*[Relacja/Samolot] Ławoczkin Ła-7 - Answer

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Witam,
samolocik otrzymał kabinę. Wiatrochron kleiłem jak zaleca wycinanka - z dwóch ramek, przez co jest pogrubiony i wygląda, jakby odstawał. Resztę ramy już tylko malowałem od spodu. Odkleiłem też osłony karabinów - dojadły mi te pomalowane. Nowe zrobię albo z wydruku, albo kupię kolejną wycinankę (ale wstyd...).
Zrobiłem też ostateczne przemeblowanie w kabinie (dzięki zdjęciom z relacji Ł. Fuczka wiem wreszcie co i jak powinno wyglądać...).
Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAD
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Witam,
zbudowałem szkielet skrzydła, wkleiłem część wnęk podwozia i nakleiłm już jedno poszycie (ale to kiedy indziej). Szkielet z wypełniaczami jest bardzo sztywny ale ma sporą wadę - nie pozwala manipulować ułożeniem żeberek względem poszycia. Nie jest to problem, gdy poszycie pasuje idealnie - w tym wypadku wnęki podwozia są za krótkie w stosunku do koloru na dźwigarze - na szczęście to zniknie pod półką mocującą podwozie. Poszycie było minimalnie niedopasowane na długości lotki (rozstaw żeberek szkieletu większy niż wycięcie w poszyciu) - reszta klei się bardzo przyjemnie. W ogóle spasowanie tego modelu jest przednie - aż dziw, że przy takich rozbudowanych pomysłach to się schodzi jak trzeba.
Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAD
Awatar użytkownika
Hasio Maszkietnik
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:34
Lokalizacja: BOJSZOWY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasio Maszkietnik »

Piękna maszyna :) nowe osłony km-ów na pewno dobrze jej zrobią. Gdyby autorzy wygospodarowali odrobinę miejsca na zapas koloru miałbyś kłopot z głowy... A jeszcze lepiej byłoby gdyby prawa lotka pasowała kolorystycznie do skrzydła (uprzedzając fakty :) )

Drobna uwaga do relacji - w części fotek niepotrzebnie powtarzasz ujęcia, a cierpi na tym mój transfer... Parę minut czekałem na wyświetlenie strony...
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

CZeść Hasio,
ze zdjęciami to faktycznie - chyba za dużo ich. Przynajmniej się staram, żeby były małe (nie przekraczają 70 kb).

O co chodzi z lotką prawego skrzydła - bo podcięty Twoją uwagą pogapiłem sie dłużej na nią i nic nie widzę - kolory są dla mnie ok - wyjaśnij mi to. Natomiast w lotkach jest kolejny błąd merytoryczny (ale to później).

Zapas koloru, choćby taki najmniejszy, to dobra praktyka - mam nedzieję, że częściej będzie wprowadzany do wycinanek.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
Hasio Maszkietnik
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:34
Lokalizacja: BOJSZOWY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasio Maszkietnik »

Drobny, ale moim zdaniem błąd jest. Po prostu granica kolorów biegnąca po skrzydle urywa się na lotce.
Obrazek
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
zbudowałem (nie do końca jeszcze) skrzydło i zamontowałem je - czas pokazać postępy. Nie jestem do końca zadowolony ze swojej pracy (np. połaczenie płat-skrzydło przekombinowałem) - wycinanka jest świetnie spasowana, bardzo precyzyjna i wymaga ogromnej dokładności, której mnie zabrakło (od początku ten samolocik prześladował pech). Znowu daje się we znaki brak zapasu koloru - wskutek mojej niedokładności jedna część od spodu płata wyszła mi nieco za mała - minimalny choćby zapas niebieskiego oszczędziłby mi zabawy w malowanie.

Udało mi się znaleźć części, z których zrobię osłony km-ów - krawędzie natarcia skrzydła nakleja się na kolorową część 58 (taka barwna sklejka) - ja ją oszczędziłem (2 sztuki są) i wykorzystam do wytłoczenia km-ów.

Co do uwagi Hasia - na pierwszym zdjęciu widać, że to niestety prawda - prawa lotka będzie ciemnoszara, zaś na poszyciu zaczyna się koło niej jasnoszary kolor.

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAD
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Tad podaj proszę numery kolorów których używasz do retuszu wraz z nazwą producenta rzecz jasna ;) Modelik bardzo wdzięczny, wykonanie w porządku. Carry on!
Never shall I fail my comrades
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Bleriot - tu się niestety muszę zarumienić - używam zwykłych plakatówek, które mieszam do woli - dodatkowo wykorzystuję tę ich właściwość, że wilgotne mają inny odcień niż suche - trzeba po prostu się tym pobawić. Ciemniejsze miejsca pochodzą głównie od super-glue...
Pozdrawiam,
TAD
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Witam,
w modelu powstały już skrzydła oraz nowe osłony działek. Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAD
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Czemu ten wiatrochron tak odstaje od kadłuba.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ