już odpowiednio rozcieńczonym.
Dodatkowo na sam koniec trysnąłem aerografem okopcenia. Miały być dużo delikatniejsze, ale jak już się rozpędziłem...

Podsumowanie. Model bardzo dobry, nie porównywałem go za bardzo z planami itp., nie o to chodzi. Dopasowanie doskonałe, żadnych baboli nie stwierdziłem, a wszelkie błędy to moja wina.
I tu uwaga, model jest trudny. Rozmawiałem z Rowinem, też jak ja myślał, że to prosty, szybki model, w trakcie prac wyszło, jak bardzo się myliliśmy. Szczególnie trudne etapy to przód kadłuba, owiewka kadłub-skrzydło, wiatrochron i gondole podwozia.
Nie będę tego ukrywał, ale nie jestem zadowolony z efektu końcowego. Głównym błędem było to, że robiłem go 14 miesięcy, z długimi przerwami, przez co model jest wymęczony. Przy każdym powrocie do niego, niemal od nowa uczyłem się klejenia. Stąd nauczka, by nie przeciągać prac, bo to nie służy modelowi.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

KONIEC
Ostatnio zmieniony ndz gru 16 2007, 20:24 przez Sicore, łącznie zmieniany 2 razy.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
ODPOWIEDZ