*[Galeria/Czołg] Czołg A15 Crusader Mk.III

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

*[Galeria/Czołg] Czołg A15 Crusader Mk.III

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Jako że ja jestem z tych co to lubią mieć dużo modeli na raz na warsztacie to pochwalę się jednym z nich. Jest to niekwestionowany lider w mojej kolekcji jeżeli idzie o czas budowy- mniej więcej osiem lat. Jak do tej pory został pomalowany chyba ze 4 razy, dorobiłem mu nity, nowe działo z karabinem, nową wieżyczkę kierowcy, właz po wieżyczce strzelca i wszystkie koła- te w modelu się do niczego nie nadają. Czyli z oryginału została sama skorupa :)
Do zrobienia są jeszcze gąsienice, lampy na kadłubie, układ wydechowy i zaczepy do holowania.
A wygląda to na chwile obecną tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Na razie model brał udział w wystawie. Renowacja modelu Kata wygląda ciekawie . Myślę ,że po tych zabiegach kosmetycznych będzie wyglądał jak dobrze odrestaurowany muzealny egzemplarz.
Lukano
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 23 2003, 14:27
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukano »

Kat a masz pliki układu jezdnego który dorabiałeś??
W moim brakuje niektórych kół. Zagineły podczas ponad 10 letniej eksploatacji;-) Może dało by się je dorobić:-) Odrazu wyglądałby lepiej. Teraz wygląda jak po ciężkich walkach z odstszelonym podwoziem z jednej strony;-)
Kleić każdy może, czasem lepiej czasem gorzej;))))
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Lukano, pliku nie mam, ja nie z tych... ja wszystko ręcznie, cyrklem i ołowkiem. Z moich pobieżnych obserwacji wynikaże w Crusaderze były podobne koła co w Cromwellu, tak sie złożyło że mam ten model jeszcze na płasko. Koła napędowe i napinające przerysowałem żywcem, jezdne są z wycinanki ale z doklejonym bandarzem.

Pozdrawiam
Lukano
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 23 2003, 14:27
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukano »

Wooow. To niezłe miałeś zajęcie;-)Wszystko ręcznie. Troszke pewnie to trwało. No nic w takim razie mój pozostanie tak jak jest;-) Nie mam zdrowia do zabawy dalszej z nim:-)
Kleić każdy może, czasem lepiej czasem gorzej;))))
ODPOWIEDZ